Astra J pedal bölümüne Led uygulaması..

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J pedal bölümüne Led uygulaması..

Elinize emeğinize sağlık kardeş güzel bir uygulama olmuş. Sizden isteğim benim gibi aracına bu uygulamayı yapmak isteyen arkadaşlar için şeritte kaç adet led var, birde ledlere elektriği tam olarak hangi kablolardan aldınız foto ile gösterebilirseniz vites altı led uygulaması içinde çok güzel bir kaynak olur. Şimdiden teşekkürler...

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar sonunda deneme yanılma yöntemiyle pedal ve vites altı ledlerime elektriği far anahtarından çektim. Işık şiddetini ayarlayabiliyorum, kapı açılınca yanıyor sonra yavaş yavaş sönüyorlar. Far anahtarı açılınca ayarlı şiddette yanıyorlar. Resimde far anahtarı arkasında siyah kablo ile sarı kabloyu deneyerek buldum yuvarlak içine aldım. sadece bir resim var fotoğraf çekerken tel bozuldu  :)  012uhu

Ekli dosyalar

• 20140101_152900.jpg
    20140101_152900.jpg
    44.7 KB · Görüntüleme: 231
  • 20140101_173026.jpg
    20140101_173026.jpg
    13.1 KB · Görüntüleme: 230

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Elinize sağlık bayağı emek gerektiren bir çalışma olmuş. Güle güle kullanın. :)

denizcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

emeğinize sağlık, keşke bu işlem yapılırken bir video olsada herkes faydalanabilse,paylaşımınız için tşk..

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkür ederim arkadaşlar yaklaşık 3 saat uğraştım. Ön konsol, vites bölümü yanları orada sökülebilen neresi varsa söktüm :) işlemi tek başıma yaptığım için video kaydı yapamadım ama ilk müsait zamanda video çekimi yapacagım en azından bir fikir olur hayırlı kandiller.

kizilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ütenmen link' Alıntı:
teşekkür ederim arkadaşlar yaklaşık 3 saat uğraştım. Ön konsol, vites bölümü yanları orada sökülebilen neresi varsa söktüm :) işlemi tek başıma yaptığım için video kaydı yapamadım ama ilk müsait zamanda video çekimi yapacagım en azından bir fikir olur hayırlı kandiller.
kapıyı acınca yanıyo direk yanmıyo demi araba çalışırkende kapıyı açınca yanıyormu

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kizilbey link' Alıntı:
kapıyı acınca yanıyo direk yanmıyo demi araba çalışırkende kapıyı açınca yanıyormu

farlar kapalı iken araca ilk girişte kapı açılınca yanıyor kapı kapandıktan sonra yavaşça sönüyor. farlar yanarken ayarladığınız şiddette yanıyor, araç çalışırken kapı açılınca yanmıyor. kısaca far anahtarı üzerinde yanan ışıklarla aynı yanıyor yada cam kaldırmaların ışıkları gibi yada ayna kontrol düğmesi ışıkları gibi hepsi bir çalışıyor

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Işık şiddetini nasıl ayarlıyorsunuz?

Uygulamayı yaptığınız kablolar neye ait?

U

utenmen

Bilgi Girilmemiş

[quote author=REC link=topic=9833.msg234272#msg234272 date=1389568926]

Far anahtarına ait. Deneyerek far anahtarının içinde yanan ledin kablosunu buldum fotoğrafta far anahtarı arkasında işaretledim yerlerini. Işık şiddetini far anahtarı üzerinde ayar düğmesi var iç ortamın kırmızı ışıklarını açıp kısabiliyoruz işte o düğme ile ışık şiddetini ayarlayabiliyoruz.

Ekli dosyalar

• 20140101_152900.jpg
    20140101_152900.jpg
    44.7 KB · Görüntüleme: 124

kizilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

utenmen link' Alıntı:
[quote author=REC link=topic=9833.msg234272#msg234272 date=1389568926]

Far anahtarına ait. Deneyerek far anahtarının içinde yanan ledin kablosunu buldum fotoğrafta far anahtarı arkasında işaretledim yerlerini. Işık şiddetini far anahtarı üzerinde ayar düğmesi var iç ortamın kırmızı ışıklarını açıp kısabiliyoruz işte o düğme ile ışık şiddetini ayarlayabiliyoruz.
beni yanlış anlamayın ama bağlantınız yanlış direk tavan aydınlatmasına giden kabloyu bulmanız gerekir siz büyük ihtimalle sensör kablosuna bağlamışsınız