Astra Sedan Yokuşda Çekiş Sorunu

mertelkoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra Sedan Yokuşda Çekiş Sorunu

Kendimden şüphe etmeye basladim ama inşallah öyledir aracta bir sorun yoktur 3 gundur moralim cok bozuk

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

mertelkoca link' Alıntı:
Kendimden şüphe etmeye basladim ama inşallah öyledir aracta bir sorun yoktur 3 gundur moralim cok bozuk

Bende yakın bir dostumdaki 1.6'yı ilk kullandığımda stop ettirmiştim birkaç kez, debriyajın kavrama noktasına alışana kadar biraz zaman geçiyor, içiniz rahat olsun.

mertelkoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim arkadaslar içimi rahatlattınız. Arac duz yolda süper 2500 devirden sonra cok hircin oluyor, yol tutus surus keyfi hersey super ama bu yokus olayi canimi sikmisti. Diger forumlarda okuduklarimda aklimi bulandirmisti.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

siz yine de rampalarda çok zorlamayın aracı.baskı balatayı yersiniz falan.opelin baskı balatası narindir..

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mmtcopur link' Alıntı:
doğrudur 1.3 dizelin performansı iyidir ama kalkışlarda 2000 devirin altında 1.6 dan daha kötüdür rampada kalkması daha zordur ama kalktımıda yırta yırta çıkar rampayı

Demek istediğimde buydu.Dik rampanın ortasında durun anlarsınız zaten 1.3de neler olduğunu benzinli 1.6 ne kadar zorlarsa zorlasın 1.3den iyi kalkar ama tabi sonrasında 1.3e verince coşkuyu gidiyor:)

Ayrıca merak etmeyin alışırsınız babam bile geri geri rampada kaldıramadı arabayı bankete çarptı kaç yıllık şöför her gün en az 4 araba sürüyor:)

mertelkoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araçla uzun yol yapıp motoru açma şansım olmamıştı, pazar günü İzmir'e giderken arabayı biraz zorlamam gerekli sanırım motor açısından.

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astralarda tam olarak nasıl bilmiyorum ama opel araçlarının debriyajları biraz yukardan kavrıyor.Kavrama noktasına alışınca sorun kendiliğinden çözülecektir.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astralardada aynı kavrama noktası yukarda bu yüzden arkadaşda sorun yaşıyor.uzun yolda fazla abartmamak kaidesiyle yeniyse zorlayın bir sorun olmaz:)

mertelkoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardeşim aracı benden daha çok kullanıyor malum işten vakit bulamıyorum:) sanırım sorun bende çünkü aynı yokuşta kardeşim zorlanmadan kalktı. İlk anda böyle bir sorun ile karşılaşınca panik yaptım sanırım:) Söylediklerinizi dikkate alacağım hepinize teşekkür ederim.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben 2000 deyken araca hız yaptım.190 ı geçmemeye çalıştım.şu an 4500 kmde motorum canavar.bu motoru tanıdıkca daha çok seveceksiniz.

Şöyle bir örnek verim.benim 1.4 cliom vardı.Bu aracı ilk aldıgımda ''cliodan kötü çekiyor bu'' diye kaç gün üzüldüm.

Ama araca alıştıkça ve aracı açtıkça aracın torkunu kullanmayı öğrendim.nerde vites istiyor nerde düşmesi gerekiyor nerde devir vermem lazım hepsine zaman gerekiyor.tabi siz motora alıştıkça motor da size alışacak.2 ay sonra bütünleşirsiniz :)