Astra Panel ışık sorunu

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2004 astra classic aracımda kontak açıkken ve motoru çalıştırdıktan sonra bütün ışıklar sönüyor fakat ortadaki araç şeklindeki ışık sönmüyor. Kitapta çiğ gaz ve zararlı gaz atığı belirtiliyor. Sorun nedir ? ne yapmamızı önerirsiniz ?

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2004 astra classic aracımda kontak açıkken ve motoru çalıştırdıktan sonra bütün ışıklar sönüyor fakat ortadaki araç şeklindeki ışık sönmüyor. Kitapta çiğ gaz ve zararlı gaz atığı belirtiliyor. Sorun nedir ? ne yapmamızı önerirsiniz ?

aslında o ışık katalitik konvertör ile ilgili yanar ancak, egr yada baz boğazı temizliği de önerilir,
en sağlıklısı bilgisayara bağlatıp arıza kodundan arızayı bulmak,

yada kontağı açmadan gaz ve frene basıp ardından kontağı açtığınızda sarı lamba(üzerinde anahtar olan) yanıp sönmeye başlar, bu şekilde ayağınızı çekmeden beklerseniz arıza kodunu km yazan ekrana yazacaktır,,,

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımlarınız için teşekkürler. Bu yöntem garantili mi ? yoksa en garanti yöntem için bilgisayara bağlatmak mı gerekir ?

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğinizi yaptım ama hiç bir uyarı sinyali alamadım, yazı göremedim. üstüne bu sefer kontak açık iken şekildeki gibi görünüyordu : http://imageshack.us/photo/my-images/193/26122011204.jpg/ hiçbir ışık sönmüyordu.
Araç çalıştığında ise : http://imageshack.us/photo/my-images/221/26122011205.jpg/
araçta titreme var, motorun sesi değişik. Aldığımız benzinle alakalı olabilir mi?

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katalitik konvertör arızasıdır, yarın bilgisayara bağlatın kesin sonuç alırsınız,, geçmiş olsun,,,

mhakangonul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler yeniden. yardımlarınız için sağolun