Bayilerde ki renk sorunu :/

trjn9

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar.. (Forumda ki ilk mesajım ve okuduğum bir çok konudan anladığım kadarıyla oldukça nezih bir ortamınız var, tekrar merhabalar..)

Bende 3 senedir Opel Astra H kullanıcısıyım ve aracımı değiştirme kararı aldım..
Malumunuz Astra J'nin içini görünce sıkıntı başladı ;D ve büyük bir kararlılıkla plazaya gittim dancee
Bir de ne olsun; aracın rengi mi dersiniz, istediğiniz motor mu dersiniz, istediğiniz paket mi dersiniz (sport, cosmo..), istediğiniz şanzuman mı dersiniz hiç birisi birbiriyle uyuşmuyor..
Benim durumumda ki gibi olan arkadaşların veya bilgisi olanların yardımı olur diye düşündüm..
Aradığım araç; Astra J - 1.4 Turbo - Active Select - Cosmo - Sunroof ve beyaz olcak.. Aynısının kırmızısı var 002tuhaff hadi bi ihtimal siyahta olabilir ::)
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan ricam; bu aracı hemen almak üzere bulabilir miyim? 2012 modellerden dolayı özel sipariş almadıklarını belirttiler..
Tereddüt ettiğim konu ise, ben beklerim yeni araç gelmesini ama; o istediğin yine gelmiyebilir diyolar..
2012'de ekim ortası-sonunu bulur diyorlar.. Acaba plaza elinde ki aracı satmak için mi böyle diyor yoksa cidden gelmesi veya bulmam imkansız mı?
thnxx

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bayilerde ki renk sorunu :/

Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz. Aracı alırken seçim yapmak gerçekten zor, gerek donanım gerek motor gerekse şanzuman olsun insanın aklı allak bullak oluyor. Benim size tafsiyem, eğer maddi imkanlarınızı biraz daha zorlayabilrseniz, 1.6 T lerede bakın derim, çünkü zaten otomatik düşünüyorsunuz. Önceliği yine 1.4 T ye verin, fakat aracı bir an önce almak istiyorsanız 1.6 T lere de bakın, onların zaten hepsi otomatik vites. Özel sipariş olayını gelirsek zaten müşterinin talep ettiği araç, fabrikadan getirdikleri araların içinde varsa alıyorlar. Yani yurtdışındaki bazı ülkelerde olduğu gibi, tek tek şuda olsun buda olsun diye seçemiyorsunuz. Bende istediğim aracı 7-8 bayiyi aradıktan sonra ancak bulabildim, hemen heryerde siyah ve teknik gri vardı, beyaz dizel kolay kolay bulamadım. Eminim birçok arkadaşta aynı şeyi yaşamıştır.
Tekrardan söylüyorum, fabrikadan getirecekleri araçların içinde size uygun olanı varsa bekleyin, sonuçta o araç gelecek, istediğiniz aracı bulana kadar tek tek üşenmeden bütün bayielri arayın.

trjn9

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cevabınız için çok teşekkür ederim "markopasa86" ancak 1-2 şey belirtmek istiyorum izninizle;
- Motor konusunda serbest bıraktım 1.6 turbo veya 1.4 turbo olabilir dedim ancak 1 tane siyah buldular onda da sunroof yok..
- Bekliyim diyorum bayiye, "2012 istemiyorum 2011 gelceklerden alıyım" dedim, bu seferde senin istediğin orda da gelmiyebilir diyorlar..
Sizin bahsettiğiniz olay üzerine kesinlikle bir çok bayi arama kararı aldım ancak, sizin fikrinizle merakımı giderirseniz sevinirim..
Sizce; 1.4 veya 1.6 farketmez cosmo/at/sunroof/beyaz veya siyah veya gri araç gelir mi? Beklesen de gelmiyebilir diyor adamlar :/
Tek şüphem, bunlar elinde ki ilk geleni mi satmaya çalışıyorlar?
(Astra H alırkende, arabam full sunroof otomatik vites body-kit fln ama yine aynen gelmez fln dediler cosmo yerine enjoy verdiler :( yine aynısı başıma gelsin istemiyorum)

