Benzin-dizel-lpg...

Dizelmi?Benzinlimi?LPG mi?

• Kullanılan toplam oy
    373

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TaCChiNaRDİ' Alıntı:
bu yeni sıralı sistemler kesinlikle avantajlı degil hem benzin hemde lpg bitiyor arbada benim eski arbam oyleydi otoban kullanımlarında arabayı kafasına göre benzine ceviriyordu sistem belli bir süraten sonra ve bu butun sıralı sistemlerde oluyor ayrıyeten birde bakımı var her 10 bin ve bujiler her 10 binde degişiyor yani arabada hiç bir avantaj olmuyor...

üstadım senin sıralı da bir problem varmış anlaşılan...ben 1 yıldır kullanıyorum daha böyle birşey ilk defa duyuyorum...

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.lpg li araçlarda patlama(yanma)olayı ne kadar ise benzinli araçlarda da o kadar?Lpg li araçlarda kaza anında gaz kesici sistem bulunuyor.Ama sen çıkma bulup sistemi takarsan sorun olabilir.Arada gaz sızdırma olayını kontrol ettirmen yeterli.
2.lpg ile giden araç eger lpg bitmedigi veya sen benzine almadıgın sürece benzine geçmez.Senin sistemin demek ki sorunlu.20 ytl.lik benzin 10-15 gün gidiyor.Ateşleme sistemi konusunda biraz haklısın galiba ama her 10 binde buji ve kablo degiştirmek biraz abartılı.HAta varsa degiştirilir zaten.Lpg nin hertürlüsü dizel araçdan daha az masraflı.lpg yakıtım uzun yolda 120 den aşagı düşmemek kaydıyla 100-105 arası şehir içi 140-160 arası 2.000 motorlu bir araç.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
06bb2655' Alıntı:
ehli olmayan kişilere taktırda gör bak patlıyomu?:)
sen arabanın bakımını traktör tamircisine mi yaptırıyon aynı ziyniyet..neden lpg takan servisler varken oto lastikçisine lpg taktirsin...

Ahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpgli de çok cins gelio bana ya dizele razıyım ben o kokusu deli ediyor beni dizelinde torkuna hastayım gerçi verdiği tork kadar hızlanmıor ama. Benzinlide ekonomi yönünden sakat oluyor ya gaza basarken nee yakacak die düşünmemek gerek ilk önce kafalar rahat olsun keyif keyif olsun..

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
irfan_1' Alıntı:
sen arabanın bakımını traktör tamircisine mi yaptırıyon aynı ziyniyet..neden lpg takan servisler varken oto lastikçisine lpg taktirsin...

doğru düşünüyosun fakat ülkemizde herşey böyle gitmiyor.motor için traktör tamircisine gidilmez ama tüp takılırken en ucuz yer seçilir...

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahkar' Alıntı:
Lpgli de çok cins gelio bana ya dizele razıyım ben o kokusu deli ediyor beni dizelinde torkuna hastayım gerçi verdiği tork kadar hızlanmıor ama. Benzinlide ekonomi yönünden sakat oluyor ya gaza basarken nee yakacak die düşünmemek gerek ilk önce kafalar rahat olsun keyif keyif olsun..

dostum o kokan tüpler mazide kaldı artık varsa da şahinlere takıyorlar.Benimkinde bir gram koku yok.Hatta benzinde iken garip bir koku varken lpg de hiç yok unutmayınız ki...

LPG AYNI ZAMANDA TEMİZ ÇEVRE VE TEMİZ TOPLUM İÇİN KARBONDİOKSİT BAKIMINDAN EN FAKİR OLAN YAKIT TERCİHİDİR:

PHaRUcK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.1907unifeb.org
Performans ve Egzoz Sesi İçin Benzin

Tasarruf İçin DizeL.

LPG yok hayatımda ;)