Astra J ile ilgili Opel Türkiye'ye sormak istediğiniz sorular.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dostlarım merhaba. Opel Türkiye'ye sormak istediğiniz Astra J ile ilgili konuları bu başlık altında toplamayı öneriyorum. Buradaki soruları belli aralıklarla Astra'nın Türkiye sorumlusuna ileteceğim ve gelen yanıtları yine burada paylaşacağım. İlk olarak şu Active Select ve 1.4T motorlarında bahsi geçen iyileştirme ve geliştirmeleri sordum, yanıt bekliyorum. Bu arada aklımızdaki soruları burada paylaşırsak hem merak ettiğimiz şeyleri öğrenebiliriz hemde yeni Astra almak isteyen insanlarında aklındaki birçok sorunun yanıtı bulunmuş olur.

Buyrun meydan hepimizin. (:)

Sorulacak sorular

1. Yeni nesil sedan araçlardaki arka cam rezistanslarındaki üst 5 sıranın işlevi nedir?
2. 2. viteslerde yaşanan takılmaların sebebi nedir?
3. Yenilenmiş/geliştirilmiş amortisörler mevcut mu?
4. 1.3 CDTI araçlardaki baskı balata sorunları ile ilgili çözüm geliştiriliyor mu?
5. Servislerle ilgili yüksek şikayet oranları için neler yapılacak?
6. 1.3 CDTI 6. seviye fan hızında ortaya çıkan sarsıntı sorununun sebebi nedir?
7. 1.6 CDTI Astra'ların satışa sunulması ne kadar zaman alacak?

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J ile ilgili Opel Türkiye'ye sormak istediğiniz sorular.

Abi şu senin dizelden 1 lt fazla yakma konusunu da sorsak

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Doğancım bu aralar yetkili servislerde 2013 sonu - 2014 başı gibi YENİ NESİL Insignia nın geleceğine dair söylentiler dolanıyor, bildiğim kadarıyla yeni nesil değil de şimdikinin makyajlısı gelecek.

Bunu da araya sıkıştırıverirsen..

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yeni Astra Sedan arka cam 5 sıra rezistansı da sorabilir misin abi

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Abi şu senin dizelden 1 lt fazla yakma konusunu da sorsak

O sorunun cevabını ben bizzat satıcı arkadaşımızı elime geçirdiğimde nazik saatlerin ardından alacağım. Belki az yakmadığını göstermek için o elemanı arabanın moturuna da bağlayabilirim birkaç saat kafaüstü. (:)

Tolga KARACA link' Alıntı:
Doğancım bu aralar yetkili servislerde 2013 sonu - 2014 başı gibi YENİ NESİL Insignia nın geleceğine dair söylentiler dolanıyor, bildiğim kadarıyla yeni nesil değil de şimdikinin makyajlısı gelecek.

Bunu da araya sıkıştırıverirsen..

Astra sorumlusuna Insignia sorusu ha? Kızarsa seni öne atarım ama dur sorayım onu da.

sallierim link' Alıntı:
Yeni Astra Sedan arka cam 5 sıra rezistansı da sorabilir misin abi

Evet o da çok iyi bir soru, onu da sorayım.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

servislerin neden bukadar bilgisiz olduğunu bakım fiyatlarının neden astronomik olduğunu garanti sürecindeki bir aracın arızalanması durumunda parça değişimleri için müşterinin neden yokuş yukarı çıkarıldığını opel servislerine uğradığım günden beri hiç bir arkadaşıma opel tavsiye etmiyorum sayelerinde umarım bu durumla mutlulardır kendimde bundan sonra kesinlikle hiç bir şekilde opel almayacağım tanıdığım hiç kimseyede aldırmayacağım iletirseniz sevinirim

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

grkng link' Alıntı:
servislerin neden bukadar bilgisiz olduğunu bakım fiyatlarının neden astronomik olduğunu garanti sürecindeki bir aracın arızalanması durumunda parça değişimleri için müşterinin neden yokuş yukarı çıkarıldığını opel servislerine uğradığım günden beri hiç bir arkadaşıma opel tavsiye etmiyorum sayelerinde umarım bu durumla mutlulardır kendimde bundan sonra kesinlikle hiç bir şekilde opel almayacağım tanıdığım hiç kimseyede aldırmayacağım iletirseniz sevinirim

Servislerle ilgili sıkıntıları kendim bire birde yaşadığım için sık sık iletiyorum, tekrar iletirim.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abi bir de şu 2. viteslerdeki takılmaları sorar mısın?gerçi opelin buna bir çözümü oldugunu sanmıyorum ama neyse

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arka cam resistanlarının üst kısmı neden çalışmıyor? görüntü olsun diye mi takılmış? Astra J ve İnsignia'da aynı sorun mevcut.

İletirseniz sevinirim :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sıfır araçlar dahil, arka amortisör tozlukları özellikle bozuk satıhlarda ses yapıyor. Herhangi bir iyileştirme yapacaklar mı yoksa çözüm alamayacağımızı bile bile sırf inat olsun diye birkaç kere değiştirelim mi? Bunu iletebilir misiniz?