Astra J Temizlik Serüveni

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sıra geldi evvelki gün yaptığım uygulamaya,

+Gelsun mi kirliler?
-Gelsun gelsun;

parlatanadamlardan birkaç ay önce almış olduğum fakat hiç kullanmadığım cg böcek ve zift temizleyiciyi de denemek istedim. böcek yoktur ama zift belki gözüme takılmayan vardır diye fışfışladım. neyse ki araçta zift yokmuş :)

Jantlara tanıdığım bir kimya firmasından numune olarak denemem için gelen jant temizleme ürünüyle giriştim. Kokusu baya keskin ama bi nigrin değil, ölmüş insanların bedenlerinden üretilmiş gibi kokmuyor yani. jantı mavi kıllı valet proyla fırçalarken soluduğumda ciğerleri açtığını hissettim :) Bence temizlik ideal seviyede ( daha önce hiç sadece jant temizleme ürünü kullanmamış birisi olarak söylüyorum :) ). Ben jant temizlerken hangi ürünü kullanırsam kullanayım fırçayla girişiyorum o yüzden bana yeterli gelmiş olabilir.

buyrun numune jant temizleyicinin videosu:

Görüntüleme: https://youtu.be/cbUjiTlT6xk

Bu yıkamada mjjc ile birlikte kullandığım şampuan Sonax konsantre ( turuncu ) şampuan. 3d w&w ye göre daha iyi köpürdü ama yine bir sf şampuanı gibi değil. Elimdeki normal şampuanlar bitti ne yazık ki. fairy bulaşık deterjanı ile 3d ve sonax ın çift kova şampuanlarını denemiş oldum içimde kalmadı
clear.png

Buyrun sonax videosu:

Görüntüleme: https://youtu.be/EYD3il8vySU

Buyrun bunlarda bitiş fotoğrafları:

bazı fotoğrafları aracı kurulamadan çekmiştim, bazılarını da kuruladıktan sonra çekmiştim ama hangisi ıslak hangisi kuru hatırlamıyorum idare ediverin artıkın :)

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

bu kadeh senin şerefine emmoğlu pozları :)

Not: bu video kesme biçme vs işleri ne kadar zormuş yav. özellikle de eski pc ile render ve çıktı alma işleri ölümden beter :)

sizlere izbanda satış yapan abilerin kullandığı kalıplaşmış o sözcüklerle şimdilik veda ediyorum:

Abilerim, ablalarım, kardeşlerim;

yanlış anlamayın dilenci değilim. kendi çapımda amatör olarak detaylı temizlik ürünleri uygulayıp YouTube sitesine yüklediğim bir kanalım var. Sizlerden ufak bir destek bekliyorum...

kanala abone olursanız, videoları izlerseniz, yorum yaparsanız, beğenide bulunursanız çok sevinirim.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Değerli Arkadaşlar,

Yaptığınız çalışmalar gerçekten çok güzel elinize sağlık iyifikir

Fakat !

Çok önemli bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum,

Kullandığımız oto bakım ürünleri, özellikle kir sökücüler (jant temizleme, motor temizleme, böcek sökücü vb.) doğal hayata zararlı kimyasallar içermektedir. Yaptığımız uygulamalar sonucu suyla beraber yer altı kaynaklarına karışan bu kimyasallar hem doğal kaynaklarımızı kirletmekte hemde gelecek nesiller için onarılamaz çevre hasarlarına sebep olmaktadır.

Zira bu kimyasallar, uygulama yaparken (spreyleme vb.) bile rüzgar gibi etkenlerle cildimize temas etmektedir ve zehre maruz kalmamıza sebep olmaktadır.

Siz değerli arkadaşlardan ricam, kullanılan bu ürünlerin mümkün olduğu kadar doğaya zarar vermeyen ürünlerden seçilmesi ve uygulama miktarlarının bol kepçe değil de çok daha az kullanılmasıdır.

Duyarlılığınız için şimdiden hepinize teşekkür ederim :)

Saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: Murat

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Değerli Arkadaşlar,

Yaptığınız çalışmalar gerçekten çok güzel elinize sağlık iyifikir

Fakat !

Çok önemli bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum,

Kullandığımız oto bakım ürünleri, özellikle kir sökücüler (jant temizleme, motor temizleme, böcek sökücü vb.) doğal hayata zararlı kimyasallar içermektedir. Yaptığımız uygulamalar sonucu suyla beraber yer altı kaynaklarına karışan bu kimyasallar hem doğal kaynaklarımızı kirletmekte hemde gelecek nesiller için onarılamaz çevre hasarlarına sebep olmaktadır.

Zira bu kimyasallar, uygulama yaparken (spreyleme vb.) bile rüzgar gibi etkenlerle cildimize temas etmektedir ve zehre maruz kalmamıza sebep olmaktadır.

Siz değerli arkadaşlardan ricam, kullanılan bu ürünlerin mümkün olduğu kadar doğaya zarar vermeyen ürünlerden seçilmesi ve uygulama miktarlarının bol kepçe değil de çok daha az kullanılmasıdır.

