bayram tatili

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devlet kurumları tatil
özel kurumlar kendi bilir herhalde.
zaten arefe yarım gün sonra 4 gün bayram
yarım gün için kimse çalışmaz büyük ihtimal.

y@vuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bankalar çalışır mı acaba?
onlar çalışırsa bende çalışıyorum. yarım gün için haftasonunu istanbulda geçirmek zorundayım.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
9 gün tatil ohhh valla devlette çalışmak vardııı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Devlet çok çalışıyor ya, o yüzden de tatili hak ediyor olmalı. Yıllardır memurluk yaptım, ama en kızdığım şey bu 9 günlük tatillerdi. Ama devlet idari tatil kararı almayınca o da ayrı bir sorun oluyordu. Arkası olan, doğru dürüst işe yaramayanlar (zaten bir halta faydaları dokunmuyor, fuzuli kalabalık ediyorlar diye) yarım günlük mesaiye gelmezlerdi, işe yarayanlara ise sen bize lazımsın, sen olmazsan burada olmaz diye sırtları sıvazlanırdı.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atam İZİNdeyiz ;)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bankalar çalışır mı acaba?
onlar çalışırsa bende çalışıyorum. yarım gün için haftasonunu istanbulda geçirmek zorundayım.
kamu kurumları çalışmayınca bankalar da çalışmaz, merkez bankası vs. kapalı olur diye tahmin ediyorum

Devlet çok çalışıyor ya, o yüzden de tatili hak ediyor olmalı. Yıllardır memurluk yaptım, ama en kızdığım şey bu 9 günlük tatillerdi. Ama devlet idari tatil kararı almayınca o da ayrı bir sorun oluyordu. Arkası olan, doğru dürüst işe yaramayanlar (zaten bir halta faydaları dokunmuyor, fuzuli kalabalık ediyorlar diye) yarım günlük mesaiye gelmezlerdi, işe yarayanlara ise sen bize lazımsın, sen olmazsan burada olmaz diye sırtları sıvazlanırdı.
eskiden daha fenaydı sanki, 3gün 3.5gün fazladan tatil ilan edildiği yılları hatırlıyorum
o zaman okuldan kurtardık diye hoşumuza giderdi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Okul yıllarımdaki uzun tatilleri çok iyi hatırlarım, özellikle Ankara'nın o soğuk kış günlerindeki 3-5 günlük tatillerini. Tatil dönüşünde duvarları soğuyan binanın tekrar ısınması birkaç gün sürerdi, bizlerde soğuktan buz keser, paltolarla, kabanlarda ders yapardık. Talebelik hayatınını bir gereği olarak genede tatili iple çekerdik.

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"ben çok çalışmaktansa verimli çalışma taraftarıyım yani bir çalışanı yada memuru 7-8 saat bir yerde tutarak çok çalışıyor mantığı bana göre yanlış,,tatile gelince keşke kısa saatli çalışmalar verimli çalışmalar ve az tatiller olsa idi ama o kadar saatinin çoğunu ölü geçirdiği iş yerinde uzaklaşsın bencede çalışanlar..Kişilerin kendine yada çevresine ayıdrığı çok zaman yok.."