B GT ile ilgili sıkıntılarınızı paylaşırmısınız..?

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbrahim üslubun yakışmamış gerçekten.Hakan abi forumdan bilirim.Tanışma fırsatım olmadı.Ama kaldı ki benimde tanıdığım vectra yı ezbere okuyan ustalar var ve işlerinde çok iyiler.İlk zamanlar arabamın huyunu suyunu bilmezdim ama her hafta sanayide arkadaşlarımın yanına giderek olsun,forumdan olsun artık çoğu arızasını gözüm kapalı söyleyebiliyorum.Bankacı olmama rağmen.Senin arabanda baya sorunluydu sen adam ettin ama sonu iyi olmadı malesef...(Pertçi adam irmscher direksiyonu sataydı bana eyiydi :D çok uğraştım ama Allah var).O yüzden herkes söylediklerini tecrübelerine göre söylüyor.Kimilerimizin tecrübeleri üzücü,kimilerimizin tecrübeleri sevindirici...Allah a şükür öyle otu,çöpü hariç çok nadir arızam oldu bu yüzden şanslıyım.Herkes arabasına ağzının tadıyla masrafsız olarak biner inşallah...

ya hacı sallayan çok ama sitede napim? tutamıyorum kendimi böyle durumlarda adam hayatında bloğun içini görmemiş bir yazıyor sanarsın opis'den emekli tech master.. ben sizi bilmem ama burdan araç alacak kişileri birisi yanlış bilgilendiriyorsa ben o zaman hop arkadaş derim.. :mad: katlanamıyorum hacım..

direksiyondan sanada buluruz gerekirse kendi ellerimle takarım no prob. takılma sen ona..

ama yukarda ethem abi'den alıntı yaptığım konuya istinaden yazdıklarıma bir bak dilersen.. hangi tüketici bu şekilde araç kullanmak isterki?

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 mesaj arka arkaya oldu kusura bakmayın..

bu arada ekleyeceğim rölanti ayarlayıcısı da vardı onu unutmuşum..

siemens 'di sanırım yetkili servisden %43 indirimle 245TL 'ye almıştım şaka gibi :D

megan'daki hangi motor bilmiyorum ama ingiliz sitelerinden birindeki söylentiye göre rölanti ayarlayıcılar aynıymış.. tecrübe etmek isteyen olursa eminimki çok daha ucuzdur..

birde şey diyenler var vectra 2.0 yer uçaaağğğ gardaşım.. ben buna katılmıyorum arkadaşlar.. bence 2.0 motordan 136hp 180küsür nm tork çok vasat bir değer.. heleki f23'ün hantallığıyla birleşirse bence 1.6'dan birazcık iyi gidiyor..

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hacı torbalıydı dimi uyumuşum orda pardon.. :)

75€ve üzeri alışverişler sakat hacı bu arada..

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence arkadaşlar çok abartmış çünkü bir tarafından sallayan çok sayıda üyemiz var malesef. Ayrıca 1-2 veya 3 araç tecrübe ederek o modellerle ilgili genelleme yapmak ne kadar sağlıklı acaba. Aşırı olumlu veya aşırı olumsuz yorumlar yazmak yerine herkes başından geçenleri yazsın da diğer üyelere faydası olsun. Konuyu açan arkadaş o niyetle açmış belli ki.
Vectra B lerle ilgili bir genelleme yapmak gerekiyorsa ancak şunu söyleyebilirim. Problem araçlardan çok yerli araçlarla ilgili ustalığı olan ve buna güvenerek kendini Opel ustası sanıp Opel araçlar üzerinde deneme yanılma yoluyla deneyim kazanan ustalarımızdadır. Güzelim araçlar ikinci el alındığında bizlere ulaşana kadar ne badireler atlatmış oluyorlar inanılır gibi değil. Ha bazılarımız şanslı olurda kurcalanmamış veya uzman ellerde kurcalanmış araçlara denk gelirse ne ala. Yine de her elektronik malzemenin saatli bomba misali ayarlanmış ve sürekli geri sayan bir ömrü vardır diye düşünüyorum. Bakımla sevgiyle saygıyla okşamayla bu ömrü uzatabilen varsa helal olsun :D Ama bunu iddia edenlerin araçlarının km'leri şöyle 150-200 binleri görmüş olsun mümkünse ;)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Yine de her elektronik malzemenin saatli bomba misali ayarlanmış ve sürekli geri sayan bir ömrü vardır diye düşünüyorum. Bakımla sevgiyle saygıyla okşamayla bu ömrü uzatabilen varsa helal olsun :D Ama bunu iddia edenlerin araçlarının km'leri şöyle 150-200 binleri görmüş olsun mümkünse ;)

Nokta.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence arkadaşlar çok abartmış çünkü bir tarafından sallayan çok sayıda üyemiz var malesef. Ayrıca 1-2 veya 3 araç tecrübe ederek o modellerle ilgili genelleme yapmak ne kadar sağlıklı acaba. Aşırı olumlu veya aşırı olumsuz yorumlar yazmak yerine herkes başından geçenleri yazsın da diğer üyelere faydası olsun. Konuyu açan arkadaş o niyetle açmış belli ki.
Vectra B lerle ilgili bir genelleme yapmak gerekiyorsa ancak şunu söyleyebilirim. Problem araçlardan çok yerli araçlarla ilgili ustalığı olan ve buna güvenerek kendini Opel ustası sanıp Opel araçlar üzerinde deneme yanılma yoluyla deneyim kazanan ustalarımızdadır. Güzelim araçlar ikinci el alındığında bizlere ulaşana kadar ne badireler atlatmış oluyorlar inanılır gibi değil. Ha bazılarımız şanslı olurda kurcalanmamış veya uzman ellerde kurcalanmış araçlara denk gelirse ne ala. Yine de her elektronik malzemenin saatli bomba misali ayarlanmış ve sürekli geri sayan bir ömrü vardır diye düşünüyorum. Bakımla sevgiyle saygıyla okşamayla bu ömrü uzatabilen varsa helal olsun :D Ama bunu iddia edenlerin araçlarının km'leri şöyle 150-200 binleri görmüş olsun mümkünse ;)

elüğe sağlık.. :D

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Konu oturmuş son yorumlarla :) Bazen diyorum neden 98vectra aldım 17ye neden o fiyada daha yüksek model araç almadım? Bunun cevabını yolda giderken anlıyorum. Belki sizler kadar tecrübem yok ama 2011 fiorinodanda, 2005 cliodanda, 2008 honda city'den kıyaslanamayacak kadar çok konforlu, yani bi çok araca özellik olarak konfor olarak performans olarak taş çıkartıyor. Biz bilgisayarlara diyoruz 4-5sene geçince bunun ömrü dolmuş yenisini al diye biz 12-13 yaşında araçların sorunlarından bahsediyoruz... normal bence..

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
egr ve kebelek temizliğinden sonra tekleme kasılma yığılma sorunu çıktı birde, ve arada gelip giden arıza ışığı... bugün yeniden söktüm egr'yi daha detaylı ve özenli temizledim, ve bi o akda özenli taktım, sonra kelebekteli detaylarıda temizledim.. aracı çalıştırdığımda devir saattinde dalgalanma vardı, gaz yemiyordu kasılıyordu.. sonra farkettimki buji kablolarını tam takmamışım.. kabloları yeniden taktım ve sorun kalmadı. şu anda araç canavar gibi oldu. arıza ışığı yanmıyor, vites geçişlerinde dalgalanma olmuyor ve daha rahat çalışıyor.