Sorun Baskı-Balata mı? Servis Önerisi?

Ertugrul3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sorun Baskı-Balata mı? Servis Önerisi?

yavuzozkan link' Alıntı:
Haklı olarak forumdaki tüm arkadaşlardan fikir alacak bu zaten forum ve paylaşım sitesi olmasininin gereği nerden çıktı bu şaflar anlayamadım. Kardeşim umarım sorunun kısa sürede hallolur. Telrardan geçmiş olsun.

Çok sağol yavuzozkan.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tunc link' Alıntı:
Ertuğrul Bey,
Araç km si ve trafiğe çıkış tarihi hakkında bilgi verirmisiniz.
449 13 13 Tarık

Tarık Bey,
Sökülen baskı balata üzerinde sertlik, aşınma vs. gibi testler yapılıp parçanın hatalı olup olmadığı kanıtlanabilir mi?

Takdir edersiniz ki, Opel in bu parçasında kalite sorunu yaşayanların sayısı belli. Türk kullanıcıların hatalı parçalar yüzünden sorun yaşayıp bir de üstüne para ödemelerini desteğiniz sayesinde önleyebiliriz. 'Biz bu parçayı test ettik, düşük dayanımlı' şeklinde bir rapor Opel e giderse, bunu müşteriye ödettiremezler.Tabi bunun için sahiden sökülen parçayı çöpe atmak yerine incelenmesi gerekiyor.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ertugrul link' Alıntı:
Ben kendimi ifade edemedim sanırım, hangisinin ne dediğini maddeler halinde de verdim halbuki. Biri volanı da değişmen lazım diyor (1500 tl'lik bir parçadan bahsediyorum), diğeri volan değişmez bilyeyi değiştirmen gerek diyor. Bir başkası sadece baskı balata değiş yeterli diyor. Yani 800tl ile 4000tl arasında oynuyor. Benim için ciddi bir fark. Gerekmiyorsa fazla masrafa girmek istemem, gerekiyorsa da bedelini vermekten çekinmem, ama önce içime sinmesi lazım. Bu yüzden de öneri istiyorum. Varsa önerinizi verin yoksa da tadımızı kaçırmayalım.

yanlış anladın sen bukadar servis gezersen kafan karışır ki karışmışta zaten işçiliğine bilgisine güvendiğin bir yere aracı teslim etmek en sağlıklısı yoksa piyasada kasap çok sorunun için oksijen sensörü bile diyen ustalarla karşılaşırsın onun için fazla bulandırma kafanı bir an önce aracı götür bi sökülsün şanzıman zaten belli olur herşey

mustafa571

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende 1 ay önce 2011 modell 1.3 astra aldım. Aracı servise soktuğumda debriyaj balatasının değiştiğini gördüm ve şaşırdım. 30 binde aracım. İki defa aracı biraz zorladığımda balata leş gibi koktu. Çıtkırıldım gibi bişey. Ne yani yokuş mu çıkmsyalım böyle saçmalık mı olur