astra j hararet göstergesi

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.

Geçen hafta 2010 astra j 1.6 lpg otomatik aracım yağ soğutucusu patlattı. Tamir ettirdim şu an bi sorun yok. Ancak sabah aracı çalıştırıp yola çıktıktan 2-3 km sonra hararet göstergesi 90'a geliyor. Sürekli takip ediyorum göstergeyi 90'dan yukarı çıkmıyor. Geçen hafta usta fanın çalıştığını sorun olmadığını, sıkıntı etmemem gerektiğini söyledi ama bu kadar çabuk yükselmesi normal gelmedi bana. Diğer astra j kullanıcılarında durum bu şekilde mi? Aracı yeni aldığım için huyunu suyunu bilmiyorum pek. Ayrıca stop ettikten sonra 90'dan çok yavaş düşüyor, geç soğuyor motor.

Bir diğer sorun kırmızıda dururken araç stop ediyor.

yardımcı olursanız çok sevinirim.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Hararetin bu havalarda hızlı yükselmesi normal benim aracın da öyle. Stop etme sorununa ayrıca bakmak lazım. Bir çok sebebi olabilir

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Hararetin bu havalarda hızlı yükselmesi normal benim aracın da öyle. Stop etme sorununa ayrıca bakmak lazım. Bir çok sebebi olabilir

Tesekkurler hocam.
astra j mi sizin arac?
Tüplü mü?
Tüp ayariyla iliskilendiriyorum kafamda bu stop etme sorununu. Sizin basiniza geldi mi boyle bi sorun?

soulitude

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu havalarda çabuk yükselip geç düşmesi normal, benim de benzer sürelerde ısınıyor. Zaten opel motorları genel olarak diğer motorlara göre sıcak çalışıyor. Stop etme sorununu benzinde de yapıp yapmadığına göre lpg ustasına gösterin. Bu arada benim de yağ soğutucusu arızalanmıştı, lpg'li araçların daha sıcak çalışmasından kaynaklanıyor. Aracın lpg'li kullanımda benzinli kullanıma göre daha sıcak çalışması da normal.

Son düzenleme:

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Bu havalarda çabuk yükselip geç düşmesi normal, benim de benzer sürelerde ısınıyor. Zaten opel motorları genel olarak diğer motorlara göre sıcak çalışıyor. Stop etme sorununu benzinde de yapıp yapmadığına göre lpg ustasına gösterin. Bu arada benim de yağ soğutucusu arızalanmıştı, lpg'li araçların daha sıcak çalışmasından kaynaklanıyor. Aracın lpg'li kullanımda benzinli kullanıma göre daha sıcak çalışması da normal.

Hocam teşekürler bilgi için.
soğutucu arızası yeni mi oldu sizde?
Soğutucuyu mu değiştirdirler sadece?
Ne kadara mal oldu size? Merak ettim.
Bana 2bin liraya mal oldu özel serviste

soulitude

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam teşekürler bilgi için.
soğutucu arızası yeni mi oldu sizde?
Soğutucuyu mu değiştirdirler sadece?
Ne kadara mal oldu size? Merak ettim.
Bana 2bin liraya mal oldu özel serviste

3-4 ay önce oldu, opel garage'da yaptırdım, 1100 lira vermiştim. Soğutucuyla birlikte 1-2 parça ve hortum vesaire daha değişmişti ama isimlerini hatırlamıyorum.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
3-4 ay önce oldu, opel garage'da yaptırdım, 1100 lira vermiştim. Soğutucuyla birlikte 1-2 parça ve hortum vesaire daha değişmişti ama isimlerini hatırlamıyorum.

Tesekkurler hocam.