astra j kasa arıza lambası(P1101 hatası)

karrase

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar aracım 2010 astra j kasa 1.4T 140 hp. aracımda sürekli musluk seklinde arıza veriyor. sildirdim ama yine çıkıyor. fakat yakıt azaldıgı zaman sönüyor. yakıt aldıktan bir müddet sonra tekrar lamba yanıyor. arada bir sönuyor. ama genelde lamba yanık kalıyor. P1101 hatası veriyor. ''emme hava akış sistemi''
bu konuda bilgisi olan var mı? acaba hava akışmetrede mi sorun var?
bunu yaşayan oldu mu acaba. tşkler

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emme manifoltu üzerindenki sensörle alakalı bir sorundu diye hatırlıyorum.Opel bi aralar bu nedenle manifolt değişimine gidiyordu.Sonra yazılım güncellemesi falan yaptılar hallettiler.Gaz kelebeğini ve hattını temizletin.Hava flitrenizi kontrol edin kirliyse değiştirin.Servis olarak mümkünse yetkili servise veya çok güvendiğiniz bir özel Opel servisine götürün.Bu araçlar elektronik olarak son derece komplike sistemlere sahip sıradan tamircilere götürüp aracı oynatmayın.Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

karrase

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emme manifoltu üzerindenki sensörle alakalı bir sorundu diye hatırlıyorum.Opel bi aralar bu nedenle manifolt değişimine gidiyordu.Sonra yazılım güncellemesi falan yaptılar hallettiler.Gaz kelebeğini ve hattını temizletin.Hava flitrenizi kontrol edin kirliyse değiştirin.Servis olarak mümkünse yetkili servise veya çok güvendiğiniz bir özel Opel servisine götürün.Bu araçlar elektronik olarak son derece komplike sistemlere sahip sıradan tamircilere götürüp aracı oynatmayın.Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

çok teşekkür ederim. akışmetreden kaynaklanıyor dediler. servis çok pahalı. kendim yapabilsem yapardım ama kurcalamak istemiyorum. tşk

karrase

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arabamda lpg yok. dolayısıyla gaz kelebeği de yok diye biliyorum. başka fikri olan var mı acaba?

Son düzenleme:

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz kelebeği ile lpg nin ne alakası var Allah aşkına.Gaaz bastığınızda içeri girecek hava miktarını ayarlayan bir parçadır gaz kelebeği.Araca önden bakınca akünü solunda diğerlerine göre bariz büyük boru görüceksiniz onun sonunda gaz kelebeği var. Ecotec kapağının sağ tarafında kalıyor.Ayrıca servis akışmetre diyorsa büyük ihtimal akışmetredir çünkü arıza tespit cihazına bağlar ne yazıyorsa onu söylerler.

karrase

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz kelebeği ile lpg nin ne alakası var Allah aşkına.Gaaz bastığınızda içeri girecek hava miktarını ayarlayan bir parçadır gaz kelebeği.Araca önden bakınca akünü solunda diğerlerine göre bariz büyük boru görüceksiniz onun sonunda gaz kelebeği var. Ecotec kapağının sağ tarafında kalıyor.Ayrıca servis akışmetre diyorsa büyük ihtimal akışmetredir çünkü arıza tespit cihazına bağlar ne yazıyorsa onu söylerler.

dante kardeş merhaba. ben lpg sandım. servise götürmedim çok para isterler diye. sanayiye götürdüm. bilgisayara bağladı P1101 hatası verdi.
-Emme Hava Akış Sistemi
-Performans
-Hatalı Fonksiyon
bu şekilde açıklama verdi. ama usta anlamadı.sonra debimetre(akışmetre) den kaynaklanıyor dedi. sensörün değişmesi lazımmış. bende araştırayım dedim. çünkü kaldığım yerde servis yok. ta 130 km gitmem lazım. bu arada ben kendim temizleyebilir miyim? yoksa illa ustaya mı götürmek lazım. teşekkür dante kardeş

wukaat3838

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karrase kardeşim aynı sorn bendede var 1101 fakşr karışım manifoldda yağ olması 03.02.16 tarihinde yani bi kaç gün önce 5500 fiyat çıktı manifold drğişecek kelebek değişecek dendi ama biri bana yardımcı oluyor.manifolda gelen yag yani sorunun kaynağı sekmanlardan yani motor içinden turbodan yada yağ kesici tapadan gelebilirmiş bunun için kompresyon ve piston yağ kaçak testleri yaptırmamız gerekmiş ben yakın zamanda manifoldu elime alıp evire çevire yıkayıp yağıda çıkarığ takmayı planlıyorm. Birde son olarak cds yada rds ile programlanması şartmış

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elimden iş gelir dersen dene derim ama uyarayım bunlar biraz hatta bayağı nazik araçlar eski arabalara göre.Bir fişi takmayı unutup aracı çalışmayıp saatlerce aradığımı bilirim :D Videodan yola çıkarak dikkatli bir şekilde sökmeye çalışın sensörleri özel sensör temizleyici sıvılarla boruları vs balata spreyi ile temizleyin.Yapamayacağınızı düşünüyorsanız özel bir servise gidin.