Astra j kendi kendine el freni çekmesi (Uyku modu sorunu)

systemwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar hocalarım aracım 2013 astra j sport arabayı 1 yıl önce aldım ara sıra fark ettiğim herhalde normal dediğim fakat sonradan aküye zarar verdiğini fark ettiğim bir konu var.

Genellikle iş yerimin dibindedir aracım ve sürekli görürüm arabamı park halinde bırakıp kapıları kilitlediğimde kendi kendine elektronik park freni işareti yanıyor ve el freni çekme sesi duyuyorum kısacası araç kendini uyku modundan uyandırıp canı sıkıldıkça kontrol ediyor.

Bu sorunun sebebi nedir ? Akümü azaltan şey bumudur ?

Aslında bunun benzeri bir konu açılmış birkaç ay önce ama ne konu sahibi ne de yazan arkadaşlar cevap bulamamış pek ilgilenen de olmamış

systemwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ek olarak aracım biraz geç marş alıyor saniyesinde marş almıyor direksiyonumda da sertleşme var. Aküyü değiştirmeden önce şunu yap akün şarj olsun vs diyebilceğiniz bir durum var mı yoksa aküyü değiştirmek mi gerekir ?
Son olarak aracın bilgi ekranlarından vs akü ölçümü yapabiliyor muyuz ?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geç marş alması akünüzün zayıflığındandır heran bitebilir.el frenini bikaç defa çekin iyice gersin park halinde sonra bakın bakalım çekecekmi tekrar.
El fren sisteminizde bir gevşeme olabilirmi acaba
Akü konusunda diğer konuya yazmışsınız aracınızda kaçak olup olmadığını o konudan rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Sony Z5 ile gönderildi

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
Aracınızın bilgi ekranında akü voltajını görebilirsiniz. Bunun için OPCOM cihazı ile aracınıza bağlanıp bu özelliği aktif hale getirmeniz gerekir. Çok matah bir şey gibi bu özelliği pasif bırakmış opel.

erhankorkmaz87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar hocalarım aracım 2013 astra j sport arabayı 1 yıl önce aldım ara sıra fark ettiğim herhalde normal dediğim fakat sonradan aküye zarar verdiğini fark ettiğim bir konu var.

Genellikle iş yerimin dibindedir aracım ve sürekli görürüm arabamı park halinde bırakıp kapıları kilitlediğimde kendi kendine elektronik park freni işareti yanıyor ve el freni çekme sesi duyuyorum kısacası araç kendini uyku modundan uyandırıp canı sıkıldıkça kontrol ediyor.

Bu sorunun sebebi nedir ? Akümü azaltan şey bumudur ?

Aslında bunun benzeri bir konu açılmış birkaç ay önce ama ne konu sahibi ne de yazan arkadaşlar cevap bulamamış pek ilgilenen de olmamış

merhaba,
konu ile ilgili çözüm bulabildiniz mi?

systemwolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu günceldir arkadaşlar çözüm hala bulunamadı facebooktan bir arkadaşın bana ulaşmasıyla tekrardan hatırlatmak istedim onda da aynı sorun oluyormuş

İkimizde servisten yedek anahtarı değişimi yapmışız zamanında

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
sebebini bilemiyorum ancak inşallah büyük bir şey değildir. sonucu buradan yazarsanız memnun oluruz. geçmiş olsun.