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu dediğiniz gibi pazarlama politikasından kaynaklanıyor olabilir. Fabrikadan getirdikleri araçlar içerisinde henüz alıcı bulamadıkları varsa, bu araçları satmak için türlü bahaneler üretebilirler. Biliyorsunuz normalde bayiler stok yapmıyorlar, ve genelde de fabrikadan araç gelmeden, araçlara da yoğun ilgi olmasından dolayı, aracı satabiliyorlar. Stok yapmamalarından dolayı, 2012 ler çıktı diye 2011 leri aha ucuza satacakları gibi bir durum olamaz, ancak be ancak Ekim-Kasım aylarında yapacakalrı kampanyalar ile fiyatlar biraz düşebilir. Size tafsiyem kesinlikle istediğiniz araç gelene kadar bekleyin, eğer sunroof istiyorsanız sunrooflu aracı bulana kadar bekleyin, sonradan pişman olmamak için.
Söylediğiniz özellikte ki araç mutlaka gelir, sonuçta yazdığınız donanımlar içinde çok zor üretilen bir donanım yok, sadece AS ve sunroof var ki bunlarda birçok araçta var zaten. Söylediğiniz 3 renkte bu araçta en çok satılan 3 renk. Biraz daha bekleyin ve sürekli bayiler ile irtibat halinde olun bence. Dediğim gibi Ekim-Kasım ayında mutlaka indirim olacaktır, hele hele kurun bir hayli yükseldiği bu dönemde araç fiyatlarıda yükselebilir.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oldukça sık karşılaşılan bir durum. hem renk hem motor hem donanım üstüne bir de extra istekleri bulmak oldukça zor. satıcı öncelikle elindekini satmak isteyecektir, dolayısıyla diğer seçenekleri yok gelmeyebilir vs. diyebilir. yapmanız gereken oturduğunuz yerdeki tüm bayileri gezmek gerekirse civar illere bakmak. bu arada seçeneklerden bir iki tanesinde esnek olursanız daha çabuk bulursunuz. ben alacağım zaman 1.4t, sport, manuel sabit isteklerimdi renk konusunda sırasıyla metro mavi, siyah ve teknik gri istiyordum. metro mavi üretimi kalkmıştı neyse ki siyah bulmuştum ama tabi sunroof yada afl yada flexiride isteklerimden bir yada bir kaçı olsaydı çok daha zor bulurdum.
aramaya devam edin kolay gelsin.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
Bu dediğiniz gibi pazarlama politikasından kaynaklanıyor olabilir. Fabrikadan getirdikleri araçlar içerisinde henüz alıcı bulamadıkları varsa, bu araçları satmak için türlü bahaneler üretebilirler. Biliyorsunuz normalde bayiler stok yapmıyorlar, ve genelde de fabrikadan araç gelmeden, araçlara da yoğun ilgi olmasından dolayı, aracı satabiliyorlar. Stok yapmamalarından dolayı, 2012 ler çıktı diye 2011 leri aha ucuza satacakları gibi bir durum olamaz, ancak be ancak Ekim-Kasım aylarında yapacakalrı kampanyalar ile fiyatlar biraz düşebilir. Size tafsiyem kesinlikle istediğiniz araç gelene kadar bekleyin, eğer sunroof istiyorsanız sunrooflu aracı bulana kadar bekleyin, sonradan pişman olmamak için.
Söylediğiniz özellikte ki araç mutlaka gelir, sonuçta yazdığınız donanımlar içinde çok zor üretilen bir donanım yok, sadece AS ve sunroof var ki bunlarda birçok araçta var zaten. Söylediğiniz 3 renkte bu araçta en çok satılan 3 renk. Biraz daha bekleyin ve sürekli bayiler ile irtibat halinde olun bence. Dediğim gibi Ekim-Kasım ayında mutlaka indirim olacaktır, hele hele kurun bir hayli yükseldiği bu dönemde araç fiyatlarıda yükselebilir.

Benim aracımı aldığım bayii yakın dostum Firmalar şu an stoklarını bitiriyorlar, ellerindeki stok bittiğinde %20 dolaylarında zam yapacaklarmış ve hedefledikleri bir satış adedi yokmuş. Sipariş üzerine üretim. Satılırsa satılır mantığı. Bana kalırsa opsiyon, donanım için bilemem ama renk yüzünden beklememek gerek. İki ayda iki kere zam geldi zaten. Kesinlikle indirim olacağını sanmıyorum bu piyasa şartlarında.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence sunroof isteğinizi tekrar gözden geçirirseniz, sunroof hariç diğer tüm istediğiniz özelliklere uyan bir aracı 1 ay, en fazla 2 ay içerisinde bulabilirsiniz. Benim gözlemlediğim kadarıyla beyaz en kolay bulunan renk. Ben aracımı alırken (2 ay önce) siyah veya teknik gri diye düşünüyordum, her yerde tonla beyaz araç vardı. Şimdi durum değişmiş midir bilemiyorum.

