Astra J yağ seçimi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Mert-01
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mert-01

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Sa değerli dostlar. Size sizler için basit, benim için önemli bir soru sormak istiyorum :) aracım astra j Sedan 1.6. En son shell marka yağ kullandım ama beğenmedim. Şu an 2 yağ arasındayım. Görselleri ekledim.

3170DBAD-246E-4F2E-9F3C-9CDC73B9503B8e6a6225d7b8fbd9.jpg
7C6B67E5-EC87-4F77-A4A0-16A8936E63E858f2d5e495756076.jpg

İşin uzmanı olarak değerli görüşlerinizi belirtirseniz çok memnun olurum. Saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: radef ve freelook
Alternatif olarak Mobil 1 ESP 5/30 bakmanızı tavsiye ederim. buharlaşma (noack) oranı çok düşük viskozite oranı yüksek

liqui molly iyi bir yağdır. Yanlız senin arabaya dexos 1 gen 2 değil de dexos 2 olması lazım. Yani aşağıdaki yağı alabilirisn

Bende bu yağı kullanıyorum. Çok memnunum. Başka yağ aranmasına gerek yok bence.

• Beğen
Tepkiler: garbis
Liqui Molly Dexos 1 gen2 tek geçerim. 1.4.t aracıma yeni değiştirdim. Gözle görülür rahatlama hissediliyor. Bundan sonra asla Liqui Molly den şaşmam, net.

Liqui Molly Dexos 1 gen2 tek geçerim. 1.4.t aracıma yeni değiştirdim. Gözle görülür rahatlama hissediliyor. Bundan sonra asla Liqui Molly den şaşmam, net.
1,4 t ler özellikle dexos 1 gen 2 onaylı yağı kullanmalı.

• Beğen
Tepkiler: Scarface1987
Arkadaşlar merhaba tekrardan. Başlığı hortlatayım :)
Astra J 1.4 Turbo için hangi yağı önerirsiniz km 210 bin. Bu yüzden yazdım. Km yüksek biraz kullanacağım yağ ne olmalıdır ?

slm ben üç yıldır Motul Dex.2 8100xClean kullanıyorum bir sorun yaşamadım. öncesinde yetkili servisde GM ekliyorlardı. Mart ayında benimde degisim zamanı geliyor. Şahsen Motul den devam. Liqui Molly için yeterli yorum şahsen görmedim

• Beğen
Tepkiler: Scarface1987
Arkadaşlar siparişi vermek üzereyim.
Dexos 1 gen2 mi ?
Dexos 2 mi ? :) motor temizleme katkısı vs kullanayım mı ? İlk bakımım olacak astra j ile ☺️

Arkadaşlar siparişi vermek üzereyim.
Dexos 1 gen2 mi ?
Dexos 2 mi ? :) motor temizleme katkısı vs kullanayım mı ? İlk bakımım olacak astra j ile ☺️

J kasa için kesinlikle ama kesinlikle Dexos 1 GEN 2. Yanlış hatırlamıyorsam geçmişte konuşulmuştu ve bu şekilde kullanılması gerektiği yazılmıştı. (Yetkili servislerde bu şekilde kullandığı için)

Geri