Astra J Tekleme ve Gaz Kesme

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sensorleri temizletmeniz gerek ozellikle maf, map ve oksijen sensorlerini kurum yapmis olabilir. 10bin bakimlarinda sensor temizligi sart
Üstad buraya üye olmadan takip ediyordum yazılanları. Ustaya gittim sensörleri temizlemesi için. Şimdi sensörü temizlesem arızaya da düşebilir. Hata vermiyorsa hiç elleme deyip sensör temizliği yapmamıştı. Kendim sökmeyi bilsem yapacağım da bilmiyorum.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yagsiz kontak spreyi ile temizleyebilirsin daha oncede forumda konusu gecti nasil yapilacagi yaziyor. 1.4 t perde 2 tane emme manifoldu uzerinde, 1 tane hava filitresi uzerinde, birtane turbo borusu uzerinde 4 adet sensor var map ve maf. Bunlarin haricinde on tarafta oksijen sensoru var. Katalizorun girisinde. girisindekini sokebilirsin ama cikisini sokemezsin muhtelemen kufleniyo ve kaynak gibi oluyo cok zor sokuluyo.

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yagsiz kontak spreyi ile temizleyebilirsin daha oncede forumda konusu gecti nasil yapilacagi yaziyor. 1.4 t perde 2 tane emme manifoldu uzerinde, 1 tane hava filitresi uzerinde, birtane turbo borusu uzerinde 4 adet sensor var map ve maf. Bunlarin haricinde on tarafta oksijen sensoru var. Katalizorun girisinde. girisindekini sokebilirsin ama cikisini sokemezsin muhtelemen kufleniyo ve kaynak gibi oluyo cok zor sokuluyo.
Tamam üstad paylaşılan şeylere bakayım ben o zaman kendim halledebilirsem çok iyi olur teşekkür ederim

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Başlarken patırtı şeklinde motor hissetiriyormu patır patır diye ve lpg yi arka vanadan kapatın 50 100 km öyle kullanın ilk etapta
Hocam lpg nin vanası nerde acaba. Arabanın altına eğildim göremedim de. Bagajda simit şeklinde olan bölümde mi?

Screenshot_20200705_233958_com.android.gallery3dfa5772189915b975.jpg

Mesela benim lpg nin bagajdaki hali bu. Vana burda mı?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam lpg nin vanası nerde acaba. Arabanın altına eğildim göremedim de. Bagajda simit şeklinde olan bölümde mi?

Screenshot_20200705_233958_com.android.gallery3dfa5772189915b975.jpg

Mesela benim lpg nin bagajdaki hali bu. Vana burda mı?
Bak üstad siyah röle varya hemen altında oval tırtıklı o vanadir kapatın onu iyice

• Beğen
Tepkiler: Mümtaz

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kardeş naptın senin durum nedir.
Kardeşim abilerin dediği gibi vanadan kapatıp bir süre benzinde bindim 120 km civarı. Sonra lpgciye baktırdım. Bunun enjektör nozulları çok küçük ondan yapıyor dedi. Nozulları ince şarjlı matkapla delip büyüttü. Sonra lpg ayarı yaptı. Ben düzelir derken tekleme daha çok arttı ve rolantide stop etme de başladı. Geri götürdüm pc ye bağladı enjektöre regülatöre baktı bir sorun yok dedi yani yine bise yapamadı. Map reset yapıp yine devir haritasını ayarladı. Tekrar test sürüşü yaptım yine tekleme stop etme devam ediyor. 3 farklı servise gittim hiçbiri de sorunu çözemedi. Ben de lpg yi vanadan kapattım bundan sonra lpg de binmemeye karar verdim. Herhalde en sonunda da arabadan komple tesisatı soktürecem.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kardeşim abilerin dediği gibi vanadan kapatıp bir süre benzinde bindim 120 km civarı. Sonra lpgciye baktırdım. Bunun enjektör nozulları çok küçük ondan yapıyor dedi. Nozulları ince şarjlı matkapla delip büyüttü. Sonra lpg ayarı yaptı. Ben düzelir derken tekleme daha çok arttı ve rolantide stop etme de başladı. Geri götürdüm pc ye bağladı enjektöre regülatöre baktı bir sorun yok dedi yani yine bise yapamadı. Map reset yapıp yine devir haritasını ayarladı. Tekrar test sürüşü yaptım yine tekleme stop etme devam ediyor. 3 farklı servise gittim hiçbiri de sorunu çözemedi. Ben de lpg yi vanadan kapattım bundan sonra lpg de binmemeye karar verdim. Herhalde en sonunda da arabadan komple tesisatı soktürecem.
Enejktor yaptıktan sonra sonra aracın lpg sistemini sıfırladımı yoksa stop eder çekmez tekler zarar eder araca lpg sisteminde sorun vardır üstad o zaman düzelmiyorsa benzinde bu işi yapmıyorsa aracında sorun yok

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Enejktor yaptıktan sonra sonra aracın lpg sistemini sıfırladımı yoksa stop eder çekmez tekler zarar eder araca lpg sisteminde sorun vardır üstad o zaman düzelmiyorsa benzinde bu işi yapmıyorsa aracında sorun yok
Abi ustayı izledim. Enjektörün nozullarını delip taktıktan sonra map reset dedi. Sonra otomatik kalibrasyona girip gaz pedalını 3000 devirde tuttu. Bilgisayar da kalibrasyonu bitirince usta bıraktı pedalı. Tamam ayar halloldu dedi. Benzinde tekleme stop etme sıkıntısı yok. Hatta bir sey daha farkettim.vana açıkken benzinde sürdüğümde daha düzensiz ve titreşimli çalışıyor araç. Vana kapalı iken benzinde sürdüğümde daha stabil ve sessiz. Bunu da söyledim ustaya. O zaman senin regülatörün bozuk dedi kontrol etti bir sorun yok dedi.