Astra J Cosmo Lastik Basınç Sensörü

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

2012 model Astra J Cosmo aracım var. Araçta lastik basınç sensörü olup olmadığına dair soru işareti var kafamda. Geçenlerde lastikteki küçük patlak sebebi ile yaklaşık 21 PSI'a kadar inen lastik ile ilgili olarak kabin içinde herhangi bir uyarı görmedim? Lastik onarımında da subap etrafında herhangi bir aparat göremedim.

Dipnot: Araçta Cyclone DVD-Navigasyon sistemi takılı. Bununla bir ilgisi olabilir mi bilmiyorum...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Efkan teker söküldüğünde altdaki lastik basınıc sensoru yoksa o zaman aracında yok demektir

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cosmo donanım sevisesinde olan ve araçta onca özelliği barındırmasına rağmen lastik basınç sensörünü gözardı ettiyse eğer Opel'e söyleyecek sözüm yok.

Çünkü subap altında böyle bi sensor yok!

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne yazık ki yurt dışına ülkeye göre pazarladıkları araçlarda kısmalara gidiyorlar,pazar kapmak için ucuza sürmek için...ülkeye göre yani...benim elegance da ön fren sensorları yoktu değiştiğimde gördüm ağzım açık kaldı

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla meriva ile aynı özellikte dds diye lastik basınç kontrol sistemi olması lazım aracınızda. Lastikleri abs sensörü ile denetleyip dönme hızlarında fark oluştuğunda lastiğin dönme çapından lastik hava basıncının düştüğünü anlıyor. Meriva da sisem bu şekilde işliyor.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Cosmo donanım sevisesinde olan ve araçta onca özelliği barındırmasına rağmen lastik basınç sensörünü gözardı ettiyse eğer Opel'e söyleyecek sözüm yok.

Çünkü subap altında böyle bi sensor yok!

yoksa TPMS yoktur, DDS içinse göstergede ışığı olmalı kontak açılınca lastik sembolü yanar tachometrede o lamba yanıyorsa DDS vardır.

TPMS içinde lastik lastik detaylı basınç görebiliyorsanız aracınızda TPMS vardır. Gösterge ekranınıza ve CID ekranınıza bakın (Astra J de nerde gösteriyor bilmiyorum...)

nerhal61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de bu sıralar bir cosmo alma arifesindeyim. Basınç sensörü olsaydı gerçekten iyi olurdu.

Bu arada 215/50/R17 kışlık lastik için ankarada tavsiye edeceğiniz bir yer var mı? Rakamlar nasıldır?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
astra j lerde lastik basınç sensörü yok hatta insignia da bile yok :)

ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten kontagi ilk actiginda gostergede lastik basinci isigi yanmiyorsa yok demektir