Duyarlılığınız için şimdiden hepinize teşekkür ederim :)

Saygılarımla.
Merhaba, ne yazıkki bu konuda çok haklısınız.

Yukarıda da yazdığım gibi jantları temizlerken ciğerlerim bayram etti. Bazen aldığım nefeslerde ciğerim yandı [emoji2]

Hobi olarak yapıyoruz ama kullandığımız ürünler ne yazıkki hep kimyasal...

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: mskirca

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tekrardan merhaba,

bugün aracımı yine temizledim :)

konuyu fazla uzatmadan direk kirli görüntüleriyle başlıyorum.

Olmazsa olmazımız kuş b.kları :)

ve diğerleri

test için numune olarak gönderilen jant temizleyici ürünün fırça kullanmadan gösterdiği performansı soran olmuştu. onun için bu videoyu çektim. faydalı olabildim mi bilmem :)

Görüntüleme: https://youtu.be/kMQVKtlrtCs

jantı temizlemeden önceki foto.

jantı temizledikten sonraki foto.

temizlendikten sonraki fotoğraflar.

Bir kere daha bu kadeh senin şerefine emmoğlu :)

Sizce bu parçada bir sorun var mı?

Görüntüleme: https://youtu.be/Mntg312JIgM

• Beğen
Tepkiler: mskirca ve Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Maşallah..Nescafe ile iyi gitmiş astra :)...Bu arada sol ön alt sinyal(sis)lambası su mu alıyor..Buhar yapmış gibi...

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Maşallah..Nescafe ile iyi gitmiş astra :)...Bu arada sol ön alt sinyal(sis)lambası su mu alıyor..Buhar yapmış gibi...
Teşekkürler reis. Evet sol sinyale led ampul takmıştım. Sonra normal ampule geri döndüm ama yerine tam oturtamadım. Şu kaçıyor içine [emoji1]

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herkes'e tekrardan merhaba,

gündüz yaptığım uygulamayı paylaşmak istedim. İşe yetişeceğim için tüm detayları fotoğraflayamadım idare ediverin.

Hemen kirlilerle başlayalım...

Daha önceki araç yıkamalarımda mjjc köpük aparatıyla kullandığım ve artan şampuanları biriktiriyordum. Bunların içine biraz 3d ( orange degreaser ) genel yüzey temizleyicisi, birazda ceviz ekledim ve kendimce bir karışım elde edip onu davlumbazlarda ve jantlarda kullandım :)

Operasyona davlumbazlarla başladım.

Yeni temin ettiğim 3d nin davlumbaz fırçasını kullanarak tmeizlik yaptım fakat benim arabam diğer emsallerine göre biraz daha alçak olduğundan ( en olmadık yerlerde altı sürtüyor arabanın :) ) olsa gerek biraz zorlandım.

Hemen ardından lastiklere Turtle wax Jet Black setinden çıkan lastik temizleyiciyle giriştim. Bu seti beğendim. bir tane daha satın alacağım tahminimce :)

Kısa bir öncesi sonrası yapalım...

Yukarıda bahsettiğim gibi jantlara da sihirli karışımdan kullandım :)

Bence gayette iş gördü. Dört davlumbaz ve dört jantta neredeyse bir buçuk ltr ürün gitti :)

Hemen bi öncesi sonrası gelsin...

Ardından araçta birkaç zift lekesi gördüm. Onları temizlemek için yakın zamanda parlatandayılardan aldığım Cg böcek ve zift temizleyici şampuanı kullandım ( parlatandayılardaki adını unuttuğum reis en iyi seyreltme oranının 1e6 olduğunu söylemesi üzerine bende öyle seyrelttim ) ama bi halta yaramadı :)

Sonra merak ettiğim için aldığım Divortex ürünlerinden bir tanesi olan vortex plus şampuanla aracı yıkadım. Saat geç oldu videoyla uğraşamayacağım daha sonra youtube sitesine yükleyip burayada linkini eklerim...

Hava üfleme zımbırtısıyla aracın üzerindeki su damlalarının itekleyebildiğim kadarını itekledim. özellikle kapı kollarında, aynalarda ve jantlarda iş görüyor kerata :)

Yakın zamanda temin ettiğim Wizard of Gloss havluyla aracı kuruladım.

Jet Black setten çıkan uygulama süngeriyle parlatma zımbırtısını uyguladım.

Gelsin bitiş görselleri...

Bir sonraki uygulamaya kadar ( umarım çarşamba günü ) görüşmek üzere.

Bu arada yoksa siz hâlâ DetaySever youtube kanalına abone olmadınız mı? =)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam hafta sonu müsaitmisiniz ? Benim aracı getireyim size.. Sizin araca bakınca benim araca binesim gelmiyor :(

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hocam hafta sonu müsaitmisiniz ? Benim aracı getireyim size.. Sizin araca bakınca benim araca binesim gelmiyor :(

her zaman beklerim. Gerçi yarın izinliyim sonra gündüze başlıyorum haftasonu müsait olamayacağım :)