[B]Astra h cd30mp3 a uyumlu amfi yardım[/B]

__reddevil__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda bulunan cd30mp3 teybe uyumlu bir amfi arıyorum elimde fazladan bir takım daha astra h hoprlr seti var(sadece ön) iki takımı birlikte bağlıyabiliceğim ve iyi bir ses alabiliceğim bir amfi önerirseniz sevinirim marka model olarak. teşekkürler şimdiden.

fotoraf0091.jpg

Ekli dosyalar

• Fotoğraf0091.jpg
    Fotoğraf0091.jpg
    95.4 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
olay biraz karışmış sanırım.o ana üniteye istediğin her amfiyi bağlarsın.uyumlu olmak diye bir sorun olmaz.rca girişli amfi kullanacaksan çevirici kullanman gerekir.bazı kenwood ve sony amfi modellerinde yüksek giriş de kullanılır.o modellere direkt olarak ana ünitenin hoparlör çıkışlarını girebilirsin.
bu arada fazladan takımla beraber 2 takım orjinal hoparlörü amfiye giremezsin.o ürünler amfiye girmek için uygun değiller.

__reddevil__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani benm bu durumda yeni bir takım kompenat seti almam lazım teybimi amfi dahilinde kullanabilmem için bumudur söylemeye calıstığınız..:)

fotoraf0091.jpg

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır o değil...opellerde bulunan orjinal hoparlörlerin anfi ile kullanıma uygun olmadığını söylüyor...yani eğer aracınıza ses sistemi bağlıyacaksanız araç için olan herhangi bi anfiyi kullanabilirsiniz...ama anfiye bağlıyacağınız hoparlörler anfi ile kullanıma uygun olmalı...yani anfi, hop yada istiyorsanız sub komp tarzı şeyleri sıfırdan almanız gerekiyor...

__reddevil__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte bende onu dedim ya yeni kompenat almam lazım amfi ile kullanabilmem için demi diye daha ii bi performans için yani

fotoraf0091.jpg

canata7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben en son sadece woofer bağladım oda bana yetiyodu...orjinal hoparlörlerle

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
işte bende onu dedim ya yeni kompenat almam lazım amfi ile kullanabilmem için demi diye daha ii bi performans için yani
evet evet.
araca ses sistemi kurmayı düşünüyorsan bu başlıkta birçok konu var.incelemeni öneririm.giriş seviyesi sistemler olduğu gibi çok pro sistemlere ait konular da var.
bütçeni ve yapmak istediğini netleştirirsen daha kolay olur.

__reddevil__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bütcem belli aslında 1000tl gibi bişi birde istediğim ses ise sanki odamdaki ses 5+1(Bose) sisteminde dinlediğim tarz bişey yani hafif bas hatta öle kocaman woffr fln gerek yok kaliteli bi amfi ve kaliteli 2 takım kompenat ve twiter kaliteli bi ses istiyrmm tam olarak anlamadığım için markalardan baktım aslında konulara ama tam bi fikir edinemedim eğer önerebiliceğiniz markalar varsa sevinirim.:)

fotoraf0091n.jpg

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1000 tl ye kaliteli sistem kurulur mu şu an bilemiyorum.özellikle işçilik ödeyeceğin için bütçe yetmeyebilir.
2 çift component kaliteli markalarda 400-500 tl yi bulur.
bas olarak destek amaçlı birşey istiyorsan 25-30 cm kullanabilirsin. o da kutuyla beraber 200-300 tl gibi olur.
2 çift comp kullanmak istiyorsan 4 kanal bir amfi+sub için ayrı amfi yada 5 kanal amfi kullanman gerekecek ki en az maliyet 400-600 tl arasında olur.
kablo altyapısı+çevirici kullanacaksın onun için de 100-150 diyelim.
işçilik işi biraz karışık.yaptıracağın yere bağlı olarak 100-200 tl ödersin.
tüm bunları yaptıktan sonra ana üniteni değiştirmediğin için istediğin ses kalitesini elde edemeyebilirsin.
marka konusunda seçenek çok.mesela ben mtx kullanıyorum.giriş seviyesi sistem için yeterli.
bütçeni biraz artırırsan hertz marka bileşenler de kullanabilirsin.

__reddevil__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki az bu para ama benm istediğim öle dıp tıs gezmek değill sadece kaliteli ses standarttan en azından bas fln almayı düşünmüyrm bile sadece kaliteli 2 takım kompenat ve sesi dağıtıcak amfi bana yeterli. yani içerde guzel bir ses olsun istyrm ben bu sebeple uygun bişler bulmam mümkün olur heralde. yani istediğim bole ses sistemi yapmak fln diil.:D

fotoraf0091.jpg

Son düzenleme: