Astra J Rüzgar Sesi

machinist1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Rüzgar Sesi

100 km/sa hızın üstüne çıkınca aşırı olmamakla beraber bariz bir şekilde kapı üst bölgesinden rüzgar sesi geliyordu,dün ön kapı fitilindeki çatlamadan dolayı kapı fitilini değiştirttim ve kayda değer bir azalma var seste.Bu ses izolasyon ya da kapı ayarlama ile tamamen çözülemez,muhtemelen araç dizayından kaynaklanıyordur.Bu saatten sonra da araç dizaynı kolay kolay değiştirilmez.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

machinist link' Alıntı:
100 km/sa hızın üstüne çıkınca aşırı olmamakla beraber bariz bir şekilde kapı üst bölgesinden rüzgar sesi geliyordu,dün ön kapı fitilindeki çatlamadan dolayı kapı fitilini değiştirttim ve kayda değer bir azalma var seste.Bu ses izolasyon ya da kapı ayarlama ile tamamen çözülemez,muhtemelen araç dizayından kaynaklanıyordur.Bu saatten sonra da araç dizaynı kolay kolay değiştirilmez.

Bilgiler için teşekkürler.  :)

Tanışma odasında kendinizi tanıtır mısınız?

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?board=6.0

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bana görede rüzgar sesi var ama bu güne dek kullandığım tüm arabalardan (Fiat Albeya 2006 ve Grande Punto, Reno Megan 2 ve 3 ve fluance, Audi A6 2008, BMV 5,30 D 2011,) çok daha az.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
Bana görede rüzgar sesi var ama bu güne dek kullandığım tüm arabalardan (Fiat Albeya 2006 ve Grande Punto, Reno Megan 2 ve 3 ve fluance, Audi A6 2008, BMV 5,30 D 2011,) çok daha az.

Diğerleri tamam da Audi A6 ve BMW 5.30d'den daha az rüzgar sesi olduğunu düşünmeniz beni şaşırttı. Yanlış anlamayın, doğruluğunu sorgulamıyorum. Sonuçta ben bu bahsedilen araçların hiçbirisini ne kullandım ne de içinde yolculuk ettim. Ama premium markalar olduğu için konfor konusunda boy boy önde olmalarını beklerdim.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
cenk abartmaaa hadı albe ayı gectımde audı bmw den az olması cok cok zor kesın sen teybi acıp muzuge daldın duyamadın 011zaa

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ya Enlemesine çok geniş olduklarından yada başka bir sebepten hepsinde bizim Astra J lerden daha fazla ses vardı.  Audi A6 ile çok uzun kilometreler kat ettim hemde 15 binin üzerinde ve 120-130 giderken bizim astra j lerden daha fazla ses alıyor Büyük araç olduğundan yada sürtünme katsayısının yüksek olmasından olabilir nedeni bilmiyorum ama bizim araçlardan daha fazla ses geliyordu. BMV de rüzgara gerek yok hem motor sesi hem lastik sürtünme sesi çok aşırı idi. Bu tekerlerin yere basan yüzünün 2.55 ebadlı olmasından da kaynaklanabiliyor olabilir.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vigilante8 link' Alıntı:
Ya yataylama çok geniş olduklarından yada başka bir sebepten hemsinde bizim Astra J lerden daha fazla ses vardı.  Audi A6 ile çok uzun kilometreler kat ettim hemde 15 binin üzerinde ve 120-130 giderken bizim astra j lerden daha fazla ses alıyor Büyük araç olduğundan yada sürtünme katsayısının yüksek oluşundan olabilir bilmiyorum ama bizim araçlardan daha fazla ses geliyordu.
tanıdık kulak doktoru varr duyurulur

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

her zaman yazdığım gibi bmw 3 serisini yüksek hızlardaki rüzgar sesini duyduktan sonra 5 serisininde yüksek bir ses çıkardığına inanabilirim, bence motor ve lastik sesi her geçen yıl yeni teknolojilerle daha az içeri girdiği için önceden diğer sesler tarafından bastırılan rüzgar sesi ortaya çıkmaya başlıyor

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayrıca  Astra J, Honda Civic, ve 407'nin ön cam geriye doğru yatık olması(֖n kelebek camı)  nedeni ile Rüzgar sürtünme katsayısı bir çok araca göre çok düşük airodinamiği de oldukça başarılı

N

noproblem91

Bilgi Girilmemiş

vigilante8 link' Alıntı:
Ya Enlemesine çok geniş olduklarından yada başka bir sebepten hepsinde bizim Astra J lerden daha fazla ses vardı.  Audi A6 ile çok uzun kilometreler kat ettim hemde 15 binin üzerinde ve 120-130 giderken bizim astra j lerden daha fazla ses alıyor Büyük araç olduğundan yada sürtünme katsayısının yüksek olmasından olabilir nedeni bilmiyorum ama bizim araçlardan daha fazla ses geliyordu. BMV de rüzgara gerek yok hem motor sesi hem lastik sürtünme sesi çok aşırı idi. Bu tekerlerin yere basan yüzünün 2.55 ebadlı olmasından da kaynaklanabiliyor olabilir.
abi emin miisnz A6 larda bile bizden daha fazla mı rüzgar sesi var? Golf kullandım rüzgar sesinden eser yyoktu