Astramın Bana Bayram Hediyesi

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astramın Bana Bayram Hediyesi

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Az önce servis ile görüştüm.
Parça siparişi verildi dediler.Sanırım aksini belirten olmadığına göre garanti onayı verildi.

Parça sipariş ile geleceğinden zaten son tarihli parça olur dediler.
Kardeşim gözün aydın 14alkiss Kaç gün süreceğini söylediler mi?

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Az önce servis ile görüştüm.
Parça siparişi verildi dediler.Sanırım aksini belirten olmadığına göre garanti onayı verildi.

Parça sipariş ile geleceğinden zaten son tarihli parça olur dediler.
Hayırlısı olsun, sizin adınıza sevindim :)

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn.Vehicle Dynamics,

Yaşadığın olumsuz tecrübe nedeniyle çok üzüldüğümü, ancak işin neticesinde garantiden durumu halledebildiğin için de çok sevindiğimi belirtmek isterim..Umarım bizim başımıza gelmez diyorum amaaaaa, yaşadığımız hemen hemen herşeyi bir zaman sonra bir diğerimiz de yaşadığından, korkarım bir gün bizim de başımıza gelecek..Neyseki sen 4000 li kilometrelerdesin oysa ben 10 bini geçtim...Bir problem çıkarsa -ki çıkacak eninde sonunda- derdimizi anlatamayacağız da bu adamlara..Diyecekler ki; "cık, bu düpedüz kullanıcı hatası, bize böyle bir şikayet gelmedi daha önce" battle_Teroriste ֖lürmüsün öldürürmüsün  :)

Neyse büyük geçmiş olsun...Bence debriyajı fazla "yormamak" için iki vitesi bir defada geçirelim..Hırpalanmasın....

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
Sn.Vehicle Dynamics,

Yaşadığın olumsuz tecrübe nedeniyle çok üzüldüğümü, ancak işin neticesinde garantiden durumu halledebildiğin için de çok sevindiğimi belirtmek isterim..Umarım bizim başımıza gelmez diyorum amaaaaa, yaşadığımız hemen hemen herşeyi bir zaman sonra bir diğerimiz de yaşadığından, korkarım bir gün bizim de başımıza gelecek..Neyseki sen 4000 li kilometrelerdesin oysa ben 10 bini geçtim...Bir problem çıkarsa -ki çıkacak eninde sonunda- derdimizi anlatamayacağız da bu adamlara..Diyecekler ki; "cık, bu düpedüz kullanıcı hatası, bize böyle bir şikayet gelmedi daha önce" battle_Teroriste ֖lürmüsün öldürürmüsün  :)

Neyse büyük geçmiş olsun...Bence debriyajı fazla "yormamak" için iki vitesi bir defada geçirelim..Hırpalanmasın....

Sn Alahan1963 tehlikeli mesaj atmışsınız. Ben de benzer hislerimi paylaşmıştım fakat usta şöför olan abilerimiz hemen yazar size yarım debriyaj yapma, ışıkta debriyaja basma hatta debriyaja basmadan vites değiştir falan diye...  011zaa
֜lkemizde herkes en iyi şöför ne de olsa.

Sn Vehicle_dynamics çok geçmiş olsun, siz sıranızı savdınız bakalım biz ne yapacağız balatayı sıyırınca.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim Sayın alahan1963,

Bugün bizim astra g için servise gittiğimde kendi arabamı liftte gördüm, ameliyat masasında yatmış biri gibiydi.Tekerler, ön alt iskelet, karter koruma, debriyaj muhafazası herşey sökülmüştü.Neyseki yeni gelen parçaları gösterdiler.Yarın öğleden sonra teslim etmeyi planlıyorlar.

Sahiden dediğiniz gibi bahsettiğiniz sorunlar kabusumuz haline geldi, ne zaman kendi arabamızda hortlayacak acaba der hale geldik.Benim şimdiki korkum disk eğrilmesi ya da çizilmesi.

Umarım aracımı sağ salim toplarlar da aracım tekrar sorunsuz hale gelir.

