Baskı Balata Gitti Galiba!

_iskenderun_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2000 astra g 1.6 cd aracım var debriyaj sertleşti sanki ve kalkışta hafif bir titreme var bir de yukarda kavramaya başladı.Bir de sadace geri vitese takarken zor geçiyor önceden böyle değildi balataya yağ kaçması gibi bir durum da varmış sanırım baskı balata fiyatları değişiyor 150 tl ye sacs marka var fakat bilya da değişirse fiyat epey bir artıyor Fakat aracın gidişinde hızlanmasında felan pek bir aksilik yok sanki.Ustaya gösterdim baskı balatadan ama aciliyeti yok bu daha idare eder dedi.Bende Usta hızlanması iyi gibi dedim.Sen değiştir bak nasıl fişek gibi olacak araban dedi.Bu doğru mudur ?Ben daha hiç değiştirmedim.Baskı balata yenileyinler vardır aramızda nasıl arabanın ivmelenmesi çekişi felan farkediyor mu ?Ya da ne gibi değişiklikler oluyor baskı balata değişiminden sonra?

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
ustan biraz fişeklemiş. Öyle abartılı bir beklenti içine girme hissedebileceğin bir artış olacağını sanmam

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
yukarıda kavrama evet belirti. Diğerlerine ben yorum yapamayacağım gerçekten uzman olan arkadaşlar var cevap vereceklerdir

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben baskı balata değiştiğimde farka ağzım açık kalmıstı,baskı balata kaçıran araçlar ib-vmelenirken atıyorum belli devirde sabit kalır bağırarak,öyle hızlanmaya çalısır.Bende öyleydi o yüzden baya farketti ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Baskı balata aşındığında araç (özellikle rampalarda) güç kaybeder, yakıt artar, debriyaj sertleşir, kavrama yukarıda olur, vitesler zor geçer, en sonunda araç yolda bile kalır.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devır cıkıs ve ınıslerı cok fark eder helekı balata kaydırıyor ıse dahada cok...
baskı balata bıtmıs ıse degıstırılmemesı durumunda bu sefer volan denılen parcaya zarar verır ve masraf artar bence bı an once degıstırın derım takılcak markada luk marka ıyı bı maldır.
bı sormak ıstedıgımde ahmet bey aracınız kac model ve kac km de ?
ahmet bey bısey daha sorucam sımdı kusura bakmayın arac bılgınız var mı yok mu bılmıyorum aracın dıger bakımlarını yagını suyunu en son ne zaman degıstrdınız? baskı balata ıle bırlıkte kapsamlı bı bakımada sokulabılır araba eger bakım zamanı gledı ısede..

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyajın en son bakımdan geçtiği km 'yi soruştur, ona göre debriyajı sökmeden bakım planını daha iyi yapabilirsin. Titreşim volan veya debriyaj kapak diski yüzeyinin bozulmasından da kaynaklı olabilir.

_iskenderun_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devır cıkıs ve ınıslerı cok fark eder helekı balata kaydırıyor ıse dahada cok...
baskı balata bıtmıs ıse degıstırılmemesı durumunda bu sefer volan denılen parcaya zarar verır ve masraf artar bence bı an once degıstırın derım takılcak markada luk marka ıyı bı maldır.
bı sormak ıstedıgımde ahmet bey aracınız kac model ve kac km de ?
ahmet bey bısey daha sorucam sımdı kusura bakmayın arac bılgınız var mı yok mu bılmıyorum aracın dıger bakımlarını yagını suyunu en son ne zaman degıstrdınız? baskı balata ıle bırlıkte kapsamlı bı bakımada sokulabılır araba eger bakım zamanı gledı ısede..

aracım 2000 model astra g 1.6 cd 153 binde.Yağ ,su ve hava filtresi hatta fren balataları yeni değişti.

_iskenderun_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyajın en son bakımdan geçtiği km 'yi soruştur, ona göre debriyajı sökmeden bakım planını daha iyi yapabilirsin. Titreşim volan veya debriyaj kapak diski yüzeyinin bozulmasından da kaynaklı olabilir.
Bunu bilmenin imkanı yok ki aracın 4. sahibiyim 2000 model 13 yıllık araba ne zaman ve nerelerde debriyaja müdahale olmuş bunu nerden bilebilirim ki hocam?