Bu arada şunu da aklınızda bulundurun, Opel bayilerinin kesinlikle birbirlerinden haberleri yok, ya da yokmuş gibi davranıyorlar. Ben aracımı alırken Ankara'da Reis ve Opan'a gittim, adamlar ağustos sonuna gün veriyorlardı. Opal'da tam olarak aradığım aracı buldum, hatta bir tane daha vardı ve tek farkı active select olmasıydı. Opan ile Opal arasında 250 metre mesafe var. Buna rağmen biri diğerinin stoğundan haberdar değil. Bu beni çok şaşırtmıştı o zaman. Size tavsiyem Ankara'daki tüm bayileri dolaşmanız. Bulamazsanız çevre illere de sormayı düşünebilirsiniz. Sunroof konusunda diretirseniz işiniz biraz daha zorlaşacaktır. Benim gözlemlediğim kadarıyla Sport modellerde sunroof daha kolay bulunabiliyor, Cosmo'larda pek yok nedense.

İyi şanslar...

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

Selamlar,
Aynı durumdan malesef bende müzdaribim. İstediğim araç 1.3 Cosmo+Sunroof+ CD500 beyaz renk. Renkten kesinlikle ödün vermedim.Opel genel merkezi aradım, yaklaşık 20-30 bayi ile görüştüm.Son durum şu;
30 Eylülde özel sipariş sistemi aktif oluyor.Bu süreç içerisinde Ekim sonunda gelicek araçların listesi belli oluyor.Gelicek gemide istediğiniz araç varsa sizin için bayiniz arabayı çekebilir, eğer yoksa malesef tek alternatif özel siparişe kalıyor.
Fiyat konusunda gelincede, sağlam kaynak bilgisi olarak, bugünkü fiyatların üzerine 2012 modeller için %8 zam ekleyin.Bu ay %2 yapıldı, ekim gibi %8 zam olacağı bilgisini aldım.
Elde kalan 2011 modeller Kasım ortasında yada sonunda kampanya dahilinde lansman fiyatlarından satılacak.
Ben şahsen, bana teklif edilen diğer renkteki dizel cosmolarıda almak istedim ancak kimisinde sunroof var navi yok, kimisi sadece cd500 navigasyonlu olunca vazgeçtim.Çin malı navigasyonda taktırmak istemediğim için bekleme kararı aldım yaklaşık 2 ay önce.2 aydır beklemekteyim ve 2-3 ay daha bekleyeceğim gibi.
Eğer araç alıcak arkadaşlarla birleşip aynı bayiden almak istersek güzel indirim alabileceğimizi de biliyorum.
Umarım bu bekleyiş bir an önce sona erer.
Muğladan Selamlar herkese

trjn9

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tüm arkadaşlara cevap ve ilgilerinden dolayı teşekkür ederim :)
Dediğiniz gibi bulana kadar zorlıcam sanırım :mad:
(Opan'da yok, Opal'de var ve dedikleri: bu ay 6 tane opel astra J çıktı 011zaa)
Cidden komik bir durum, "hllb"nin de dediği gibi araları yürümesi mesafesi, birbirlerinden haberi yok walll
Aramak, yoksa da beklemek en mantıklısı sanırım, tekrardan  thnxx

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugrakorkmaz link' Alıntı:
Selamlar,
Aynı durumdan malesef bende müzdaribim. İstediğim araç 1.3 Cosmo+Sunroof+ CD500 beyaz renk. Renkten kesinlikle ödün vermedim.Opel genel merkezi aradım, yaklaşık 20-30 bayi ile görüştüm.Son durum şu;
30 Eylülde özel sipariş sistemi aktif oluyor.Bu süreç içerisinde Ekim sonunda gelicek araçların listesi belli oluyor.Gelicek gemide istediğiniz araç varsa sizin için bayiniz arabayı çekebilir, eğer yoksa malesef tek alternatif özel siparişe kalıyor.
Fiyat konusunda gelincede, sağlam kaynak bilgisi olarak, bugünkü fiyatların üzerine 2012 modeller için %8 zam ekleyin.Bu ay %2 yapıldı, ekim gibi %8 zam olacağı bilgisini aldım.
Elde kalan 2011 modeller Kasım ortasında yada sonunda kampanya dahilinde lansman fiyatlarından satılacak.
Ben şahsen, bana teklif edilen diğer renkteki dizel cosmolarıda almak istedim ancak kimisinde sunroof var navi yok, kimisi sadece cd500 navigasyonlu olunca vazgeçtim.Çin malı navigasyonda taktırmak istemediğim için bekleme kararı aldım yaklaşık 2 ay önce.2 aydır beklemekteyim ve 2-3 ay daha bekleyeceğim gibi.
Eğer araç alıcak arkadaşlarla birleşip aynı bayiden almak istersek güzel indirim alabileceğimizi de biliyorum.
Umarım bu bekleyiş bir an önce sona erer.
Muğladan Selamlar herkese

cd500 navi de Türkiye güncellemesi yok ve verim çok az diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum? Eğer doğru biliyorsam neden bu opsiyona hem ücret ödenilip hem de beklenilsin ki.