Astra j fren hakkinda

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2010 Astra J aracımı yeni aldım ve frenlerinin zayıf olduğunu gözlemledim, yani biraz baskı uygulamak lazım. Daha önceki 2009 fiat bravo ve Vw golf 5 araçlarımda frenler güven veriyordu. Heleki bravonun frenleri çok güzeldi. Fren ayarı var mıdır? yoksa astralarda böylemidir? bilgisi olan var mı? Bu arada balatalar yeni sayılır.

abex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2010 Astra J aracımı yeni aldım ve frenlerinin zayıf olduğunu gözlemledim, yani biraz baskı uygulamak lazım. Daha önceki 2009 fiat bravo ve Vw golf 5 araçlarımda frenler güven veriyordu. Heleki bravonun frenleri çok güzeldi. Fren ayarı var mıdır? yoksa astralarda böylemidir? bilgisi olan var mı? Bu arada balatalar yeni sayılır.

valla bendede 2010 astra j var bendede çok iyi değil ancak bu aracın ağır oluşundan olabilir, ama sen yinede başka bir j kullan ona göre karar ver, arkadaşta palio var hafif araba dokundumu ön cama yapıştırıyor

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bendede 2010 astra j var bendede çok iyi değil ancak bu aracın ağır oluşundan olabilir, ama sen yinede başka bir j kullan ona göre karar ver, arkadaşta palio var hafif araba dokundumu ön cama yapıştırıyor

ağırlıkla, hafiflikle alakalı değil fiat bravo aracım astradan aşağı değildi. Bravo 1320 kg, astra 1373 kg arada 50kg fark var. Bravo da frene bastığımda saplanıyordu neredeyse :) Bariz fark var. Acaba ayar yapılabiliyor mu yoksa otomatik ayarlı mı?

nexus_215

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben gayet memnunum frenlerden. Astra j sedan . bir baktir istersen. Balatalarin dandik olabilir

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Aracınız hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanızı temenni ederim,eğer balatalar "yeni" ise bunların ortalama 200km civarı rodaj süresi var,bu sürede ani frenden kaçınmak gerek.Eğer rodaj süresi tamamlandı ve hala sıkıntı var ise servise veya güvenilir bir ustaya göstermekte önemli fayda var,normalde "ön fren" balata montajında herhangi bir ayar yok denir fakat montajı oldukça önemli,örneğin astra g'de ben balata yaylarını tam olarak doğru pozisyonda oturtmamıştım geçmiş zamanda ve frenleme esnasından önemli sıkıntılar oldu frenlerin geç tepki göstermesi veya aracın geç durması gibi,J serisinde bu yaylar yok fakat yinede balata değişimi esnasında bir sıkıntı olmuş olabileceğini düşünerek kontrol ettirmekte fayda görüyorum şahsen,fren hidroliğinde hava oluşması,disklere problem vs. gibi sizin dışarıdan göremediğimiz yada bizim anlayamadığımız herhangi bir sıkntı olma ihtimaline karşı kontrol ettirmekte fayda var,fren konusu oldukça önemli,belkide hiç bir sıkıntı yoktur sizin araca alışmanızla ilgili bir süreçte olabilir fakat emin olmak için ustanıza baktırmak en doğru iş olur.

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomobiller arasında fren pedalı his farkı olur. astra j nin frenlerindr ben bir sıkıntı görmüyorum. önemli olan durup durmamasıdır. bir markada 1 cm basınca durması başka markada 2 cm basınca durması falan olan şeyleridir. bir süre sonra alışırsınız

Sent from my iPhone using Tapatalk

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de Astra J vardı. GOLF 5 ve Astra H'tan sonra geçtim o araca ve ilk dikkatimi çeken frenler olmuştu.

VW'de frenler çok tok ve bu bir güven hissi uyandırıyor. Hatta Renault grunda da öyledir.
J'ye bindiğinizde pedalı zayıf hissediyorsunuz ve ruhsuz frenler kullanıcıyı biraz tedirgin ediyor fakat bu sadece hissiyat olarak böyle. Yğksek hızlarda ve panik frenlerde araç muazzam duruyor. 4 yıl kullandım, çok kez denedim ve frenler başarılı.

Rahat olun, tek problem biraz hissiz...

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren hidroliğini değistirin kaplin lere giden hortumda frene basınca şisme oluyorsa onlarıda değiştirin..Normalde astra J frenleri ii idr..

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı aldığımda ustama baktırdım balatalar yeni demişti. Ama değişmesinin üstüne baya km yapıldı en azından rodaj süresi geçti. Balataların markalarına hiç bakmadım sadece dikkatimi çeken arka balatalar sanırım mavi renkti lacivert gibi markası nedir bilmiyorum. Birçok araba kullanma fırsatım oluyor ve neredeyse hepsi frene bastığımda o güveni veriyor tepkisi güzel ama aracımda bir zayıflık var o güven hissini vermiyor. Yüksek hızda ve ani fren testleri yapmadım ama normal kullanım olarak zayıf geliyor. Bayağı pedala basmam gerekiyor. Frenci arkadaşa bir göstereceğim bakalım.

nexus_215

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim frenlerden yana problemim lastik kaynakli. Starmaxx almis onceki sahibi daha yeni lastik . Hemde v desenli. Biraz gurultu yapiyo hemde frenlerde zaaf yaratiyo. Bunun harivinde aracin frenleri gayet iyi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi