Batuma giden varmı?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Sorun yok ben iki adet İsviçreden gelen iphone5 telefonumu, pasaport ile giriş çıkış yaptığım Gürcistan seyahatim sonrası türkiye.gov.tr den , ptt den şifre alarak dakikalar içerisinde kendim kayıt yaptım.

Önce vergi dairesine TC kimlik no ile 110 TL yatırdım, 1 Tl ye ben ve kardeşime ait pasaport olduğu için şahsen giderek vatandaşlık şifresi aldık, hop internetten 2 dk kayıt yaptık. 5 aydır sorunsuz kullanıyorum, garanti içinde boşver 1250 tl ye iphone5 almışım, bozulursa 1 tane daha alırım.

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sırf telefon almak için gidilse dahi cazip duruyo neredeyse 1000 tl kâr ama tabi söylenenler doğruysa.
Ogün sana tavsiyem uzak dur.
Hiç bir ülkede telefon senin ülkenle arasında 1000tl fark koymaz çakmadır haberin olsun...tek fark eden ikinci el dışarıda ucuzdur yoksa iphon dışarıda senin ülkenden en fazla 100-200tl fark koyar ama asla 1000tl olmaz.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Hiç bir ülkede telefon senin ülkenle arasında 1000tl fark koymaz çakmadır haberin olsun...tek fark eden ikinci el dışarıda ucuzdur yoksa iphon dışarıda senin ülkenden en fazla 100-200tl fark koyar ama asla 1000tl olmaz.

Abi senin Türkiye deki ÖTV+ ÖİV + KDV den haberi yok sanırsam, canlı örneği benim Iphone5 16 GB Beyaz isviçreden 1250 tl ye alındı herşeyi dahil, yine Iphone5 32 GB Siyah aynı ülkeden 1400 TL ye alındı sıfır kutusunda hemde. Son olarak ben aldığımda 32GB Iphone TR de Turkcell de 2750 tl idi. :cool:

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim trabzonda pazarlamacilarimiz var 2 ay once bana ordan telefon alin dedim kendilerine ipone 5 almislar maliyetini sordum 1.650 tl yi bulmus pasaport ve actirmasi ile bende s4 istedim onada 1.500 fiyat cikti hic riske girmedim burdan aldim orda ipone satis magzasi varmis ondan dolayi iponelar daha hesapli diger telefonlarda cok fazla karin olmaz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

Ayrica 1.000 tl kari hangi telefonda yapmislar... acikcasi biz bulamadik oyle karli telefon

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

burda IPhone 5 2300 TL civarı, gürcistandan alınca en fazla 1500 TL civarı. 1200 TL ye mâl edenler de var yani neredeyse 1000 TL kâr gibi görünüyo. Misal sen pazarlamacıdan almışsın 650 TL kâr etmişsin abi. Bir de pazarlamacıdan alındığında taksit imkanı oluyomu ?

apple store var. ayrıca oranın garantisi biraz sıkıntılı sanırım oraya mı götürmek gerekiyormuş ne öyle birşeyler de vardı

Bahadır abinin dediği gibi uluslararası garanti var. Ama şu şekilde 2 yıl garantinin 1 yılı uluslararası. yani 2. yıla girdiği zaman garanti için gürcistana götürmek gerekiyomuş.

Sorun yok ben iki adet İsviçreden gelen iphone5 telefonumu, pasaport ile giriş çıkış yaptığım Gürcistan seyahatim sonrası türkiye.gov.tr den , ptt den şifre alarak dakikalar içerisinde kendim kayıt yaptım.

Önce vergi dairesine TC kimlik no ile 110 TL yatırdım, 1 Tl ye ben ve kardeşime ait pasaport olduğu için vatandaşlık şifresi aldım, hop internetten 2 dk kayıt yaptım. 5 aydır sorunsuz kullanıyorum, garanti içinde boşver 1250 tl ye iphone5 almışım, bozulursa 1 tane daha alırım.

İsmail abi sen telefonu kimlik no ya mı işlettirdin pasaportamı?

Aman dikkat edelim, ekonomi arayışında iken başımıza başka dertler almayalım.

http://sozcu.com.tr/2013/gundem/yurtdisindan-iphone-getirenlere-sorusturma.html

Abi yurtdışından kaçak gelen telefonlara eski telefonların IMEI numarasını aktarıp o şekilde açıyolar kilitlerini. Bu haber onunla ilgili sanırım.

Abi haklısın aslında bu işler hep risk ama şöyle bi durum da var IPhone nedense ülkemizde aşırı şekilde pahalı. En basit örnek amerikayla karşılaştırınca rahat bi 1000 TL fark oluyo.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burda IPhone 5 2300 TL civarı, gürcistandan alınca en fazla 1500 TL civarı. 1200 TL ye mâl edenler de var yani neredeyse 1000 TL kâr gibi görünüyo. Misal sen pazarlamacıdan almışsın 650 TL kâr etmişsin abi. Bir de pazarlamacıdan alındığında taksit imkanı oluyomu ?

yanlış anlamışsın çalıştığım şirketin pazarlamacısı aldı batumdan iphone 5 oda 1.650 tl ye mal etmiş. senin cevabını görünce kardeşime sordum o da vodofene de çalışıyo iphone 5 ne kadar diye 2.050 ye alırım abi dedi turkcell deki arkadaşa sordum 2.100-2.200 tl dedi pazarlığa göre. ben s4 aldım kardeşimden 1.600 tl ye fatura yansıtmalı normalde 2.000 tl idi seninde böyle imkanların varsa bunları değerlendir. az para değil 2.000 tl para veriyon yazık günah bi sıkıntı çıkınca başın ağrımasın :(

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ogun, pasaporta işletiyorsun ama işlemlerin TC Kimlik No ile yapılıyor, pasaport giriş çıkışın kontrol edilirken zaten herşey TC Kimlik No da kayıtlı, immigration (pasaport polisi) senin giriş çıkışını pasaportundaki kimlik numarana yapıyor.

