Atiker LPG Sistemi Hakkında..Aracın seyir halide sıkışması veya teklemesi ??

tolgahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam,
Arkadaşlar öncelikle aracımdan bahsedeyim 2001 model Vectra B Comfort modelini kullanmaktayım... Aracımı geçtiğimiz yaz 2009 Ağustos'ta aldım. Aracımdan senelerdir bir Opel kullanıcısı olduğum için memnunum genel olarak.. Aslında alırken LPGli benzinli ve dizel arasında kararsız kaldım. Ama sonuçta arkadaşım aracı bildiğim araç olarak bu aracı aldım. Arkadaşım LPG'yi 2008 Ekimde taktırdı. Yaklaşık olarak 1,5 senedir LPG servisimden mi kaynaklanıyor..

Aracımdaki asıl sıkıntımdan bahsedeyim ;
İlk aldığımdan bu yana araçta zaman zaman seyir halindeyken sıkışmalar oluyor, yolda tekleme yapıyor, sekme yapıyor :confused: acaba yakıttan mı kaynaklıyor diye yakıt aldığım yeri değiştirdim ilk olarak şehiriçinde evime yakın olduğu için PO'dan alıyordum fakat PO'yu diğer LPG kullanıcıları arkadaşlarım önermedi. Şu anda Total'den alıyorum. Buradaki yakıtla daha uzun km yapıyorum, fakat hala sorunum geçmedi LPG'yi takan servisime gidiyorum her seferinde bişeyler yapıp bana tamam diyorlar geliyorum eve ertesi gün aynı sıkıntı sorunum bir türlü çözülemedi.. Böyle bir problem yaşayan arkadaşlarım varsa banada bilgi verirlerse sevinirim..

Şimdiden herkese teşekkürler.. :)

Son düzenleme:

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende böyle bir sorun vardı geçenlerde lpg yi taktırdığım yere gittim enjektörü değiştirdi 2-3 gün düzgündü sonra yine başladı lpg ustası bobinden diyor benzinde sorun yok ama lpg de tekleme var malesef

tolgahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikli cevaplar için teşekkürler.. Peki bu bobin olayının nasıl bir çözümü olabilir. yoksa bu rahatsızlık sürekli böyle kronik bir şekilde devam edecek mi ki? :confused:

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bende çok birşey bilmiyorum bobini değiştirince sorun yine devam ederse diye korkuyorum kimse net bişey demiyor 180 lira fiyat verdiler bobin için

tolgahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bende bundan dolayı huzursuzum bu konuda kimse açık konuşmuyor. Eğer 180 lira verip sorun çözülecekse ben bugün vermeye rağzıyım ama kesin çözülecekse tabi yoksa böyle böyle masraf yapıp o masrafları topladığımda 500-600 lirayı bulacaksa bi senede bu markayı söküp atıp pahalı farklı daha iyi bir marka taktırmaya da rağzıyım... ama net, açık bir açıklama yapabilirseniz sevinirim.. :(