Bagaj hoparlörü

sis3959

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi gunlar formda bulmadim bende burdan sorayim dedim opel astra sedan bagajinda orjinal hoporlor tesisati varmi yoksa yeni tesisatmi cekmek lazim

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende hb astra var. bagaja iki adet oval hoparlör koymayı düşünüyorum. pandizot kestirmeden ufak kabin ile sağlı sollu montaj yapmak istiyorum. tesisat hakkında bilgi edinirseniz cevabınızı takip ediyor olacağım

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sis3959

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun baya bi bakindim ama ben bulamadim bilgisi olanda yok sanirim onden kabli cekmekta baya zahmetli gibi geliyo bende kesmeden biseyler yapmayi dusunuyorum bakalim

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun baya bi bakindim ama ben bulamadim bilgisi olanda yok sanirim onden kabli cekmekta baya zahmetli gibi geliyo bende kesmeden biseyler yapmayi dusunuyorum bakalim
orjinal olarak olması zaten imkansız diye düşünüyorum. ama çekilen tesisat nerden çekilebilir diye bende merak etmekteyim. aklıma arka kapılara giden kabloları döşeme içinde bulup kapıları iptal ederek kabloyu arka tarafa uzatmak geldi ama o kısımda merkezi kilit kabloları da olduğundan bulunabilir mi fikrim yok. teyp arkasından çekmek de bir yöntem. o işi zaten kendim yapamam. arkaya ovalleri koyup yerden teyp arkasına kadar kabloyu getirsem ki bu işlem çok kolay teyp arkasında nasıl bağlantı yapılır merak ediyorum. 4 orjinal hoparlör çalışacak şekilde ovalleri bağlamak mümkün mü yoksa illa hoparlör iptali ile mi bağlamak gerekiyor?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
donanım haber forumunda araca amfisiz subwoofer bağlama ile ilgili bir yorum okumuştum. çıkışları kopruleyip bağladım amfi var gibi olmasada ses çok değişti %50 performansta çalışıyor gibi şeyler yazmışlar. oval bağlarkende böyle işlem gerekir mi acaba?

sis3959

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sunbofiri anfisiz teyibe nasil koptuleme bagladinizki merak ettim teyip cikisi yanmiyomu

sis3959

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arti teyibin cikislari kuvvetliyse iki cikisi kapilara iki cikisda arkaya ovellere bagliyabilrsiniz teyip cikisindan doseme altindan gecirebilrseniz kabloyu arkaya kadar basit olur diye dusunuyorum

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Konuyu dehşetle takip ediyorum :D

Normal olarak araçların bagajında ses kablosu ve güç tesisatı olmaz.
En fazla arka kapıya kadar olur.
Üst sınıf ve arka cam önünde ses sistemleri olan modeller hariç.

Subwoofer amfisiz çalışmaz, ancak çalışıyor taklidi yapabilir.
Çıkışı güçlü ünite ile de beslenmez. Belki 15-20 cm düşük rms li bir subwoorı güçlü bir ana üniteye direkt bağlayarak çalıştırabilirsiniz. O zaman da sub çıkışı sinyali olmadığından tiz-mid-bas bütün sesleri çalacak ve kötü bir ses verecektir.

Oval uygulamak için en kestirme yol arka kapılardaki kablolardan sinyal almak olacaktır.
Ovalleri güçlü bir ana üniteniz varsa amfisiz olarak da kullanabilirsiniz.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu dehşetle takip ediyorum :D

Normal olarak araçların bagajında ses kablosu ve güç tesisatı olmaz.
En fazla arka kapıya kadar olur.
Üst sınıf ve arka cam önünde ses sistemleri olan modeller hariç.

Subwoofer amfisiz çalışmaz, ancak çalışıyor taklidi yapabilir.
Çıkışı güçlü ünite ile de beslenmez. Belki 15-20 cm düşük rms li bir subwoorı güçlü bir ana üniteye direkt bağlayarak çalıştırabilirsiniz. O zaman da sub çıkışı sinyali olmadığından tiz-mid-bas bütün sesleri çalacak ve kötü bir ses verecektir.

Oval uygulamak için en kestirme yol arka kapılardaki kablolardan sinyal almak olacaktır.
Ovalleri güçlü bir ana üniteniz varsa amfisiz olarak da kullanabilirsiniz.
sony dsx 40 nodel teybim var. biraz daha bas sesi artması için oval bağlamak istiyorum. dediğiniz bağlantıyı arka kapılardaki kolonları iptal ederek mi yapmak gerekir yoksa döşeme içinden kablolardan paralel alarak mi takmak gerekir.
amfisiz subwoofer diye konuyu aratmistim zamanında. bağlayan kişi de zaten çok mükemmel oldu dememiş. dediğiniz gibi güzel ses cikartmasada çalıştırabilmiş.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sony dsx 40 nodel teybim var. biraz daha bas sesi artması için oval bağlamak istiyorum. dediğiniz bağlantıyı arka kapılardaki kolonları iptal ederek mi yapmak gerekir yoksa döşeme içinden kablolardan paralel alarak mi takmak gerekir.
amfisiz subwoofer diye konuyu aratmistim zamanında. bağlayan kişi de zaten çok mükemmel oldu dememiş. dediğiniz gibi güzel ses cikartmasada çalıştırabilmiş.

ovalleri amfisiz kullanacaksan, kapılardakileri iptal et ki oraya giden güç ovallere aktarılsın.

dsx40 ile 1 çift max 50 rms oval kullanırsan sorun olmaz.

amfiyle kullanacak olsan sadece sinyal almak için arka hoparlör kablolarından paralel alabilirdin.