başımın belsı xenon lar

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bunu çok tekrar ettim ama tekrardan tekrar ediyim olay xenon kitinin kendiyle alakalı değil olay araçla ilgili 3x xenon kiti arıza ışığı yaktırmıyor ama bizim gibi vectra c ler gibi araçlar sıkıntılı

bilmem kaç tane sensör kaç tane beyin falan filan var en kral xenon kitinide taksan arıza ışığı yaktırıyor ama devamlı değil sadece ilk çalışmadaki süreçde belli bir süre yakıyor sonra farı kapat aç bir daha sıkıntı yaptırmıyor çoğu zaman bazen iki kere kapat açman gerekiyor olay bu yani devamlı yaktırmıyor..

bu olay en sık opelde vectra c lerde oluyor audilerin hepsinde oluyor volvo larda saablarda falan oluyor mini rover larda oluyor hatta audilerde bu yüzden su fıskiye motoru yanıyormuş..

ben elektrikçideyken yanımdaki audi a3 lü arkadaş 650 milyona mtec kit almış en yeni nesil onda orda denemelerde sorun olmadı çıkdı gitti yarım saat sonra geri geldi çocuk yolda giderken farı bir açmış araç arıza ışığı yakmış geri geldi.. onada kondandatör takdılar sorunu kalmadı gitti..

mini rover lı bir arkadaş vardı oda almanyadan xenon kit getirtmiş onda da arıza ışığı yandı o taktırtmadı çıkarttı komple o epeyde pahalıya getirtmiş 1 milya gibi bir fiyata orjinal roverın xenon kiti demişler..

yani her araçda yok bu sorunlar belli model yada markalarda var..

şu an için allaha şükür bir sıkıntım yok benim farda açmada kapamada falan ne arıza sinyali var ne başka bir şey maşallah farlar tıkır tıkır ama önceki tecrübelerimden biliyroumki şu an için konuşmak çok erken biraz zaman geçsin farlara tam güvenim gelsin o zaman daha iyi olucakdır..

bu arada aytekin ustanında dediği gibi mümkün mertebe far sensörünüz varsa kullanmayın kapatın ben öyle yapdım elle açıp kapıyorum çünkü far sensörü olup olmadık yerde devreye giriyor halojen için iyi ama xenonda zaten balast ısınana kadar farlar tam gücünü bulana kadar mesela tünele girip çıkıyorsunuz çokdan yani xenondan da tam verim alamıyorsunuz ve zırt pırt anlık arabaya yüklenmeler oluyor o yüzden mümkün mertebe far sensörünüzü kapanızı öneririm..

hb1779

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle selamlar arkadaşlar bende opel vectra c kasa 2004 model araç var ben geçenlerde ona Xenon far taktırdım ve xenon larda arıza ışığı yakmamasına karşılık bi aparat verdiler ama sağ farım sürekli ön panelde arıza ışığı yakıyor acaba bi bilgisi olan varmı bi yardımcı olursanız simdiden tşk ediyrm..

Son düzenleme:

macitosim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim astra f de oldu arkadaşlar...markayla alakası yok....cenmax ı da özellikle denedim...halaoğlu elektronikçi baya uğraştık kondansatör falan bi direnç bağlayınca sorunu çözüyo oda kısa sürede patlıyo voltaj çok yüksek çünkü...kondansatörde patladı...bende öyle biniyorum...uzunlarda sorun yok kısalarda sadece yol bilgisayarı far arızası veriyo çünkü ampuller yerinde olmadığı için ampule ait iç direnç bilgisayar tarafından algılanamayınca arıza ışığı yanıyo.....öyle binmekten başka çare yok gibi....tabi bu söylediklerim h4 ler için...uzun kısa xenon olanlar ama h4 ün kısası xenon olupta uzunu normal takarsanız arıza vermio onuda denedik..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
halaoğluna söyle kondasatör bağladığı yerlere dipsiz park ampülü bağlasın arıza vermez.. benim kondasitörlerde bir sorun yok şimdilik ama bende de ilerde patlama gibi bir sıkıntı olursa bende ilkel ampül yöntemine başvurucam %100 garantili gözümün önünde s60 a taktılar sorunu gitti..

s60 ın mtec kiti 700 milyon adam piyasa işi 100 milyonluk xenon kitle işini gördü.

hb1779

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya abicim bunu bi bilen varsa bi yardımcı olsun cünkü kafasına göre bi yanıyo bi yanmıyo deli ediyo taktırdıgımada pişman oldum..:sorry:

ahmet2002658

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
Abi ben arabama angel aldim tabi angellere sizin şu piyasa mali dediğiniz ucuz xenonlardan taktim. Takali 3 ay filan oldu tik yok. Maşşalah. şanslimiyim ne ozman ben :d

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sentinel diyorum oprl için en uygunu aparat vs uğraşmanıza gerek yok

hb1779

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz şans meselesi senın dedigin gibi Bnimkinde aparatı var arıza yakmaması icin ama ona ragmen yakıyo senın dedigin sentinel marka aparatı denemkde yarar var galiba saol can kardeş..