Astra j ile ankara-istanbul

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt bence benzinli bir arba ve 130 km sürat için gayet iyi fakat beni esas ilgilendiren yorgunluk hissi karşılaştırması, varsa orijinal navigasyonun tutarlığı güven hissi gibi konular. bu konularda biraz değerlendrme yaparsan seviniriz

yorgunluk hissinden kasıt benim yorgunluğumsa kesinlikle yok yolun ankarada bitmesi beni üzdü keşke daha yol olsaydı:)
nevigasyona gelincede benimki navigasyonlu değil benimn telefondaki navigasyonu kullanıyorum gayet iyi
arabanın güven hissi çoook iyi gerçekten parayı hakkediyor

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi bende size bişi sorayım;
dün oto show aldım orada benim arabanın aynısını test etmişler 1,6/115hp
orda bir yazı gördüm aynen şöyle diyor
4000 -6000 devir arasında araba tam performansını veriyor diyor
bende arabayı hep 2500-3000 devirler arası kullanıyorum şehir içi bu yakıtı arttırırmı yoksa vitesleri 4000 devirdemi değiştireyim nedersiniz çünkü tam perfonmans benim bildiğim en az yakıtın yaktı an değilmi yoksa yalnışmı biliyorum.

usd61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba çok yakmış kardeş sen orabayı elden çıkar.... Astra GTC ile takas yapalım :))

işin şakası tabi...
0,265 biraz yüksek gibi... Astra GTC kullanıyorum Beylikdüzünden üsküdara ortalama 0,267tl. yaktım.. 2006 model aracım...

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi bende size bişi sorayım;
dün oto show aldım orada benim arabanın aynısını test etmişler 1,6/115hp
orda bir yazı gördüm aynen şöyle diyor
4000 -6000 devir arasında araba tam performansını veriyor diyor
bende arabayı hep 2500-3000 devirler arası kullanıyorum şehir içi bu yakıtı arttırırmı yoksa vitesleri 4000 devirdemi değiştireyim nedersiniz çünkü tam perfonmans benim bildiğim en az yakıtın yaktı an değilmi yoksa yalnışmı biliyorum.
Söz konusu devirler arasında maximum tork ve beygir ürettiği devirlerdir. yani aracın en performanslı olduğu devir aralığıdır. aracın en ekonomik devir aralığı 2500-3500 devir aralığıdır.

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni araçlarda rodaj süresinin olmadığını söylüyor servisler, J kasanın fabrika ş.içi-dışı ve ortalama yakıt tüketim verileri nedir? Eğer o verilerin üzerindeyse belki dediğiniz gibi rodaj süresi bitene kadar bir yargıya varmak doğru olmayabilir. Rodaj süresi yoksaki artık yok diyorlar bu arkadaşın söylediği hızlarda bu yakıt bence fazla. Ha araçta 4 yolcu ve bagaj varsa ozaman şartlar ağırlaşır ve bu yakma değerleri normal olabilir.
Fabrika verisi değerler : şişi: 8,3 şdışı:5,1 ortalama : 6,3 bu değerlere göre hiçte fena değil bence
birşey daha eklemekte fayda var her nekadar yeni nesil araçlarda rodaj yok deselerde bir alışma süresi mevcut

Son düzenleme:

yigit344

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bence sıfır benzinli bi araba alıyorsak ne kadar yaktıgı normalin cok ustunde degilse onemli degil bendede h 1.6 115 var basınca gayet cok yakıyo ama sonucta zevk alıyosunuz. astrada 1.3 dısında 1.6 dizel olsaydı herkes onu tercih ederdi tuketimde problem olmazdı:)

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fabrika verisi değerler : şişi: 8,3 şdışı:5,1 ortalama : 6,3 bu değerlere göre hiçte fena değil bence
birşey daha eklemekte fayda var her nekadar yeni nesil araçlarda rodaj yok deselerde bir alışma süresi mevcut
5,1 i yakalayamasada, en kötü ihtimalle; 6-6,5 arasındaki tüketimi yakalaması lazım. Demekki rodaj süresini beklemek lazım, yada konuyu açan arkadaşın sürme sitilini değiştirmesi lazım:D