Astra j sedan 1.4 turbo performansı

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Valla ben atmosferikciyim üst devire çıkınca o motorun hırıltısı ve boğazın emiş sesini duymalıyım basınca bir yerden sonra sürekli gitmeli benzin turboda bile biniyorsan alt devirde turbonun dolduğu belli oluyor bir yerde yüksek güç gelip gidiyor 😂 turbo haram beygir 😂 1.4 t yağını kaliteli kullan hiç sorun çıkarmaz diğer markaların 1.4 ler biraz sıkıntılı turbolular çokta yürüsün fiyorsan 1.6 t al 😁 yüzün gülümser bir tanışta insignia var üstadım 272 limitör yapıyor 😂
272😱
Bu kadar sürate gerek yok. 1.4t yeter artar bana😀 ama çok yakıyor malesef...

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
272😱
Bu kadar sürate gerek yok. 1.4t yeter artar bana😀 ama çok yakıyor malesef...
Orası malesef kasa gerçekten ağır 😂 yakan araba sağlamdır bir yerden duymuştum 😂

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Astra aracımı daha teslim almadım bayramdan sonra teslim edilecek. 500 TL kaparo verdim sadece. Bugün Renault bayisinden den aradilar megane sedan joy 1.3 tce ekranlı manuel icin 164.000 tl fiyat verdiler. Valla ne diyeyim kararsiz kaldim. Astra hem fiyat hem performans olarak beni üzmeyecek. Ama megane nin bu motoru cok övülüyor ve tüketim rakamları cok düşükmüş. Ben tüketimin cok düşük olacağını düşünmüyorum. Ve o aracın lpg alternatifi de neredeyse yok.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Astra j 1.4t almanız halinde manuel şanzımanlı olanı 6.4lt/100km, otomatik şanzımanlı olan ise 6.8lt/100km ortalama tüketim değerine sahip.

Megane 4 1.3tce manuel şanzımanlı modelinin ise ortalama 5.7lt/100km benzin tüketimi söz konusu.

Megane 4 manuel 100km'de, astra j 1.4t manuelden yaklaşık 0,7lt daha az, astra j1.4 otomatikten ise 1,1lt daha az benzin tüketecektir.

Güncel benzin fiyatını da 6.50tl kabul edersek;

yılda 10bin km için;
Megane 4, astra j manuel'den 0,7*1000*6,5=455tl daha az yakacaktır.

Megane 4, astra j manuel'den
1.1*1000*6,5=715tl daha az yakacaktır.

yılda 15bin km için;
0,7*1500*6,5=683tl daha az yakacaktır.

1.1*1500*6,5=1073tl daha az yakacaktır.

Hesapta yanlışlık yapmadıysam arada yakıt hesabına girecek bir fark yok.

Megane 4'ün beni çeken tarafları;
eski bir megane 2 kullanıcısı olmam, dış tasarımının çekici olması ve astra j'ye göre daha yeni bir yüze sahip olması.

Megane 4'ün beni iten tarafları;
İç tasarımı herhalde sınıfının en kötüsü, fluence'yi hiç sevmem ama onun iç tasarımı megane 4'ten daha iyi. Astra j'nin verdiği tadın 10'da 1'ini veremeyeceğini az çok tahmin ediyorum. Son olarak daha bugün baktım edition plus megane 4'ün boş donanımından daha dolu ve aralarında sanırım 12bin tl civarı bir fiyat farkı da var...

👍👍👍Astra J👍👍👍

• Beğen
Tepkiler: Hasip ve Ersin_35

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Astra j 1.4t almanız halinde manuel şanzımanlı olanı 6.4lt/100km, otomatik şanzımanlı olan ise 6.8lt/100km ortalama tüketim değerine sahip.

Megane 4 1.3tce manuel şanzımanlı modelinin ise ortalama 5.7lt/100km benzin tüketimi söz konusu.

Megane 4 manuel 100km'de, astra j 1.4t manuelden yaklaşık 0,7lt daha az, astra j1.4 otomatikten ise 1,1lt daha az benzin tüketecektir.

Güncel benzin fiyatını da 6.50tl kabul edersek;

yılda 10bin km için;
Megane 4, astra j manuel'den 0,7*1000*6,5=455tl daha az yakacaktır.

