ASTRA'05 cdti Turbolama ve devir saati sorunu

muratenes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
2 ay önce 2005 model Astra H cdti njoy model bir araç aldım..araç şuan 120bin KM'de. ilk 2 hafta hiç bir sıkıntısı yoktu ancak gecen ay pompa mazot kaçırmış tamir ettirdik..daha sonra aracım özellikle yokuş yukarı cıkarken ve sollamalarda gaza çok az yüklendiğimde(dip gaz yapmadan) bile devir saatinin 2200-3000 devirler arası 2-3 defa gidip geldiğini ve bu esnada motorda zorlanma sesi cıktığını gördüm..ancak bu devir saatinin hareketi kesinlikle tekerleklere iletilmiyor..ve bunu defalarca yapmaya devam etti servis ışığı yandı ancak stop edince söndü..
fikri ve tavsiyesi olan varmıdır..???

türbülans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj sistemini gözden geçirtmelisiniz..normalde debriyaj sorunu arıza lambasını yakmaz ama debriyaja bağlı olarak başka bir elektronik arıza olmuşsa arıza ışığı yanabilir..

inko73

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende rampada klima çalışırken aynı problemi yapıyordu, klimasız bir sorun yoktu. servise götürdüm ve turbo valfinde problem var dediler 175 tl değiştirdiler, bakalım düzelecek mi ?

muratenes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Osman bey, İzmir'de nereye götürdünüz acaba?? bende klimasız yapıyor..klimalı denemedim bile..

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladıgım kadarıyla gaza ornegın 3.vıtesde gaza basıyorsunuz araba bagırıyor 2bın devırden 3 bın e tam cıkıyor sonra gene 2bın e mı dusuyor... eger oyleyse yağına dıkkat edın derim en ıyı ve performans yagı koyun duzelebılır ,,Eger oyleyse tabı..

muratenes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aynen öle oluyor ama araba hızlanmıyor..sollamalarda çok tehlikeli bi durum bu..benim araç seninkinin 2005 modeli hengi yağı önerirsin ???

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aynen öle oluyor ama araba hızlanmıyor..sollamalarda çok tehlikeli bi durum bu..benim araç seninkinin 2005 modeli hengi yağı önerirsin ???

aynı durum bende de oluyordu yag ını degıstırınce duzeldi, shellden alıyorum dızeller ıcın en ıyısını 100 lıra fıyatı var 05d40 mı oyle bırseydı sanırsam... Birde arabanızın motor kecelerıne bır baktırın yag sızıntısı felan varsa yag eksıltebılır sızden habersız ondan dolayı motor pıstonlarında zorlanma olur ondanda yapabılır..

muratenes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarın götürcem bir özel servise dediklerinizide ileticem inşallah öenmli bir sorun yoktur cünkü pompa arıza yapmış ve ordaki kaçak borularıda etkilemiş 315 TL sıkışmış onu çıkarttık geçen ay..bu ay temiz gecse bari..yorumlarınızı için teşekkürler arkadaşlar