Bagaj açılmıyor

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar . Benim astra j nin Bagaj açılmıyor . Kilit ve düğme sağlam . Biyerde bir kopukluk var sanıırım varmı başına gelen kopuk nerede olduğu hakkında veya bir bilgisi olan

HORASANLI

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar . Benim astra j nin Bagaj açılmıyor . Kilit ve düğme sağlam . Biyerde bir kopukluk var sanıırım varmı başına gelen kopuk nerede olduğu hakkında veya bir bilgisi olan
Tam kilit yerinde bir sey sıkışmış olabilir. Benim basima geldi. Kuvvetli asildim acildi..

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Astra j hb için birşey diyemiyorum fakat sedan'da soğuk havalarda bagaj kapağı contaya yapışıyor ve @HORASANLI beyfendinin dediği gibi biraz asılınca açılıyor.

Hatırladığım kadarıyla epeyce soğuk bir ülkede ikamet ediyordunuz, Adana'da bunu yaşıyorsak sizin orda bu bagaj kapağını açmanız pek zor olsa gerek.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kilit ve dümenin sağlam olduğunu nasıl anladınız ?...Kilide elektirik geliyormu ?...Bagaj dümesine bastığınızda motor ses gelir...Bu gelmiyorsa kablolardan,ses geliyorsa kilitte bir sıkıntı vardır...Ama kilide baktırmadan önce Kilidin bagaj kapağındaki bölüme biraz wd40 sıkıp elinizle bir müddet baskı uygulayın....Belki takılma vs vardır..

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba sıklıkla duyduğum düğmenin bozulması, multimedia ekran takılıysa bazen araçın haraketlerinden kablodan dolayı sıkıntı olabiliyor. Bendede aynısı olmuştu tesla ekran taktırdığımda bagaj açılmıyordu, ama kumandadan açılıyordu. Buna çözüm olarak baktığımızda kablo bağlantılarından kaynaklıydı. Sorununuz anahtardan açılıyor mu ? Açılmıyorsa bagajın kilidinde yada sensör dediğimiz kenar lastiklerinde (özellikle dacia vs. markalarda bagaj lastiklerinin kenarında sensörler var düşme kopma yaptığında ya bagaj kapanmıyor yada açılmıyor.) sıkıntı olabilir. Elektrikçiye baktırmanızda fayda var

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Kilit ve düğmeyi çıkma ve yeni olarak değiltirdim denedim taktım çalışmıyor. Ekran yok orjinal duruyor. Sanırım biryerde kopukluk var ama nerede bulamıyorum. Bende kumandadan açılma özlelliği yok . Bagajı nen tornavida işe açtığımda ise . Ekranda bagaj açık uyarısını veriyor. Yani orası çalışıyor. Kafam karıştı iyice .

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Kilit ve düğmeyi çıkma ve yeni olarak değiltirdim denedim taktım çalışmıyor. Ekran yok orjinal duruyor. Sanırım biryerde kopukluk var ama nerede bulamıyorum. Bende kumandadan açılma özlelliği yok . Bagajı nen tornavida işe açtığımda ise . Ekranda bagaj açık uyarısını veriyor. Yani orası çalışıyor. Kafam karıştı iyice .
bagaj kapağı motoruna giden kabloları kontrol etmek gerek belki biryerden karoseriye değiyrsa titreşimle kopmuş olabilir. düğmeye elektri geliyor mu. yada ayrıca sigortası var mı?

• Beğen
Tepkiler: Ahmetcan34

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Abi herhetri kontrol ettim sigorta kutusuna kadar her heri söktüm . Şemada birtane sigorta gözüküyor ama sağlam sigortası. Her yeri söktüm. Artık deliricem. Arada arka silecekte çalışmıyor.