Aydın Antalya ~ Antalya Bursa Arası Mola yerleri???

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Arkadaşlar 31.10.2010 Tarihinde Antalyada eğitim var nişanlım ve ben Aydından yola çıkacağız. Aydın - Denizli - Dinar yolu üzerinden Antalyaya gideceğiz. ilk defa gideceğim için bu yol üzerinde gidilesi görülesi ve güzel yemekleri olan mola yerlerini Aktarırsanız sevinirim.

Aynı şekilde eğitim 05.10.2010 tarihinde bitecek Nişanlımın arkadaşının nişanı var. Onun için Dönüşte Bursaya gideceğim yine bu yol üzerinde gidilesi görülesi, yemeği olan yerleri Aktarırsanız sevinirim.

Not: Google maps linki koyarsanız bende telefonun GPS'ine aktarıyorum.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aydın Antalya arası pek bir yer yok gibi. Bence en iyisi basıp bir an evvel Antalya'ya gitmek.

Yemek için Denizli'yi çıkınca dağda yemek yenecek manzaralı yerler var ama bence durma devam et, kebap fiyatları biraz can yakıyor, Korkuteli yol ayrımındaki kebapcılar daha hesaplı.

Son düzenleme:

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dönüşte izmir-Manisayı geçtikten sonra Akhisarda köfte yiyebilirsin yada biraz daha ilerler susurlukta kaşarlı tost ayran yapabilirsin

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
korkuteli yakınlarında yol çalışması var. eylül sonunda çok berbattı inş. düzelmiştir. o bölgeyi dikkatli geçmekte fayda var. arabayı boşa yıkatmayın mahvolacak orada zaten :) aydın denizli arası pek bişey yok ama ant. bursa arası afyondan geçerseniz ikbalde sucuk döner vs. olabilir.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
yol haritamı çizdim. Aydın ~ Denizli ~ Dinar ~ Burdur ~ Bucak ~ Antalya şeklinde yol biraz uzayacak fakat en düzgün yol burasıymış hem gezmiş görmüş de oluruz.

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=110525089899865683880.000493c684f9e4fdabad3

yolharitasi.jpg

Son düzenleme:

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dinar üzerinden gidip gelen kalmamıştır sanki, 1 ay önce arkadaşım gelip gitti denizliden 10km'de yol çalışması var dedi. Denizli-Ant 220km gibi bir mesafe olması lazım diğer taraftan ne kadar oluyor?

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol haritamı çizdim. Aydın ~ Denizli ~ Dinar ~ Burdur ~ Bucak ~ Antalya şeklinde yol biraz uzayacak fakat en düzgün yol burasıymış hem gezmiş görmüş de oluruz.

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=110525089899865683880.000493c684f9e4fdabad3

Zaten 10 krş yakıyon. :mad:git biraz daha doğuya kay konyada etli ekmek, adanada kebap yer, antepten 3 5 kilo fıstık alır yiye yiye hatay-mersin uzerinden antalyaya dönersin. :)

hatay mersinde ne var bilmiyorum ama vardır bişiler :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Ben hemen hemen her sene İzmir-Antalya yaparım. Güzergahım İzmir-Aydın-Denizli-Korkuteli-Antalya. En kısa ve güzel yol burası. Anlaşılan senin canın biraz gezmek istiyor, arkadaşımızın önerdiği gibi G.Antep üzerinden git, hatta hazır elin deymişken Van gölünü ve Atatürk barajını da bir gör derim :kop:.

busenedeburdayim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denizli-korkuteli üzerinden gidersen denizli çıkışında şahin tepesinde kuzu tandır veya biraz içeriye girersen alabalık