Baskı Balata Değişti Sonunda

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı aldım alalı nihayet geçen gün baskı balata değişimine gittim.Araba lifte kalkınca usta geldi alt takımıda yapalım dedi baktım tekerlerde boşluk var.Malum genelde birşey için gidersin başka sorunlarda çıkar bende yap dedim ustaya ne gerekirse.Yapılanları yazıyorum arkadaşlar bilgi sahibi olsun.
Baskı balata luk marka :225 tl
4ad oynak fişek :80 tl
2ad terazi lastik sanırım :10 tl
2ad zrot delphi :40 tl
2ad ön amortisör takozu febi marka:70 tl (Bu biraz pahalıya geldi)
2ad benzin havalandırma hortumu :50 tl (Baktım yırtıktı ne olur ne olmaz dedim)
kelepçe sprey 10tl falan parçalar vade farkıyla taksitle 500 tl tuttu
İşçilik 300 tl (sanırım buda biraz fazla).Ama baya parça söküldü takıldı arka aks ve poryalar söküldü.Umduğumdan iyi olduğu için işçiliğede ses etmedim artık.

Sonuç:Baskı balata ilk değişim tahminimce orj.gm çıktı içinden.Çekiş daha iyi oldu pedal biraz yumuşadı ama çok değil.Bilye iyiydi değişmedi.Volant iyiydi torna yapılmadı
Arkadan bozuk yollardan geçince lakırtı geliyordu oda kesildi.Kısaca konfor arttı
Toplamda 800 tl masrafa değermi tartışılır ama bence değdi ve tabi benim maddi olarak yamulmam dışında

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Güzel günlerde kazasız belasız kullanasın önemli olan benim için her zaman yapılan işçilik içime sinecek. Sadece başından atayım düşüncesini sezer isem daha da uğramam o yere. ;)

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel günlerde kazasız belasız kullanasın önemli olan benim için her zaman yapılan işçilik içime sinecek. Sadece başından atayım düşüncesini sezer isem daha da uğramam o yere. ;)

Aynen abi çok sağol hepimize inşallah.Hayırlısı bakalım

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:15 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:11 ----------

Bu arada geçen yine tavsiye ettiğin yere gittim fren için el frenine ince bir ayar yaptı yine tek taraftan tutuyordu oda halloldu 10-15 bine kadarda benim ön frenler gider iyice disk fren balata değişimi yaptıracağım orda yaptırsan bir türlü yaptırmasan ayrı dert hayılısı artık napalım

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işçilik gerçekten fazla. ben 120 ye değiştirmiştim tabi üç sene oldu ama daha geçen ay arkadaşımı götürdüm oda benim ustada değiştirdi baskı balatasini. ondan da 150 tl aldı. ön takım parçaları zaten baskı balata sokerken dağılan takımdan kolayca değişir. ön takım için 50 tl almış olsa en fazla 200 işçilik oderdiniz. iscilikten kalan parayla bilyayida değiştirip kafan rahat binerdin.
baskı değişirken genelde bilyada değişir. birbiri ile yakın ömre sahip parçalardir. degistirdiginiz baskı balata bitmeden bilya arıza yaparsa bilya için birdaha komple sokulecekve oödediğiniz iscilige yakın işçilik alınacak.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işçilik gerçekten fazla. ben 120 ye değiştirmiştim tabi üç sene oldu ama daha geçen ay arkadaşımı götürdüm oda benim ustada değiştirdi baskı balatasini. ondan da 150 tl aldı. ön takım parçaları zaten baskı balata sokerken dağılan takımdan kolayca değişir. ön takım için 50 tl almış olsa en fazla 200 işçilik oderdiniz. iscilikten kalan parayla bilyayida değiştirip kafan rahat binerdin.
baskı değişirken genelde bilyada değişir. birbiri ile yakın ömre sahip parçalardir. degistirdiginiz baskı balata bitmeden bilya arıza yaparsa bilya için birdaha komple sokulecekve oödediğiniz iscilige yakın işçilik alınacak.
Esasinda ustayla sadece baski balata icin parca+200 tl iscilik icin anlasmistik ama isin icine arka tarafta girdi on tarafta sadece baski balata ve amortisor takozu degisti geri kalanlar arka duzende yapildi Hal boyle olunca iscilik 100 tl daha artti.Esasinda dediginiz gibi bilyayida degistirmek istedim ama usta ilk cikan baski seti dedi bilyede birsey yok bir degisim daha gider dedi bizde tamam dedik cikan set bile 20-30 bin km rahat gotururdu esasinda iste heves ettik birazda degisim icin hayirlisi bakalim.Yazim hatalarindan dolayi kusura bakmayin cepten yaziyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Fren işine bakan arkadaş iyidir umarım yüzümüzü kara çıkarmaz.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren işine bakan arkadaş iyidir umarım yüzümüzü kara çıkarmaz.

Ben memnun kaldim duzgun insanlar hata yapilsa Bile iyi niyetle hallolur hepsi yeterki samimiyet olsun