Kullanıcı hatası demek bence çok çiğ bir laf.Bu basit bir cihaz olsa, bir tuş yerine başka bir tuşa basarak hatalı bir işlem yapılmış olsa anlarım, ama sürücü sürüş sırasında her türlü sert gaz, fren, debriyaj hareketlerini yapabilir.Diğer tarafından kalite hatasını eleyerek direk kullanıcı hatası diyebilmesi için benim debriyaj kullanımımı zamana ve mekana göre kaydetmesi lazım ki, bak burda eğimde patinaj yapmışsın ya da burda kalkışı 10 defa sert yapmışsın diyebilsin.Elinde böyle bir kanıt olmadıktan sonra kullanıcı hatası diyemez.Doğru mu düşüyorum, bilmiyorum.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük geçmiş olsun, kullanıcı hatası olmadığı aşikar. Demek ki ilk göz ağrım Corsa B aracım gibi kullansam aracımı 2 gün sonra patlamadık yeri kalmayacak yahu :)

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımı birkaç saat önce teslim aldım.Servis şefi usta ile de birlikte test sürüşüne çıktık.Usta cuma günü arabayı birkaç saatliğine tekrar istedi, muayene yapacakmış.

Arabanın hızlanması bariz iyileşmiş, sanırım uzun zamandır debriyaj az da olsa kaçırıyordu.
Bunun yanında debriyaj pedalında ilk birkaç cm boşluk hissettim.Bu sizlerin araçlarında var mı bilmiyorum.Bir de direksiyonda birazcık boşluk hissettim.Eskiden en ufak hareketlerime tepki verirdi, şu an sanki biraz nazlanır gibi.

İmzaladığım kağıtta kullanıcı hatası sonucu oluşan hata garanti kapsamında değiştirilmiştir yazıyordu.

Cuma gününe kadar arabayı biraz daha zorlayacağım.Umarım gene sorun çıkarmaz.

Herkese güvenli ve keyifli sürüşler.

Serviste tanıştığım Denizli öğretmen İsmail Bey: Tanıştığımıza memnun oldum.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımı birkaç saat önce teslim aldım.Servis şefi usta ile de birlikte test sürüşüne çıktık.Usta cuma günü arabayı birkaç saatliğine tekrar istedi, muayene yapacakmış.

Arabanın hızlanması bariz iyileşmiş, sanırım uzun zamandır debriyaj az da olsa kaçırıyordu.
Bunun yanında debriyaj pedalında ilk birkaç cm boşluk hissettim.Bu sizlerin araçlarında var mı bilmiyorum.Bir de direksiyonda birazcık boşluk hissettim.Eskiden en ufak hareketlerime tepki verirdi, şu an sanki biraz nazlanır gibi.

İmzaladığım kağıtta kullanıcı hatası sonucu oluşan hata garanti kapsamında değiştirilmiştir yazıyordu.

Cuma gününe kadar arabayı biraz daha zorlayacağım.Umarım gene sorun çıkarmaz.

Herkese güvenli ve keyifli sürüşler.

Serviste tanıştığım Denizli öğretmen İsmail Bey: Tanıştığımıza memnun oldum.

gözünüz aydın geçmiş olsun Sn Anıl Ancak kullanıcı hatası  neymiş anlamak zor... Yine bir pürüz bırakacaklar illa

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de bu ifadeyi sordum, nedir kullanıcı hatası diye.

Bölge müdürü garanti kapsamında değişimi ancak bu şartla kabul etti dedi.Tabi benim için o an önemli olan aracımı garantiden yaptırmak olduğu için fazla üstelemedim.Umarım ileride bana ters bir şekilde geri dönmez.Avukat Akın arkadaşımız belki bu konuda bir açıklama yapabilir.

Servisten dönüşten sonra ikinci kez bindim, sahiden aracım canlanmış, gaz tepkilerine daha çabuk cevap veriyor.

Biliyorsunuz bizde 2000 model Astra G var.Aynı güzergahta ortalama tüketimi ölçtüm.Her iki araba da 9 lt/100 km gösterdi.Nerdeyse 300 kg daha ağır ve %40 daha güçlü araba eski model ile aynı yakıyor?Sevinmeli üzülmeli mi anlamadım.Sanki herşeye rağmen 10 yıl sonra yeni araba daha az yakmalı gibi bir his var içimde...