Astra Sedan Elite ve Sport arasındaki farklar

rakosi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,

Astra Sedan almaya karar verdim. Sorularımdan da anlayacağınız üzere bu konuda biraz acemiyim. Opel sitesinde en dolu model Elite olarak görünüyor. Sport ile arasında liste fiyat farkı 9000 TL'den fazla. Aralarındaki farkı anlamadım. Sitede sporta ek olarak sunulanların fiyatı bu farkın altında kalıyor. Sporta bu paketleri yaptırsam daha ucuz olur. İki araç arasında dikkat etmem gereken başka fark var mıdır? (Koltuk şekli, konsol farkı vb.)

Sitede Sport modeline ek standart olarak sunulan özellikler arasında şunlar bulunuyor:
•CD 600 IntelliLink Radyo/CD/MP3 Çalar - 7" Renkli Ekran ve IntelliLink Özelliği - 6 Hoparlör
•Far Yıkama Sistemi
•Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı Bi-Xenon Ön Farlar (AFL+)
•Otomatik Far Yükseklik Ayarı
•Uzun Far Asistanı (HBA)

Opel merkezi aradım. Elite modelin sadece filolar için üretildiğini söylediler. Oysa sahibinden ikinci el satılık ilanları var. Bunlar güvenilir midir? Ruhsatta aracın Elite ya da sport olduğu yazar mı?

Sizlere basit gelebilecek bir detay bile benim için önemlidir. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aramıza hoşgeldiniz @rakosi . Opel son 2 yıldır paketlerin sıralamasında oynamalar yapmaya başladı. Benim aracım en full paket olan Cosmo ancak şu an sıfır alacak olsam bu paketin ismi Elite olarak güncellenmiş durumda. Buda kafa karışıklıklarına sebep oluyor. Bu yazdığınız ekstra donanımları 9 bin TL ücretle malesef piyasada yaptıramazsınız. Bazı donanımlar (AFL+) fabrikadan yapılması gerekiyor. Bu nedenle sport ile elite arasında kaldıysanız ve bütçeniz uygunsa Elite modelini tercih edebilirsiniz. Opel merkezin Elite satılmıyor mantığını açıkcası anlamadım garip bir açıklama olmuş. Muhtemelen bilgi kirliliği mevcut. 2 elde bu donanımı düşük km bulduktan sonra neden almayasınız ki. Ruhsatta malesef paket bilgisi yazmaz ancak araca baktığınızda far yükseklik ayar düğmesi varsa araç sport modeldir. Far yükseklik ayar düğmesi yoksa ve yarı deri döşeme koltuklar varsa Elite & Cosmo olarak düşünebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: adalı ali

rakosi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşbulduk Hasip Bey, teşekkürler. Dediğim donanımları Opel sitesinde sunulan ekstra paketlerle uygun fiyata yaptırabileceğimi kastetmiştim. Koltuk döşemeleri bilgisi için teşekkürler. Dikkat edeceğim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Orda bi karmaşa var söylediğiniz gibi bende siteden kontrol ettim sport aracı elite yapabiliyorsunuz nasıl bir mantık anlamadım açıkcası :)

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birden fazla bayiyi arayıp bilgi almanızı öneririm. geçmişte benim ve çevremin yaşadığı bazı bilgi kirlilikleri oldu. Sitesnde yazan ve istediğimiz bir renk için bayiye gittik. biz bu renkten satmıyoruz türkiyede yok diyen bir bayiden çıkıp diğerine gittiğimizde sergisinde istediğimiz renkte astra bulduk. Bazı bayilerdeki çalışanlar kendilerine toz kondurmamak için bilgiçlik taslayabiliyorlar. Burada anılarımı anlatsam roman olur.