Astra Sedan Yokuşda Çekiş Sorunu

mertelkoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra Sedan Yokuşda Çekiş Sorunu

Arkadaşlar çok teşekkürler içim rahatladı söylediklerinizden sonra, inşallah önümüzdeki dönemlerde tekrar bu  konu başlığı altında olumlu yorumlarımı yazarım:)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aracım hb kasa bugün denedim uzun bir düzlük değildi hafif yukarı eğimliydi bir anda 0-100 ağır geçti ama sonrasında ibreye bir baktım 4.viteste 150 olmuş :) alışınca ses bağırması süper :)

exp27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bu araç devir arabası 5-6 deviri hiç zorlanmadan çekiyor korkmayın basın gerektiği yerde tabi. 1.vetisi 5 bin devirde attığım bile oluyor tabi nadiren her zaman yapmam . düşük devirde de fena değil ben bir hafta 2 bin devirde kullandım yakıt tüketimi 7.8 litreye düştü :)

yokuşlara gelince şimdiye kadar tek  sorunum 5 te 180 yapmamam 4 yapıyor ama :))))))))

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Her ne kadar bizim arabalarda acilma diye bir sey olmadigini soyleselerde bence var. Yakit tuketimim 10 dan asagiya inmezken 800 km lik uzun bir yolculuktan sonra ortalamayi sifirladim. Su an sadece Ankara ici 7.5 civari yakiyor. Performansi da onceye gore artti diyebilirim.

cenkscenk1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bursa da Uludağ'ın eteklerinde oturuyorum. Aracımda 1.3 motor var ve çekiyor. Arabaya alışman lazım bence yada böyle devam ederse servise göstermen de fayda var...

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araca alisma evresi diyelim
Ilk aldigim gun barbaros yokusundan trafikte ilerlerken basku balatayi siyirdim cok kotu kojular gelmisti bana da o zamanlar kamyin gibi geliyordu aracim ama alistim tembelligine miskinligine
Bana verdigi guven hissi digerlrrini bastiriyor....

TeQuiLaS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlara katılıyorum araca alışınca performans sıkıntı olmaktan çıkıyor ama klima açıkken aynı şeyi söylemek mümkün değil  special_Little_thongue_man

mertelkoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bugün aracı servise götürdüm xer motorlar böyle abi yokuşta problem var dediler. ama siz yinede usta ile test sürüşüne çıkın dedi. daha sonra usta test etti o da bana hak verdi araba kalkmıyor ama sadece senin aracına özgü bişey değil hepsi böyle. Yapacak bişey yok dediler şaka gibi. Nasıl olur ben barbaros yokuşunda kaldığımda ne yapıcam opel servisi arayıp gelin aracı kaldırın mı diyecem. Daha sonra aracı bana anlatan satış sorumlusuna konuyu anlattığımda ilk önce sanki hiç böyle bir sorunla karşılaşmamış gibi şaşırdı sonradan evet bizimde kulağımıza böyle şikayetler geliyor dedi. bişey yapamıyor musunuz dedim yok abi satacaksın başka çaresi yok diyor pişkin pişkin. Ayrıca 2 aylık 4000km deki araçlarına 37bin takas fiyatı verdiler sıfırını şuan 46100'e satıyorlar araçlarına bu  kadar güveniyor. Sinirden delirdim ama yinede seviyorum arabamı inş dediğiniz gibi our alışırım.

mertelkoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Benim aracım hb kasa bugün denedim uzun bir düzlük değildi hafif yukarı eğimliydi bir anda 0-100 ağır geçti ama sonrasında ibreye bir baktım 4.viteste 150 olmuş :) alışınca ses bağırması süper :)
araçta 2500 devirden sonra sıkıntı yok zaten canavar gibi ama 2500 e gelene kadar can çekişiyor.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.vites tüm opellerin ağır 2.vites bizim araçlarda azıcık hızlandırıyor mesele 3te sonrası hayat :)