Beklenen karar açiklandi

• Konuyu başlatan hkndvc
  • Başlangıç tarihi

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önlem alınmassa olaylar artarak devam edecektir, serinkanlı olmak gerek.Esnafın arabası yakılmış, dükkanı taşlanmış,canı yanmış tamam ama keleşle karşılık vermesi saçmalık,provakosyon bunlar.hükümetin acilen önlem alması gerek.gösterileri yaptıranda, göstericileri vurdurtanda aynı kirli eller, kimse oyuna gelmesin

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaan Bey,

Bende gücünüzün yetmeyeceginizden korkuyorsunuz demiyorum zaten, dikkat çekmek istediğim; olaylardan korkma derecesinde etkilenmek, tepkisiz kalıp,aman benim başıma bişey gelmesin zihniyeti.Baksanıza arkadaşlar aman toplu yerlerde bulunmaktan kaçınalım vb seyler demeye başladılar.Ne demek bu ya, kendi ülkende kim seni bu kadar korkutabilir, ne ile tehdit edebilir.Kim kalabalık yerlere gittiği için başına bişey gelmiş.Benim bahsettiğim bu işte,burada korkması gereken biri varsa onlarda bu olayları meydana getirenlerdir.

Yanlış anlaşılmasın bahsettiğim kara gözlü olup, cengaverlik yapmak değil ama karşıma biri çıkıpta asıp keserim ,yıkıp yakarım diyorsa bende ondan korkacak değilim.Demek istediğim bu.

Olayları yapanlar konusundaki fikirlerinize katılıyorum,onların burada bir önemi yok zaten.para karşılığı yapan tetikçilerden tutunda, beyni yıkanmış, üniversite ögrencilerine kadar bir grup yanlış yolda insan...

Adamlar gelip toprağımızdan toprak istiyor,sanki eziliyorlarmış gibi hak istiyorlar.Tepkisiz kalmamamız gereken budur, Korkmak sadece onların işine gelir ama size bir faydası olmaz

kalabalık yerlerde bulunmayalım demek son derece mantıklı bence. bu hainlerin hiçbiri kalkıp da sizin söylediğiniz gibi asarım keserim demiyor. böyle söylese, sonra da dediğini yapsa, sözünün eri derim adama, bu insanlıktan nasibini almamışlara bile. ama bu ısıracak köpekler dişini göstermiyor.

ateş düştüğü yeri yakar. bundan yaklaşık iki sene önce ankara anafartalar çarşısında canlı bomba patlamıstı hatırlar mısınız? genç yaşlı 7 kişi fln ölmüştü. onlara gidip desek korkmayın çıkın sokağa birşey olmaz diye, küfretmiş gibi gelir adamlara...

kısacası bizim milletimiz şehit olmaktan, gazi kalmaktan korkmaz. teröristlerin o veya bu şekilde aldığı her can Allah katında şehittir. fakat şehit olan herkes, ölümüyle vatanına, milletine hizmet edebiliyor mu? yoksa uğrunda canımızı verdiğimiz, kolumuzu bacağımızı, gözümüzü vs. kaybettiğimiz bu vatan; masa başında peşkeş mi çekiliyor? hatta bu peşkeşi çekenleri biz elimizle mi seçiyoruz?

10 tane oğlum olsun 10ununu da şehit veririm diyor bizim analarımız babalarımız. ama düşünmüyorlar ki artık ölmekle vatana sahip çıkma devri tarih oldu...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şuana kadar bu tip olaylar oldu ama hiç ölüm olmamıştı. Bence ortalık karışsın diye birileri özellikle yaptırıyor. Kolay kolay hiçbi esnaf keleş bulundurmaz orası kuyumcu değil sonuçta hadi var diyelim niye havaya değil üzerlerine ateş ediyorsun. İmzamdanda anlaşılacağı gibi ben Kasımpaşada oturuyorum Dolapderedeki olaydan sonra çok şeyler konuşuldu burada bilerek yatırıldı diye ve bugünde adamın açıklaması var gazetelere "bana silah ve 500 tl para verdiler sıktım sizde verin istediğinize sıkarım ben EKMEK PARAMA bakarım" diye. Tamam bu tip şeyler bizim burda hoş karşılanmıyor ama geçen sene bi pompalı mevzusu vardı hatırlarsanız orda adam havaya ateş etmişti gene sıradan bi vatandaş olsaydı aynı şeyi yapardı. İç çatışma çıkarsa çok rahatlıcak bazı insanlar..
500 lira verelim gitsin anasına, babasına, çocuklarına da sıksın bakalım :mad:. 500 liraya adam vuran, silah sıkan yaratık insan olamaz :mad:.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Korktugunu belirten ve endişelen arkadaşlarıma soruyorum, neden korkuyorsunuz ??

