Astra J

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2001 Vectra 1.6 comfort aracımı satmayı ve Yeni Astra(J) sedan 1.3 cdti almayı düşünüyorum. Motor bakımından eski Astra'larlaaynı olduğundan. Bu yeni sedan ile vectra arasında motor performansı kıyaslaması yapabilecek varmı? İster istemez 1.3 motor korkutuyor.
Kullananlar yorum yazarsa sevinirim. Her aracın kıronik sorunları olabilir. Bu araçtaki kronik diye tabir edilecek sıkıntılar nelerdir?
Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sıfır aldım 7 8 ay oldu; performans biraz göreceli ama totale bakarsan bence idare eder ama kalkışı hızlanması felaket 1.5 clio kalkışta uzak ara gidiyor hızlanma bakımından fikir olabilir ama ilk hantallığı atınca 1.6 dan pek bir farkı kalmıyor ben 200 e kadar çıktım oraya kadar sorunsuz çıkıyor ama 201 desen oralı olmuyor belki eğim olsa daha da gidebilir, yakıt tüketimi bence iyi şehir içi 5.0 6.0 arası geziyor şehir dışı 4.0 4.5 ama ekonomi gözetmeden bu rakamları yakalıyorum uzunda illa ekonomi desen 4.0 ın altına inme ihtimali var bence kassam indiririm ben, kronik sorun dersen bir kaç sorunu var her araba gibi bazıları önemli bazıları önemsiz ama servisler iğrenç ayıla bayıla aldığım arabamdan 6 ayda bezdirdiler sırf servisleri yüzünden bir daha opel araç almayacağım eğer sıfır almayı düşünüyorsan servis durumunu göz önünde bulundur

kubilayturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba , 1.6 115 bg j H.Back Edition Sahibiyim 1.3 sedan Almayi düsünüyordum fakat tek iyi yönü yakıt tüketimi diyebilirm bu benim kişisel fikrimdir . Onun dışında test sürüşüne çıktım araçla hızı seven biriysen çok yanaşma derim seni üzebilir ama ben ağır kullanırım dersen mükemmel bir araba kesinlikle al .

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
motoru test etmeni öneririm bence yeterli. ilk kalkışlar hantal değil ama vites dişli oranları yüzünden yavaş (astraH)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen sezonki opellerde;mesela 90 hp lik corsa ya eco flex yazılımı atılarak 75 hp lik daha az karbon salınımı ve doğal olarak da daha az yakıt tüketimi sağlanıyordu..Bunu şu yüzden diyorum; bu 1.3 araçlara performanstan ödün verilerek ekonomi için yazılım yüklenebiliyorsa tam tersi isteklere de cevap verebilir..Mesela 160 hp lik dizel insignia ya 190 hp ye yükselten yazılımların olduğunu duymuştum..Yani bu yazılımlar da servisler tarafından atılanlar..Çünkü gayri şahsi kişi ya da firmalarca atılan yazılımlar vs aracın garantisine engel teşkil etmkte..Açıkçası benim de sahip olduğum ve belki de opel in en vasat denilen 1.6 vectra csi ile 78 km de radar cezası yemiş biri olarak 130 hp lerden sonrasına ihtiyaç yok diye düşünüyorum..Tabi bu aracı almaktaki amacınız da önemli..5 kişik bir aile isenz, sürekli olarak şehirler arası yolculuk yapıyorsanz ya da yıllık yaptığınız km tercihinizi belirlemeli..Şimdiden yeni aracınız hayırlı olsun..

Fatsalı_Yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 CDTI astra'yı performans anlamında diğer hiçbir opel'le kıyaslamayın.0-100 14.6 sn.Bu da 0-100 Toros'la (hatta toroslar 14 sn'de 0-100 yapabiliyor) aynı süreye tekabul eder.Umarım performans konusunda size fikir yürütmede yardımcı olur.
Diğer altarnatifler ise
1.4Turbo 140Hp motor.2.0 atmosferik Opellerle aynı gücü üretiyor.sizin vectra'nızın 2.0 136Hplik modeliyle aynı performansı çok daha az yakıtla sağlar.+olarak LPG olayını bir araştırın.
Eğer çok aciliyeti yoksa biraz daha bekleyin 1.6CDTI motor sene sonunda geliyor.136Hp 320Nm değerlere sahip yüzde yüz GM üretimi bir motor.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 CDTI astra'yı performans anlamında diğer hiçbir opel'le kıyaslamayın.0-100 14.6 sn.Bu da 0-100 Toros'la (hatta toroslar 14 sn'de 0-100 yapabiliyor) aynı süreye tekabul eder.Umarım performans konusunda size fikir yürütmede yardımcı olur.
Diğer altarnatifler ise
1.4Turbo 140Hp motor.2.0 atmosferik Opellerle aynı gücü üretiyor.sizin vectra'nızın 2.0 136Hplik modeliyle aynı performansı çok daha az yakıtla sağlar.+olarak LPG olayını bir araştırın.
Eğer çok aciliyeti yoksa biraz daha bekleyin 1.6CDTI motor sene sonunda geliyor.136Hp 320Nm değerlere sahip yüzde yüz GM üretimi bir motor.

1.6 ctdi motorun gelmesine daha çoooook uzun zaman var sene sonunda ilk zafira ile gelecek daha sonra yüksek ihtimal makyajlı insignia ile gelir benim tahminim bir sonraki kasa astra ile ülkemize teşrif eder. ayrıca 1.6 cdti gm üretimi değil psa üretimi bir motor olarak opellerde olacak

Fatsalı_Yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et