Astra J Cosmo Bluetooth ve Rehber

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Cosmo Bluetooth ve Rehber

astraowner link' Alıntı:
cosmo ile alakalı birşey olmasın?
evet ya nasıl düşünemedim
araç cosmo olunca cyclone bluetooth zaten kullanılamıyor
ben aracın bluetooth unu kullanıyorum
ve sorunuzun cevabını da kendiniz vermiş oldunuz
yani sonuç rehber cosmo araçlarda çalışıyor

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
Arkadaşlar telefon rehberinin, son aramaların, cevapsız çağrıların, gelen aramaların araç rehberine yüklenememe sorunu ile karşı karşıyayım. Tıkır tıkır işleyen sistem bozuldu. Farklı telefonlarla eşleştirme de yaptım ancak sonuç aynı. Fabrika ayarlarına geri aldım tekrar eşleştirmeler yaptım ancak gene de olmadı. Bağlantıda, konuşmada herhangi bir sorun yok ancak dediğim gibi rehber ve aramalar yüklenmiyor. Böyle bir sorunla karşılaşan ve serviste ne gibi bir işlem yapıldığını bilen var mı acaba?

Bu konuyla ilgili bayaa bir araştırma yaptım, serviste uğraştık (yeniden yazılım yüklemesi, modüllerin kontrolü), telefon üreticisiyle (Sony Ericsson) mailleştim vs. soruna açıkcası tam çözüm bulamadık. Sonrasında yutrdışı forumlarının birtanesinde okuduğum, "beynimin bir yerinde kalmış :)" bir makale aklıma geldi, denedim ve oldu. Sorun telefon hafızasında biriken arama kayıtlarının fazlalığı!
Loglar arttığında bluetooth üzerinden rehber paylaşımı yapılamıyor. Silindiğinde sistem problemsiz çalışıyor. Sanırım sistemin bellek miktarıyla alakalı bir durum.
Şayet problemsiz çalışan rehberiniz birgün yüklenemiyorsa ilk önce telefonunuzdan tüm arama kayıtlarını (son aramalar, gelen aramalar, cevapsız çağrılar) silin, rehberin tekrar yüklendiğini göreceksiniz!!!

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cok güzel bi bilgi paylaşımı olmuş.
cyclone siteden aldıgım yorumlara dayanarak oldukça kullanışlı görülüyor. bu bahsedilen özellik de arac sürerken büyük bi kolaylık olmalı.  045thumbsup

hasansenay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
evet ya nasıl düşünemedim
araç cosmo olunca cyclone bluetooth zaten kullanılamıyor
ben aracın bluetooth unu kullanıyorum
ve sorunuzun cevabını da kendiniz vermiş oldunuz
yani sonuç rehber cosmo araçlarda çalışıyor

benim aracımda cosmo hakan bey necvox navi var cd400deyken rehber sorunum yoktu ama necvoxtan sonra rehber hayal oldu bi türlü ulasamıyorum...bluetoothtan mp3lere bile ulasıyor ama rehber yok :(

ksk_deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar benim aracim cosmo,iphone 4s ile eslestiriyorum fakat arama yapildiginda karsi tarafin sesi cok net gelmesine ragmen benim sesim karsi tarafima gitmiyor,ayni problemi yasiyan ya da cozumu olan var mi

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ksk_deniz link' Alıntı:
Arkadaslar benim aracim cosmo,iphone 4s ile eslestiriyorum fakat arama yapildiginda karsi tarafin sesi cok net gelmesine ragmen benim sesim karsi tarafima gitmiyor,ayni problemi yasiyan ya da cozumu olan var mi
telefondan tüm yetkileri verdiniz mi peki? telefon ayarları ile ilgili bir problem gibi geliyor
eğer öyle değilse mikrofonda bir problem olabilir

ksk_deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Telefonun bluetooth ayarlarını kontrol ettim fakat böyle bire durum ile ilgili ayarı yok,malesef servise gitmeyi bekliyeceğim galiba.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bencede mikrofonda problem olabilir.

ONUR2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

orijinal navide sesli arama nasıl yüklücez dil İngilizce knoşuyor Türkçeye çevrilebiliyormu...
cevaplarsanız sevinirim

sadyes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

qwer001 link' Alıntı:
Arkadaşlar bluetooth özelliği bende tam olarak çalışmadı,Aracım sport still paket ,cd400 kullanıyorum herhangi bir marka navigasyonda yok uzerinde.Videodaki gibi cihazla zar zorda olsa aracı tanıtabildim.Daha sonra aractan rehberimi,cevapsız aramaları vs görebildim.Aractan aramada yapabildim fakat sorunlar bu noktadan sonra oluşmaya başladı.
1-Şöyle ki aractan arama yaptığımda aramayı sonlandırmam için herhangi bir icon veya tuş vs çıkmadı ekranda bende mecburen telden sonlandırmak zorunda kaldım.
2-Dışarıdan bana arama geldiğinde aracta herhangi bir çağrı görünmüyor sadece telefon çalıyor.Sanki hiç bluetooth özelliği aktif değilmiş gibi.

Acaba sorun telefondan mı diye bugun bi arkadaşın mercedesinde denedim , herhangi bi sorun olmadı .Telefonda bi sıkıntı yok acaba yazılımla alakalı birşey mi ? Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

Edit:
Arkadaşlar nette araştırırken yabancı bi forumda hemde benim telefon marka ve modelimle aynı olan birininde aynı sorunla karşılaştığını gördüm.Sanırım samsung markası ile aracımızın bluetooth özelliği tam çalışmıyor.
http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php?t=262694

Merhaba, aynı sorun bizim araçta da var. (Sport Stil Paket) Samsung telefonlarda sorun olduğu bariz. Hem S3653 hem 5233 ikisinde de aynı sorun oluyor. Ama Nokia 6300 da bile tıkır tıkır çalışıyor herşey. Bir çözüm var mı acaba? (tel değiştirmekten başka?)

thejazz link' Alıntı:
Bu konuyla ilgili bayaa bir araştırma yaptım, serviste uğraştık (yeniden yazılım yüklemesi, modüllerin kontrolü), telefon üreticisiyle (Sony Ericsson) mailleştim vs. soruna açıkcası tam çözüm bulamadık. Sonrasında yutrdışı forumlarının birtanesinde okuduğum, "beynimin bir yerinde kalmış :)" bir makale aklıma geldi, denedim ve oldu. Sorun telefon hafızasında biriken arama kayıtlarının fazlalığı!
Loglar arttığında bluetooth üzerinden rehber paylaşımı yapılamıyor. Silindiğinde sistem problemsiz çalışıyor. Sanırım sistemin bellek miktarıyla alakalı bir durum.
Şayet problemsiz çalışan rehberiniz birgün yüklenemiyorsa ilk önce telefonunuzdan tüm arama kayıtlarını (son aramalar, gelen aramalar, cevapsız çağrılar) silin, rehberin tekrar yüklendiğini göreceksiniz!!!

Yok bunu da denedik olmadı...