1.1*1000*6,5=715tl daha az yakacaktır.

yılda 15bin km için;
0,7*1500*6,5=683tl daha az yakacaktır.

1.1*1500*6,5=1073tl daha az yakacaktır.

Hesapta yanlışlık yapmadıysam arada yakıt hesabına girecek bir fark yok.

Megane 4'ün beni çeken tarafları;
eski bir megane 2 kullanıcısı olmam, dış tasarımının çekici olması ve astra j'ye göre daha yeni bir yüze sahip olması.

Megane 4'ün beni iten tarafları;
İç tasarımı herhalde sınıfının en kötüsü, fluence'yi hiç sevmem ama onun iç tasarımı megane 4'ten daha iyi. Astra j'nin verdiği tadın 10'da 1'ini veremeyeceğini az çok tahmin ediyorum. Son olarak daha bugün baktım edition plus megane 4'ün boş donanımından daha dolu ve aralarında sanırım 12bin tl civarı bir fiyat farkı da var...

👍👍👍Astra J👍👍👍
Üstadım şirkette megane 4 touch var. Dediğiniz gibi ic malzeme rezalet. Fluence daha iyiydi. Dolu paketiyle boşu arasında dağlar var. Ayrıca trim kalitesi ve sürüş tepkisi fluence nin aynısı. Çünkü bir ara fluence aracimda olmuştu. Ne çok kötü ne de o paranın hakkını veriyor. Mesela sirkette daha önce bulunan focus 3.5 dan cok daha kötüydü. Astra hic kullanmadim ama meganeden iyi olacagina eminim. Tek korkum astranin lpg ile ilerde çok arıza vermesi.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Üstadım şirkette megane 4 touch var. Dediğiniz gibi ic malzeme rezalet. Fluence daha iyiydi. Dolu paketiyle boşu arasında dağlar var. Ayrıca trim kalitesi ve sürüş tepkisi fluence nin aynısı. Çünkü bir ara fluence aracimda olmuştu. Ne çok kötü ne de o paranın hakkını veriyor. Mesela sirkette daha önce bulunan focus 3.5 dan cok daha kötüydü. Astra hic kullanmadim ama meganeden iyi olacagina eminim. Tek korkum astranin lpg ile ilerde çok arıza vermesi.

İyi bakarsanız Allah'ın izniyle sıkıntı vermez. Bakım konusunda kaan usta ve @Zafer715'e kulak vermelisiniz.

Ben de megane 4 hiç kullanmadım. Demek o kadar kötü. Megane 2 sanırım ortak noktamız. Megane 2'den de mi kötü?

• Beğen
Tepkiler: Kerim E.

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İyi bakarsanız Allah'ın izniyle sıkıntı vermez. Bakım konusunda kaan usta ve @Zafer715'e kulak vermelisiniz.

Ben de megane 4 hiç kullanmadım. Demek o kadar kötü. Megane 2 sanırım ortak noktamız. Megane 2'den de mi kötü?
İnşallah hem aracına bakan hemde kullanım olarak tecrübeli biriyim. Şansım da iyidir. Çünkü bu bu iş birazda sans. Ayrıca ilçemde Türkiye çapına parça satan bir opel parçacısı arkadaşım ve İzmir de bildiğim çok iyi bir lpgci var.

Megane 2 bence efsane bir arac. Yakıt ve çekiş konusunda. Trim standart bir Fransız. Ama ic dizayn ve ergonomi megane 4 ten iyiydi. Ama her fransiz aracinda olduğu gibi belli kilometre sonra her yerinden ariza veriyor.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
İnşallah hem aracına bakan hemde kullanım olarak tecrübeli biriyim. Şansım da iyidir. Çünkü bu bu iş birazda sans. Ayrıca ilçemde Türkiye çapına parça satan bir opel parçacısı arkadaşım ve İzmir de bildiğim çok iyi bir lpgci var.

Megane 2 bence efsane bir arac. Yakıt ve çekiş konusunda. Trim standart bir Fransız. Ama ic dizayn ve ergonomi megane 4 ten iyiydi. Ama her fransiz aracinda olduğu gibi belli kilometre sonra her yerinden ariza veriyor.
Tuhaf gelebilir ama megane 2 tasarım olarak bana hala çekici geliyor.