Aydoğmuş Otomatik Vites Servisi Asla ama Asla

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Merhaba arkadaşlar bir çok araç kullanıcısı arkadaşımız var. Ve bu bir çok arkadaşımızın içinde otomatik araç sahibi arkadaşımız da mevcut. Geleyim konunun özüne. Arkadaşlar bugün sabah kalktım aracımla bir yere gideceğim bindim aracı çalıştırdım sadece 100 metre gitmeden ara S lambası yanıp sönmeye başladı ve araç aptallaştı. Kontağı kapadım tekrar çalıştırdım ve yine aynı haltı yedi. Neyse hemen servis ustamı aradım ismini vermeyeyim reklam olmasın.(OPEL GRAJ HAKAN USTA :) dedi abi akünün kutup başını sök bekle düzelmez ise gelmeye çalış gelemez isen sana çekici yollarım dedim. Eyvallah. Akünün kutup başını söktüm bekledim çalıştırdım araç eski haline geldi. Neyse içime kurt düştü ya dedim şu Aygoğmuşlara bir gideyim de en azından akımda soru işareti kalmasın. Gittim şaşmaza vardık dükkanın önüne. Aracı müsait bir yere park ettim. İçeri doğru ilerledim ama ilk dikkatimi çeken herkes kendi havasında. Neyse bir arkadaş dedim durum bu oda dedi içeri adını unuttum bir adamı söyledi onunla görüşmeniz gerek. Emin değilim de sanırım adı Hüseyin idi. Emin değilim ama... selam verdim ilk sorduğu aracın ne söyledik sonra modelini sordu 94 dedim ondan sonra hiç araca bakmadan o aracın bizde cihazı yok dedi. Ulan cihazı yok diyeceğine gel de bir bak bakalım derdi ne? Bende zaten fazla da iplemedim aslında. İşin özü arkadaşlar Aydoğmuş müşteriye doymuş o yüzden gidecek arkadaşlara tavsiyem bunu dikkate alarak gidin. Şu saatten sonra bu aracın komple şanzuman parçalansa gel bedava yapacağız deseler bu Aydoğmuşlar denen yere asla ama asla gitmem. Giden arkadaşlara da kolaylıklar dilerim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benzeri bir durumu ben de İzmir Çiğli Ata Sanayideki (evime 1,5-2 km uzaklıkta) Opel özel servisinde yaşamıştım. Sayelerinde evime 23 km uzakta olan başka bir Opel özel servise gidiyorum, oradan her açıdan çok memnunum. Bu tür esnaflar ne yaparlarsa kendilerine yaparlar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benzeri bir durumu ben de İzmir Çiğli Ata Sanayideki (evime 1,5-2 km uzaklıkta) Opel özel servisinde yaşamıştım. Sayelerinde evime 23 km uzakta olan başka bir Opel özel servise gidiyorum, oradan her açıdan çok memnunum. Bu tür esnaflar ne yaparlarsa kendilerine yaparlar.

Aynen abi şimdi adamlar nam salmışlar işte şöyle ustayız böyle ustayız diye eyvallah belli ki zamanında doğru iş müşteri ilişkileri ile bir yere kadar gelmişler. Para bir şekilde kazanılır ama itibar o kadar kolay değil. Şahsen ben bir daha asla ama asla oraya gitmem. Benim gitmemem o kişiye bir şey değiştirir mi? Değiştirmez. Ama artık işler eskisi gibi değil. Sanal alem internet ortamı bir esnafı vezir de eder rezil de. Bende bu konuyu burada paylaşak istedim ki belki oraya gidecek arkadaşlar için fikir olur. Böyle benim karşılaştığım durum gibi bir olay ile karşılaşırlar ise en azından şaşırmasınlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Artık devir değişti, günümüzde para kimdeyse patron o. ;)

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ustanın da ustası var derler ya yetiştirilme tarzı da önemli bence.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sabah işe geleceğim çalıştırdım 100 metre gitmeden yine kendini korumaya aldı. Bende manuel mod ile Opel Garaj a kadar gittim hata kodunu okuttum resmini çektim. Bir başka otomatik şanzuman işi yapan yere gittim hata kodunu gösterdim. Sonra bir kablo var o değişmesi gerek dedi eyvallah kablonun bizim araca uygunu yok sıfır bir kablo geldi arızalı kısım kesindi yeni alınan kablonun da diğer tarafı güzelce bir ekleme yapıldı sonra araca takıldı kendi kendine hata kodunu filan silmiş şimdi bir şey görünmüyor 150 gaymayı yedi hehe