Astra J ile ilgili Opel Türkiye'ye sormak istediğiniz sorular.

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J ile ilgili Opel Türkiye'ye sormak istediğiniz sorular.

özellikle 1.3 cdti araçlar neden en ufak yokuşta baskı balata yakıyor ? opel yetkili servisindeki görevlinin 4 kişi arabadaysa bayır çıkmayın tekrar yakarsınız demesi , opel türkiye danışma hattındaki bayanın istanbul trafiğinde normal dur kalk yanar balatalar demesi , yetkili servis müdürünün bana şöyle demesi ; eviniz bayırdamı bayır çıkıyormusnuz aracınızla ? bütün bunlar bir çelişkimi yoksa müşteri olarak biz enayi olarakmı görülmekteyiz . bayır çıkmayalımmı yani akülü arabamı bu 1.3 dizel araçlar ?

ayrıca baskı balata değiştirdikten sonra aracımdakı performans düşüşüne bir çözüm bulamamaları üzerine uykularım kaçarak forum forum bunun nedenlerini araştırıp ve sorunun turbo hortumlarından kaynaklanabileceğini öğrenip bunun uzerıne aracımdakı hortumları tek basıma kaputun içine kafamı sokarak kontrol ettiğim esneda klima borusu ile turbo hortumunun birbirinin üzerine çıkmış görüntüsünü yakalayıp(suan normal pozısyonda ve en az 5 cm bosuk var bu ıkı hortum arasında) bunu servise götürdüğümde ; aa bu hortumlar boyle olmamalı deyıp radyatorun ayaklarının yerınde cıkmıs vazıyette motora 5 cm yaklastıgını fark etmemiz ve benı tebrık etmelerı kendı basıma bunu farketmıs olmamdan dolayı . yerınden cıkan radyator , baskı balata degısımınden sonra özensiz montaj sebebıyle yerıne takılmamış olabılıcegını soylemelerı ( baskı balatayı baska bır yetlılı servıste degıstırmıstım ) tum bu yasadıklarım benı dehşete hayrete ve muthıs bır korkuya kapılmamı sağladı inanın araca bınmeye korkuyorum lutfen bunları ıletın benim hala opel markasına güvenim tam fakat işgüzar servis ve bilgisiz çalışanlar bizleri çok mağdur ediyor .......

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

İlk mesajı güncelleyerek iletilecek soruları yazacağım dostlarım. Meydan bizim, sorun. :)

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Dostlarım merhaba. Opel Türkiye'ye sormak istediğiniz Astra J ile ilgili konuları bu başlık altında toplamayı öneriyorum. Buradaki soruları belli aralıklarla Astra'nın Türkiye sorumlusuna ileteceğim ve gelen yanıtları yine burada paylaşacağım. İlk olarak şu Active Select ve 1.4T motorlarında bahsi geçen iyileştirme ve geliştirmeleri sordum, yanıt bekliyorum. Bu arada aklımızdaki soruları burada paylaşırsak hem merak ettiğimiz şeyleri öğrenebiliriz hemde yeni Astra almak isteyen insanlarında aklındaki birçok sorunun yanıtı bulunmuş olur.

Buyrun meydan hepimizin. (:)

Sorulacak sorular

1. Yeni nesil sedan araçlardaki arka cam rezistanslarındaki üst 5 sıranın işlevi nedir?
2. 2. viteslerde yaşanan takılmaların sebebi nedir?
3. Yenilenmiş/geliştirilmiş amortisörler mevcut mu?
4. 1.3 CDTI araçlardaki baskı balata sorunları ile ilgili çözüm geliştiriliyor mu?
5. Servislerle ilgili yüksek şikayet oranları için neler yapılacak?

İlk 2 soruyu sormak için girmiştim. Sorulmuş cevapları bekliyorum

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Başlık hem çok ilgi göreceğe benziyor hemde bize çok yararlı olacaktır.  greatt
Aklıma herhengi bir soru gelirse bende seninle paylaşacağım Doğan abi.  :)

Emeğin için de +2  thnxx

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Başlık hem çok ilgi göreceğe benziyor hemde bize çok yararlı olacaktır.  greatt
Aklıma herhengi bir soru gelirse bende seninle paylaşacağım Doğan abi.  :)

Emeğin için de +2  thnxx

Senin içinde bir iki Cascada sorusu var aklımda Mert. ((:)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu cevaplar ne zaman gelir abi?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Soruları soracağım zamandan en geç 1 hafta sonra alırız diye düşünüyorum. (:)

Biraz sorumuz biriksin ağırlığımız olsun diye bekliyorum. 10 madde oldu mu dayarım burnuna. (:)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Senin içinde bir iki Cascada sorusu var aklımda Mert. ((:)

Abi büyük bir merakla bekliyor olacağım.  dancee
Mesela net bir fiyat alabilirsek süper olur.  :-[

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abi şu yeni sedanların satış rakamlarını da sor ya sana zahmet çok merak ediyorum.bizim apartmanda 2 tane J hb vardı.onların arabalarına aşık oldum ve gittim almaya.ama sedanı daha çok hoşuma gitti hbi aldattim gidip sedan aldım.mahallede tek bende vardı.komşular arabayi incele incele bir hal olmuş havalı takılıyordum  greatt .lakin son 1 haftada karşı apartmandan 2 kişi daha almış.hem de sunroof ve cosmo biri :( .ilgi hafif ona kaydı.trafikte çok görmeye başladım rakamları merak ediyorum.dediğim gibi eskiden sadece bendeydi kendimi bentley sürüyor sanıyordum :):

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
abi şu yeni sedanların satış rakamlarını da sor ya sana zahmet çok merak ediyorum.bizim apartmanda 2 tane J hb vardı.onların arabalarına aşık oldum ve gittim almaya.ama sedanı daha çok hoşuma gitti hbi aldattim gidip sedan aldım.mahallede tek bende vardı.komşular arabayi incele incele bir hal olmuş havalı takılıyordum  greatt .lakin son 1 haftada karşı apartmandan 2 kişi daha almış.hem de sunroof ve cosmo biri :( .ilgi hafif ona kaydı.trafikte çok görmeye başladım rakamları merak ediyorum.dediğim gibi eskiden sadece bendeydi kendimi bentley sürüyor sanıyordum :):

Sorarım tabii. :)

Valla şaka bir yana bende dizele döneceğim zaman sanıyorum sedan alacağım. Güzel oturaklı bir araba oldu çünkü. H kasa sedan gibi tasarım terörü değil, gayet hoş bir çizgisi var arabanın. (:)