Uzun yazdım kısaca ben pasaporta işlettim ve artık 2 yıl telefon alamıyorum...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

yanlış anlamışsın çalıştığım şirketin pazarlamacısı aldı batumdan iphone 5 oda 1.650 tl ye mal etmiş. senin cevabını görünce kardeşime sordum o da vodofene de çalışıyo iphone 5 ne kadar diye 2.050 ye alırım abi dedi turkcell deki arkadaşa sordum 2.100-2.200 tl dedi pazarlığa göre. ben s4 aldım kardeşimden 1.600 tl ye fatura yansıtmalı normalde 2.000 tl idi seninde böyle imkanların varsa bunları değerlendir. az para değil 2.000 tl para veriyon yazık günah bi sıkıntı çıkınca başın ağrımasın :(

Eğer bu şekilde imkan varsa bende yurt dışından uğraşmayı tercih etmem tabii, ama ben alırken Apple Store lar yurt dışında online sipariş ile satış yapıyorlardı, bir akrabamız ben buradan ödemesini kredi kartımla yaptığım telefonunun teslim adresini evi olarak girdi ve gelirken yanında getirdi (5 taksit yaptı kredi kartı :D) sonra bizde kardeşimle Gürcistan a gittiğimizde giriş çıkışta pasaportlarımızı kullanıp telefonları kayıt ettirdik. O zaman işte kayıt işlemleri vs vs dahil herşeyi ile TR de bir telefon alınacak paraya iki telefon aldık.

Ama bu IPHONE ilk çıktığı günler ve telefonun en az hafızalısının yer yer 2500 tl, 32 liklerinin 3000 tl olduğu zamanlardı şimdi zaten görece ucuzladı telefon.

Ama arkadaşımın başına gelen olayı anlatayım, yurt dışından gelme bir telefon aldı, Mecidiyeköy deki bir telefoncudan, gayet makul bir fiyata ama 20-25 gündü her halde telefona mesaj geldi, zaten telefonun üzerinde IMEI ile *#06# yapınca çıkan IMEI lar farklıydı, bunu bilerek almıştı. Sanırım opartör database ile Telekominikasyon kurumunun databaseleri karşılatırılınca telefon kaçak olarak görülüyordu, her sefer gidip IMEI ye birşeyler yaptırdı aldığı yerde en son sattı telefonu. dikkat edin.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer bu şekilde imkan varsa bende yurt dışından uğraşmayı tercih etmem tabii, ama ben alırken Apple Store lar yurt dışında online sipariş ile satış yapıyorlardı, bir akrabamız ben buradan ödemesini kredi kartımla yaptığım telefonunun teslim adresini evi olarak girdi ve gelirken yanında getirdi (5 taksit yaptı kredi kartı :D) sonra bizde kardeşimle Gürcistan a gittiğimizde giriş çıkışta pasaportlarımızı kullanıp telefonları kayıt ettirdik. O zaman işte kayıt işlemleri vs vs dahil herşeyi ile TR de bir telefon alınacak paraya iki telefon aldık.

Ama bu IPHONE ilk çıktığı günler ve telefonun en az hafızalısının yer yer 2500 tl, 32 liklerinin 3000 tl olduğu zamanlardı şimdi zaten görece ucuzladı telefon.

Ama arkadaşımın başına gelen olayı anlatayım, yurt dışından gelme bir telefon aldı, Mecidiyeköy deki bir telefoncudan, gayet makul bir fiyata ama 20-25 gündü her halde telefona mesaj geldi, zaten telefonun üzerinde IMEI ile *#06# yapınca çıkan IMEI lar farklıydı, bunu bilerek almıştı. Sanırım opartör database ile Telekominikasyon kurumunun databaseleri karşılatırılınca telefon kaçak olarak görülüyordu, her sefer gidip IMEI ye birşeyler yaptırdı aldığı yerde en son sattı telefonu. dikkat edin.

dediğiniz gibi yurt dışından alırken bi tanıdık varsa aldığınız yer sağlam yerse vede fiyat alınmaya değer ise karşı değilim ama şuan benim bildiğim çok fazla fiyat farkı yok onun için gerek yok dedim. alıncada her türlü sıkıntıyı göze alacan. iphone nun parçası pahalı diyolar benim samsung galxy s vardı elimden düştü ekranı parçalandı geçen sene 350 tl ye yaptırdım iphone olsa idi herhalde 700-800 tl ye yaptırırdık.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ogün kardeşim ben bildiklerimi söyledim yanlış anlama bu forumdan kimsenin üzülmesini istemem onun için karar senin artıları eksileri burda değerlendir hangisi senin için uygunsa ona karar ver inşaallah herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmazsın.