Baştan aşağı değişim. Kara Büyü (Vectra B)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen dediğin gibi tamponların siyah kısımlarını kesinlikle boyatmıyorum lakin yan çubuğu boyatıyorum ben oranın boyanınca daha güzel duracağı kanısındayım baktım hoş gözükmedi gözüme çıkartır yenisini takarız.

Ustamla uzun yıllardır çalışıyorum emeğini esirgemiyor sağolsun. Bakalım sonuca yaklaşıyoruz son 1 hafta.

100 küsür lira çıkıcak gibi şef, orjinale sadık kalırsınız tahminimce bu kadar emekten sonra :) ama harbiden özendirici bir iş, helal olsun.

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar biraz aradan sonra tekrar birlikteyiz. Aracım bugün itibari ile boyaya hazır hale geldi. Macun zımpara ve astar işlemleri bitti, bugün siyah gölge boya olacak ve o boya kuruduktan sonra, Cumartesi günü fırın boya yapılacak. Pazar günü ustam fazla mesai yapıp araç toplanacak, pazartesi günü aracımı teslim alacağım. Bu akşam astarlı halini cumartesi günüde tüm boyama işlemlerini sizler için paylaşacağım.

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mucipoz eski boya kazındı, günlerce zımparalandı, bir macun bir zımpara işlem bir kaç gündür bu şekilde devam etti, o yüzden pek bi ilerleme olmadı, kapılar söküldü, boyanın ulaşabileceği tüm yerler zımparalandı, hayli zaman aldı doğrusu, aracın rengi griye döndü zımparadan. Astarlandıktan sonra yine zımpara, yanlız o kadar ince bir zımpara ki bildiğin düz kağıt gibi. Üstüne siyah gölge, onun üzerine Sedef boya siyah içerisinde mavi metal karışımlı.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mucipoz eski boya kazındı, günlerce zımparalandı, bir macun bir zımpara işlem bir kaç gündür bu şekilde devam etti, o yüzden pek bi ilerleme olmadı, kapılar söküldü, boyanın ulaşabileceği tüm yerler zımparalandı, hayli zaman aldı doğrusu, aracın rengi griye döndü zımparadan. Astarlandıktan sonra yine zımpara, yanlız o kadar ince bir zımpara ki bildiğin düz kağıt gibi. Üstüne siyah gölge, onun üzerine Sedef boya siyah içerisinde mavi metal karışımlı.

Mustafa bey zımparalandımı dan kastım eski boya tamamen kazınıp alttaki fabrikasyon macuna kadar inildi mi ? çünkü eski boyanın üzerine işlem yapıldığında üstüne ne kadar kat kat boya atsanız da o boya zamanla kalkacaktır ve fabrikasyon gibi olmayacaktır.

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa bey zımparalandımı dan kastım eski boya tamamen kazınıp alttaki fabrikasyon macuna kadar inildi mi ? çünkü eski boyanın üzerine işlem yapıldığında üstüne ne kadar kat kat boya atsanız da o boya zamanla kalkacaktır ve fabrikasyon gibi olmayacaktır.

Evet araç kazınmaktan neredeyse rengi griye dönmüştü.

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlısıyla çiçek gibi çıkar inşallah resimleri merakla bekliyoruz

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte ilk kat astar, bu astarda zımparalanacak tekrardan. Bende bu kadar detaylı olduğunu bilmiyordum..

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kadar işçiliği o kadar paraya yapıyorsa helal olsun Ustaya...
:)

Alper Atakan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlısı olsun bir kere başladımmı dönüşü yok artık
Ben eski 306'ma aldığım parayı bir kere daha üstüne harcamıştım :)