Avuç taşlama aleti

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim şöyle bir sorum var BAUHAUS ta kampanya var avuç taşlama aletinde ben avuç taşlama aleti alıp arabaya cila vs. atabilirmiyim çok profesyonel değil kendi çapımda farlarımı parlatmak vs gibi

üründe bu fiyatıda 45tl civarı
ALPHA-TOOLS-5-PARCALI-MAKINA-SETI-KAMPANYALI__52132243_0.jpg
linkler ve resimler ticari amaçlı değildir

farma72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalnız bunda devir hız ayar düğmesi yok,sıkıntı olmasın...Bende var,arabada denemedim ama çok hızlı dönüyor,birde ona uygun parlatıcı yada silici kısmını bulabilecek misiniz?
Ben 500 watt olanını hb'dan indirimde 35 tl ye aldım ama bir ağaç kesme işinde uzunca süre kullanınca yandı,benim hatam tabi.
Şimdi ise 750 watt olanını 30 liraya aldım ve daha güçlü,daha iyi sonuçlar aldım...

Son düzenleme:

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
deviri cok hızlı taşlamaların.

sırf o iş için üretilmiş alet almak gerekiyor

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rastladığım her konuda söylüyorum.Bu tip polisaj ve taşlama tipi polisaj aletlerinden uzak durun.Profesyonel anlamda bile yetkili servislerde yaptırdığınızda bir kere yaptırın.

Örneğin sonax gibi maugers gibi firmaların sitelerinde resimli anlatımlar videolu anlatımlar vardır.Hiç dikkat ettiniz mi profesyonel uygulamada bile metalik boyalarda vernik tabakanın yarısı yok olmakta ki bir de bunun opak boyada ne derecede kat aldığını siz düşünün.

En güzeli bir kaç defa uygulayıp acemiliğinizi attıp sık sık elle aşındırıcı etkisi olmayan koruyucu ve parlatma özelliği olan cilalardan bulup uygulamak.Metalik boyalarda aşındırıcı pek etkili olmaz fakat opek boyalarda parlatma adına kullanılan aşındırıcılar sorun çıkarır.Kesinlikle bu konuda bilgi olmayan cilalardan da uzak durun.

Amatörce polisaj makinesi veya devir ayarlı taşlama tipi yapılan pasta cila boyayı söker alır.Kesinlikle uzak durun.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
alacağınız polisaj makinesinin devir ayarı 600-3000 veya 1000-3000 devir olmalı. taşlamalar 11000 devirdir ve tavsiye etmem. ben ilk makine olarak devir ayarlı taşlama kullanmıştım. bi sıkıntı yaşamadım ama riski mevcut. 1000 devirde kullanacağınız polisaj makinesi boyayı sadece okşar, yanma, boyayı kazıma gibi işler yapması mümkün değildir. tabi ki uygun pastalar kullanmak şartı ile.

bu forumda polisaj olayına gereksiz bir ön yargı mevcut. başta güzelce yapılacak fikir alışverişinden sonra hiçbir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. profesyonel olarak gördüğümüz servisteki çalışanlar okulunu mu okumuş master mı yapmış? adamlar glaze in ne olduğunu bilmiyor profesyonelim diye geziyorlar.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alacağınız polisaj makinesinin devir ayarı 600-3000 veya 1000-3000 devir olmalı. taşlamalar 11000 devirdir ve tavsiye etmem. ben ilk makine olarak devir ayarlı taşlama kullanmıştım. bi sıkıntı yaşamadım ama riski mevcut. 1000 devirde kullanacağınız polisaj makinesi boyayı sadece okşar, yanma, boyayı kazıma gibi işler yapması mümkün değildir. tabi ki uygun pastalar kullanmak şartı ile.

bu forumda polisaj olayına gereksiz bir ön yargı mevcut. başta güzelce yapılacak fikir alışverişinden sonra hiçbir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. profesyonel olarak gördüğümüz servisteki çalışanlar okulunu mu okumuş master mı yapmış? adamlar glaze in ne olduğunu bilmiyor profesyonelim diye geziyorlar.

Ön yargımı?O zaman elinize boya kalınlığı ölçen bir alet alın, her polisaj yaptığınızda boyanın kalınlığını bir bir ölçün.6 senedir otomotiv sanayi içersindeyim, dolaylı veya direk.Kendi aracıma bişeyler yapıp kişisel tecrübelerle yazmıyorum.Öyle olsaydı ön yargı olurdu.Ama makineyle cila yapayım derken boyayı kazıyan çok kişi gördüm.Bence tavsiye ederken, ''bişey olursa ben kefilim hem aracının değer kaybını hemde masrafını karşılayacağım!'' diyebilecekseniz tavsiyelerde bulunun.Burada polisaj makinesi kullanmasını tavsiye ettiğiniz biri ufacık bir yanlış yaptığında bütün zararı kendi çekecek.

Ayrıca, okumuş mu dediğiniz kişiler profesyonel eğitimden sonra sertifika aldıktan sonra işe başlıyor.Kurumsal firmalar kalite blgeleri gereği eğitimsiz ve sertifikasız eleman çalıştıramaz.Kanunen yasak.Böyle bir durumda şikayet etmelisiniz etmiyorsanızda falanca çalıştırıyo filanca çalıştırıyo diye de şikayet etmeye hakkınız da yok.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben kullandığım ürünlerin kaç mikron götürdüğünü aşağı yukarı biliyorum. belli bir işe kalkışacak biri de sırf ben dedim diye başka bir araştırma yapmadan video filan izlemeden gözü kapalı girişirse elbet sonuçları farklı olur. hangi işinizi sadece bir söze bakarak hiç düşünmeden yapıyorsunuz ki bunu da öyle yapasınız?

ön yargı dediğim de size özel bir fikir değil genel düşüncem.