Kendi vatanınızda ,Ay-Yıldızlı bayrağımızın altında özgürce dolaşmaktanmı,
Kim, hangi hain gelipte bana birşey yapacakmış ? Kalabalık yerlerden uzak duralım diyorsunuz, yapmayın yahu, ne bu panik havası, ateş olsalar cürmü (hacmi) kadar yer yakar bu şerefsizler.Gösteri yapıyorlar, kamu binalarına zarar veriyorlar, ne için ?
size ,yukarıda belirttiğiniz yorumları yaptırabilmek için, endişe,panik,korku ortamı oluşturabilmek için.Bunlara gerek yok, serin kanlı olmak, cesaretli olmak gerek.Bugune kadar TÜRK HALKI, çok defa yokolamın eşiğine gelmiş, çok zor dönemlerden geçmiş ama her defasında ayağa kalkmayı bilmiştir.Kurtuluş savaşı ve geçirdiğimiz onlarca savaşta yiğitce çarpışan atalarımızın torunlarıyız.Bugun olsa ben 11 aylık oğlumu ve eşimi bırakır yine olmam gereken yerde olurum ve bunu inanarak söylüyorum.Haydi beyler, gün birlik olma zamanıdır,dimdik ayakta durma zamanıdır, korkup sinme zamanı değil...
Hatırlatmakta fayda var;
MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET, DAMARLARINDAKİ ASIL KANDA MEVCUTTUR
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Kimse kendisi için korkmuyor, masum el kadar çocuklara, savunmasız kadınlara zarar verilmesinden korkuyor. Bunlar kansız, haysiyetsiz, kalleş kişilerdir, nerede ne halt yiyecekleri belli olmaz.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Kimse kendisi için korkmuyor, masum el kadar çocuklara, savunmasız kadınlara zarar verilmesinden korkuyor. Bunlar kansız, haysiyetsiz, kalleş kişilerdir, nerede ne halt yiyecekleri belli olmaz.
bunlarıda atlatacaz ınsallah deyıp de demekle kalmaz ınsallah şavaş abi :sorry:

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalabalık yerlerde bulunmayalım demek son derece mantıklı bence. bu hainlerin hiçbiri kalkıp da sizin söylediğiniz gibi asarım keserim demiyor. böyle söylese, sonra da dediğini yapsa, sözünün eri derim adama, bu insanlıktan nasibini almamışlara bile. ama bu ısıracak köpekler dişini göstermiyor.

ateş düştüğü yeri yakar. bundan yaklaşık iki sene önce ankara anafartalar çarşısında canlı bomba patlamıstı hatırlar mısınız? genç yaşlı 7 kişi fln ölmüştü. onlara gidip desek korkmayın çıkın sokağa birşey olmaz diye, küfretmiş gibi gelir adamlara...

kısacası bizim milletimiz şehit olmaktan, gazi kalmaktan korkmaz. teröristlerin o veya bu şekilde aldığı her can Allah katında şehittir. fakat şehit olan herkes, ölümüyle vatanına, milletine hizmet edebiliyor mu? yoksa uğrunda canımızı verdiğimiz, kolumuzu bacağımızı, gözümüzü vs. kaybettiğimiz bu vatan; masa başında peşkeş mi çekiliyor? hatta bu peşkeşi çekenleri biz elimizle mi seçiyoruz?

10 tane oğlum olsun 10ununu da şehit veririm diyor bizim analarımız babalarımız. ama düşünmüyorlar ki artık ölmekle vatana sahip çıkma devri tarih oldu...

Herkes aynı fikirde arkadaşlar, yazının son kısmı ise kesinlikle dogru, bende göstericilerin önüne atlaıp durdurmaya çalışın demiyorum zaten, herkesin ne demeye çalıştığımı anladığını sanıyorum.

Benim de 11 aylık bir oğlum bakmak ve korumakla yükümlü olduğum bir ailem var. Ben vatan için ölün demiyorum ( ben gerekiyorsa ölmekten de çekinmem o ayrı) , ama hainlerin kurdukları bu tuzaklara da gelmeyin beyler, korkmayın.demek istedigim bu, herkes kendi bildiğini yapacak tabiki.Son sözüm ben korkmuyorum, yılmıyorum da, ne beni ne de vatanını seven bir başkasını korkutamayacaklar.Siz de korkmayanlardan olun

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkes aynı fikirde arkadaşlar, yazının son kısmı ise kesinlikle dogru, bende göstericilerin önüne atlaıp durdurmaya çalışın demiyorum zaten, herkesin ne demeye çalıştığımı anladığını sanıyorum.

Benim de 11 aylık bir oğlum bakmak ve korumakla yükümlü olduğum bir ailem var. Ben vatan için ölün demiyorum ( ben gerekiyorsa ölmekten de çekinmem o ayrı) , ama hainlerin kurdukları bu tuzaklara da gelmeyin beyler, korkmayın.demek istedigim bu, herkes kendi bildiğini yapacak tabiki.Son sözüm ben korkmuyorum, yılmıyorum da, ne beni ne de vatanını seven bir başkasını korkutamayacaklar.Siz de korkmayanlardan olun

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

hepimizin duyguları ve fikirleri aşağı yukarı aynı. sadece bir kelime ve kavram karmaşası olmuş. anladığım kadarıyla siz, aptal cesaretiyle cengaver de olmayın, günlük hayatınızı sürdürmekten de korkmayın demek istiyorsunuz ve haklısınız.

ben de diyorum ki korku son derece insani bir duygudur, insanoğlu korkabilir, ancak korkularına karşı durabildiği kadar güçlüdür. şu an tırmandırılmaya çalışan kaotik ortam, illa ki tehlikeler içermektedir, ama bu vatan da sahipsiz değildir...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence Dtp kapatılmamalıydı. dokunulmazlıklar kaldırılıp, herkes yargılanmalıydı.

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
evet dtp gitti bdp geldi. neymiş barıs ve demekrosi partisiymiş yeni adları....
köpekler kulubeyi değiştirdi yani.....