Astra K 1.4T piston kırma

Harun23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar astra k 1.4t alma niyetim var bu piston kırma muhabbeti beni çok soğuttu arabadan, manuellerde de bu piston kırma riski var mıdır. Mekanik olarak çok bilgim yok kusuruma bakmayın yardıımlarınızı bekliyorum.

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok hocam alın aracınızı keyifle binin. Yağına dikkat edin.Dexos1 Gen2 onaylı yağ kullanmak zorundasınız. Haricinde bir probleminiz olmayacaktır.

Harun23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyw hocam forumlarda bayağı bi yakınan arkadaşlar var ondan bayağı bi kafama takıldı bu durum

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Benzinde binecekseniz alin yagina suyuna dikkat edin lpg uyumsuz arac bilginize

• Beğen
Tepkiler: mertk

Harun23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinde binecekseniz alin yagina suyuna dikkat edin lpg uyumsuz arac bilginize
Zafer hocam bende elazığdayım açıkçası şuan elimde 2014 model 1.6 cdti 136 lık araç var dizeli bitirme durumuna getirme çabalarından dolayı ileriki yıllarda aracım acaba piyasası büyük oranda değer kaybeder mi endişesinden dolayı benzinli araçlara geçme eğilimine yöneldim sizin fikirleriniz nedir acaba.

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Piston kırmış bir iki arabadan başkası yokken servislerde ve kayıtlarda böyle söylentiler çıkarılması çok ilginç. Ağızdan ağıza yayılan ama aslı olmayan bir bulaşıcı hastalık gibi. Ben eminim ki kaliteli ve orijinal marka malzeme ve özellikle yağlarla yapılan bakımlar, düzenli sensör temizlikleri ve özenli sürüş teknikleri ile asla aracınıza öyle kolay kolay bişey olmaz. Bunlar dayanıklı araçlar. Opel'e özelmiş gibi böyle dayatmalar hoş değil inanmayın bunlara. Ailede kaç modeldir Opel araba kullanıyorum yeterince bakıldıkça sorun olmaz. Hele hele benzinli araçlara...

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Astra K 1.4 Turbo motorlar LPG uyumsuz aynen Zafer Bey'in dediği gibi. Araç kardeşimde var 2015 model TÜrkiye'ye ilk gelenlerden. Sorunsuz tertemiz bir araç sakin kullunımda 7 litreleri görüyorsunuz ki mutluluk verici bu sınıfta benzinli araçta. Senede 20bin üstü kullanan tabi dizel düşünsün ancak bu motor da güçlü ve kendini sipatladı. Bakımlar yapıldıkça piston falan kırma diye bişey olmaz

Harun23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Volkswagen cc 1.4 160 beygir olanlarda da piston kırma durumları olmuş. Aslında düşük motor yüksek beygir veren turbolu araçlarda bu dediğim durumlar söyleniyor opelle alakası yok . 1.5 tsi de bu yüzden çıkmış deniyor. Kullanım yanlışının illaki etkisi vardır katılıyorum size.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracin piston kirma problemi kukkanimdan dolayi oluyo sakin kulkanan kisilerde herhangi bir sorun yok ama ani kalkis ani yuklenme devirsiz kullanim sonucu meydana gelen bir olay.

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Evet ozellile yeni modellerin yuksek torkundan kaynakli fazla sikistirmalarda ve kalkislarda oldugunu duymustum. Arabalari duzgunce kullanmak gerek.