Benzin Dolum Hortumu

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin dolum ağzına sert plastiği takip eden ve plastiğin ucundaki hortumun dibinde çatlamalar olmuş dolayısıyla bu kısım ıslak vaziyette. Bu hortumu komple değişmek yerine çürüyen kısma 10 cm kadar parça atılabilirmi?

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var. Parça atılabilir sanırım. İhmal ettim gidip bi yaptırmadım. Öylece dusuyor :)

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben o hortumları 2 kez değiştirdim. Tam dolumlarda baya benzin de akıtıyordu. Egzozdan uzak bağlatılmalılar, egzozun ısısı zarar veriyor. En son değişimde kablo bağları ile kenara çekmişler, iyi olmuş.

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parça atarsan tekrar sorun çıkarabilir,piyasada 2 kalite ürün var 5-10TL arasına satılan dandik mallarla 30-40TL arası kaliteli hortumlar.En temizi kalıcı çözüm için kaliteli parçayı takman olur.

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parça atarsan tekrar sorun çıkarabilir,piyasada 2 kalite ürün var 5-10TL arasına satılan dandik mallarla 30-40TL arası kaliteli hortumlar.En temizi kalıcı çözüm için kaliteli parçayı takman olur.

Çürüyen yeri sadece bağlantı kısmı. Üstelik değiştirince üzerindekinden kaliteli olacağı ne malum. Hortumu almak basit ama değiştirmek için deponun sökülmesi gerekiyor. Depo sökülmeden değişse keşke. Şimdi bunu değiştirmeye bisürü işçilik isteyecekler.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
depo sökülmüyor, arka aksı aşağı bastırıyorlar galiba. Kısa sürede değiştirmişlerdi bende.