Ayna monitor güç bağlantısı?

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Astar H 2012 araca geri vites kamerası bağlayacağım.
Kameranın gücünü geri vites lambasından alacağım.

5 inch analog Ayna monitörün güç bağlantısını en yakın nereden almalıyım?
Kontaktan almış olsam, ileri sürüş sırasında Kamera devrede değilken aynada görüntü kirliliği olur mu?

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Lütfen bir öneri?

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hocam kameranın kablosunda güç kablosu var mı? ben monitörün elektirğini de geri vitesten aldım. şaşei de güneşlğin vidasından aldım. Bir sıkıntı olmadan kullanıyorum

Güç kablosu tabii ki var.
Fikir güzel.
Pozitif bağlantıyı geri vitesten almak deyince tam anlamı ile nereye bağlamaktan bahsediyoruz???
Bilmek istediğim bu..

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güç kablosu tabii ki var.
Fikir güzel.
Pozitif bağlantıyı geri vitesten almak deyince tam anlamı ile nereye bağlamaktan bahsediyoruz???
Bilmek istediğim bu..

stoplarda ki geri vites lambasının kablosunu bulun. Hem kameranın güç kablosunu hemde monitörün güç kablosunu bu kabloyla birleştirin. Bu şekilde bağlantı yaparsan geri vitese takınca otomatik olarak hem kameraya güç gelir hem de monitöre elektrik gelmiş olur

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
stoplarda ki geri vites lambasının kablosunu bulun. Hem kameranın güç kablosunu hemde monitörün güç kablosunu bu kabloyla birleştirin. Bu şekilde bağlantı yaparsan geri vitese takınca otomatik olarak hem kameraya güç gelir hem de monitöre elektrik gelmiş olur

Arkaya takdığımız kamera zaten geri vites lambasından güç alacak, bu tek ve kesin çözüm.

Anlaşılan o ki monitore ve kamera arasındaki video kablosunun yanında monitor güç kablosunu da arka geri vites lambasına kadar birlikte getir ve onu da aynı yere bağla diyorsun...

Benim merak ettiğim, monitor güç kablosunu çakmak soketine bağlarsam ayna monitorde devamlı güç olacak. Ancak kameramız geri vitese geçmedikçe aktif olmayacak, yani monitore görüntü göndermeyecek. Bu durumda monitor ayna görevini yapmasında ve üzerinde devamlı enerji olmasında bir sakınca var mıdır??

Üstadlar, lütfen bir görüş rica ediyorum...

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkaya takdığımız kamera zaten geri vites lambasından güç alacak, bu tek ve kesin çözüm.

Anlaşılan o ki monitore ve kamera arasındaki video kablosunun yanında monitor güç kablosunu da arka geri vites lambasına kadar birlikte getir ve onu da aynı yere bağla diyorsun...

Benim merak ettiğim, monitor güç kablosunu çakmak soketine bağlarsam ayna monitorde devamlı güç olacak. Ancak kameramız geri vitese geçmedikçe aktif olmayacak, yani monitore görüntü göndermeyecek. Bu durumda monitor ayna görevini yapmasında ve üzerinde devamlı enerji olmasında bir sakınca var mıdır??

Üstadlar, lütfen bir görüş rica ediyorum...

bu şekilde olmasının bir sakıncası olurmu bilemiyorum ama bu şekilde ağlarsan monitörde av çıkışı var. Onu da kullanabilirsin. Benim av çıkışına ihtiyacım olmadığı için geri vitesten aldım.
Ayrıca bir kablo çekmenize de gerek yok. kameranın Sarı uçlu görüntüyü aktaran kablosu var. O sarı soketin yamacından kırmızı kablo çıkarmışlar. Ben elektirği o kırmızı kabloya bağladım. görüntü kablou ile elektirik de gitmiş oldu

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g aracımda uzun süredir kullanıyorum. kameranın elektriğini geri vites lambasından aldım. ayna elektriğini çakmaklıktan aldım. çakmaklık kontakla çalıştığı için araç çalışmadığı zaman akü boşalması yapmıyor. aldığın ekranın tam olarak nasıl olduğunu bilmeden birsey söylemek zor fakat benim kullandığım aynadan aldıysan çakmaklıktan elektrik almanda sakınca yok. benim aracımda video oynatma özelliği olan teyp olduğu için ben bu şekilde bağlantı yaptım. araç çalışırken av1 de video izlenebiliyor bu şekilde. geri vitese taktığımda av 2 den geri vites kamerası çalışıp görüntü geliyor. vitesi geriden çıkardığımda videoya devam ediyor.

benim kullanım amacım farklı olduğu için ben çakmaklıktan enerji almayı tercih ettım ama daha önceki yorumda arkadaşın yazdığı gibi rca kablosu üzerindeki kırmızı kablo ile geri vites ampulünden hem kamera hemde ayna için enerji alınabilir.sizin araçta varmıdır bilmiyorum ama bu durumda da bazı araçta arıza lambası yanar. geri vites lambasından gereğinden fazla enerji çekilince araç hata olarak algılayabilir. aracınızda ampul enerjinini kontrol eden bir modül var mı yok mu önce onu öğrenmeniz gerek. yada direk çakmaklık ile bağlantı yapın. sadece kamera geri vites ampulünden çok enerji çekmez zaten.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben, ilave AV in ihtiyacı olmadığı için, hem kameranın hem de ayna monitörun enerjisini geri vites lambasına bağladım..
Bendeki RCA Video uzatma kablosunda fazladan güç kablosu (pozitif ve negatif) olduğunu düşünmediğim için ek bir kablo ile bu işi hallettim..

Ayna monitör ve kamera her ikisi birden G vites lambasındaki güçü zorlar mı? yada otodaki mevcut g. vites güç kablosu hepsi birlikte güç çekince zorlanır mı? bu konu hiç aklıma gelmedi..
Keşke, Monitorün güç kablosunu çakmağa bağlasaydım...

Umarım sorun çıkarmaz..