Geri vites kamerası ve Ayna monitorü güç bağlantısı?

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geri vites kamerası montajı sırasında önde ayna monitör kullanacağım..

Arkaya takdığımız kamera zaten geri vites lambasından güç alacak, bu tek ve kesin çözüm.

Benim merak ettiğim, monitor güç kablosunu çakmak soketine bağlarsam ayna monitorde devamlı güç olacak. Ancak kameramız geri vitese geçmedikçe aktif olmayacak, yani monitore görüntü göndermeyecek. Bu durumda monitor ayna görevini yapmasında ve üzerinde devamlı enerji olmasında bir sakınca var mıdır??, Sigorta da eklemek gerekir mi ??

Üstadlar, lütfen bir görüş rica ediyorum...
Oto Astra H..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
röle koy tetiğini geri vites lambasından al gücü çakmaktan böylece sadece geriye takınca çalışır

sivasli58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çakmağa bağlamanızda hiç bir sakınca yok
monitör kameradan video sinyali gelmeden zaten aktif olmaz,standby modunda hazır bekler

thunderfury

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

2 gün önce Corsa C için montajını kendim yaptım, normalde ayna ile birlikte gelmiyor fakat RCA video kablosu yanında DC güç iletimi sağlayan kablo kullandım. Nasıl olsa video kablosunu illa ki aynaya götürmeniz gerekli, aynı şekilde gücüde götürürseniz çakmaklıktan güç almak için görsel çirkinlikten kurtulmuş olursunuz.

https://www.aliexpress.com/item/10m...wer-Audio-Video-AV-Cable-for/32809415787.html

Son düzenleme: