bagaj açık sorunu arka silecek ve silecek suyu sorunu

tudims

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler  2013 astra j hb bagaj kapağı kapalı olduğu halde ekranda bagaj kapağı açık uyarısı veriyor ve bu sebebten dolayı arka cam silecek ve silecek suyu çalışmıyor birde araç çalışmadığında bagaj açıldığında (normalde parkları yada farları açtığımda yaniyor) yanan plaka lambaları yanmıyor hangi parçayı tedarik etmen gerekiyor sorunum nedir şimdiden  teşekkür ederim

sting1981

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece fikir yürütüyorum, bence kapak sensörü ya da kapak kapanınca basılan switch tarzı birşey, hangisi varsa o arızalı. Servise bir sorun bence. Bir de o kısımla ilgili sigorta varsa ondan da olabilir. Plaka lambası da aynı yere bağlı olsa gerek...

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

tudims

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: bagaj açık sorunu arka silecek ve silecek suyu sorunu

aslında aracın sigortalarını kontrol ettirmiştim sigortalarda her hangi bi sorun yoktu bagaj kapağı kilidinin içinde switch varmış ve onun arızalı olduğu söylediler bende kilidin içine düzelir diye wd40 sıktım ama düzelmedi orjinal yedek parçayı 110 tl ye buldum çıkma parça sordum 220 tl dediler benimde kafam karıştı arızayı daha sonra yaptırmak için ertelemiştim aradan 1 hafta gibi bi süre geçti
bugün sabah aracı çalıştırdım arka erişim açık uyarısı vermedi sileceği ve silecek suyunu çalıştırdım çalıştı arabayı stop ettim bagaj kapağını açtım plaka lambalarını kontrol ettim yanıyordu tekrar aracı çalıştırdım herşey sorunsuz çalışıyordu normale döndü yani :)

sting1981

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman switchte bi temassızlık varmış, wd40 ın faydası olmuş. İnş tekrarlamaz, lakin tekrarlarsa problemin kaynağı belli olmuş en azından

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi