Astra J İlk Gün İzlenimlerimiz

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J İlk Gün İzlenimlerimiz

Burock3427 link' Alıntı:
Aracım bana dün bir sürpriz yaptı bir hafta sonra 500 km de. Ekranda shift uyarısı çıktı. 2012 lerde gelmediğini görmüştüm daha önce. Ama oldukça yüksek devirde çıkıyor ama henüz kaç devirde bu uyarı geliyor dikkat edemedim. Bu shift uyarısı optimum sürüş düzeyinde midir yoksa artık son nokta mı. Bana optimum devir değil de artık vitesi değiştirsen noktasındaymış gibi geldi...

Araç düzdeyse ve sabit hızla gidiliyorsa  - ağır bir şekilde hızlanılıyorsa erken yanar, gaza çok basılıyorsa devir yüksekken yanar, yani aracın motoruna binen yük ne kadar az ise vites büyütme uyarısı o kadar erken yanar; belli bir devirde yanmaz.

bycanertk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracı teslim alırken millete para vermekten adettendir diyerek beni soğana çevirdiler...bende cimrilik yapmayım diye biraz dağıttım 1.3 dizel aracım performans süper değil ama yeterli konfor görüntü tabiri caizse 10 numara

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Araç düzdeyse ve sabit hızla gidiliyorsa  - ağır bir şekilde hızlanılıyorsa erken yanar, gaza çok basılıyorsa devir yüksekken yanar, yani aracın motoruna binen yük ne kadar az ise vites büyütme uyarısı o kadar erken yanar; belli bir devirde yanmaz.

Aynı bizim A.S nin vites büyütmesi gibi :)

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün biraz denedim shift sistemini. Mesela en fazla 3500 devirde uyarıyor 3500 den daha yüksek devir çevirmemen için uyarıyor seni ki bu da maksimum tork bantından çıktın artık daha fazla çevirme boşuna diyor ama uzun süre sabit 3000 devir çevirsen mesela 3.viteste 5 sn gibi sonra shift yanıyor madem devirlendirmiyorsun daha fazla o zaman vites büyüt de rahatlat bari diyor. Sanırım sandığımdan daha komplike ve akıllı bir yapısı var. Vites küçültmen gerektiğinde buna karışmıyor. Aracın el kitabında bu shift ile ilgili bir bölüm göremedim. Çalışma prensibi hakkında bilgi sahibi olurduk.

Araç göründüğünden daha komplike bir elektronik yapısı var ve bu güzel bir şey bence.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Bugün biraz denedim shift sistemini. Mesela en fazla 3500 devirde uyarıyor 3500 den daha yüksek devir çevirmemen için uyarıyor seni ki bu da maksimum tork bantından çıktın artık daha fazla çevirme boşuna diyor ama uzun süre sabit 3000 devir çevirsen mesela 3.viteste 5 sn gibi sonra shift yanıyor madem devirlendirmiyorsun daha fazla o zaman vites büyüt de rahatlat bari diyor. Sanırım sandığımdan daha komplike ve akıllı bir yapısı var. Vites küçültmen gerektiğinde buna karışmıyor. Aracın el kitabında bu shift ile ilgili bir bölüm göremedim. Çalışma prensibi hakkında bilgi sahibi olurduk.

Araç göründüğünden daha komplike bir elektronik yapısı var ve bu güzel bir şey bence.
kitapçıkda sadece 3 satır kısa bir yazı var shift hakkında bizim sitemizde bundan daha çok bilgi mevcut :)
[img=800x511]http://img703.imageshack.us/img703/614/ekranalntsdw.jpg[/img]

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
kitapçıkda sadece 3 satır kısa bir yazı var shift hakkında bizim sitemizde bundan daha çok bilgi mevcut :)
[img=800x511]http://img703.imageshack.us/img703/614/ekranalntsdw.jpg[/img]

Hımm ben pdf indirmiştim opel sitesinden doküman üzerinde shift diye arama yaptım çıkmadı. Shift diye geçmiyor metinde ondanmış

Bir de şimdi yanlış hatırlamıyorsam shift ben de kırmızı çıkıyor. Gece 1 de arabaya binip kırmızı mı yeşil mi denemeye çıkmayayım  dancee

kemalersan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba Arkadaşlar

Dün itibarı ile Astra'ma kavuşmuş bulunaktayım. 

Beyaz 1.4 turbo HB enjoy active select.

Düzce Kervan otomotivden teslim aldım.Karter koruma ve donanımında olmayan park sensörü eklendi.

İlk otomatik aracım olduğu için biraz yabancılık çektim ama alışmam uzun sürmedi. Düzce'den bana boş depo ile teslim edilen aracı ilk benzinlikte doldurdum. 260 TL
ile deposu doldu ve memleketim Safranbolu'ya doğru bolu dağının eşsiz manzarasını izleyerek tırmandım. yaklaşık 210 km lik yol sonunda Safranbolu opet te tekrar depomu fulledim
ve 210 kilometrede 60 tl lik yakıt tüketmişim.Bu yakıt değerleri beni memnun etti.

Arabamda 17 inç koyu renk çok kollu alaşım jant var.Seride en beğendiğim model buydu. Koyu renk jant seven arkadaşlara tavsiye ederim.

şu an için tek rahatsız edici durum elektromekanik el freni.
Eski arabalarımda bu tarz bir el freni tertibatı olmadığı için oradaki küçücük buton beni tedirgin etmekte fakat zamanla alışacağımı düşünüyorum.

İkinci anahtar sustalı değil.Sanırım artık bu şekilde geliyor araçlar.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde...

El freni için mutlaka göstergedeki (P) ışığı görüp öyle çıkın araçtan. Ayrıca iki kademeli olarak çalışıyor, yokuşlarda bırakırken ikinci kere çekip ikinci kademeyi de devre sokun. :)

kemalersan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok teşekkür ederim

İki kademeli olduğunu bilmiyordum.Bunu öğrendiğim iyi oldu.