Astra j cosmo 1.4 turbo (oto) Akü sorunu

ArOyLi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar. bir astra j kullanıcısı olarak son 4 gündür çektiğim sıkıntıyı paylaşmak, hakkında bilgi almak istyorum. arac astra j 1.4 turbo Cosmo(otomatik) marştaki kuvvetinden düştü ve canı sıkılınca tek marşla normal, canı sıkılınca; servo direksiyon, servis:ESP, farlar arızalı, bugunde airbag hatası verdi. sorunun akü olduğunu düşünüyorum çevremdekilerle hemen hemen hemfikiriz fakat daha önceden yaşamış kişilerimiz vardır diye yardım istiyorum.
Ayrıca yalovadan özel olarak bursa osmangazi neskar'a gittim, Akü için aracın 1 gün bırakılmasını istediler. ayrıca kesin konusmadılar. garantiye girme durum apayrı bir durum. kontrol etmemiz gerekiyor diyorlar. ya garantili arabanın aküsü nasıl böyle şaibeli olabilir ki.

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servis aküsü isteyin ve akünüzün kontrolünü isteyin sorun devam ederse araba kontrolü.
Varta marka akü almıştım 1,5 sene önce ve bana bozuk bir akü denk gelmişti. Aküyü varta nın servisine götürdüğümde bana servis aküsü verdiler ve 2 gün sonra aradıklarında yenisi ile değiştirdiler..

berkee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstad Merhaba aynı sorun bende de var ve ustalar hiçbirsşey demiyor benim uyarı da servis : Park yardımcısı Servis : Servo Direksiyon
Ben bir çözüm bulamadım akü de değişti. Ayrıca aracı biraz kipirdattigim zaman araç çalışıyor sizde de aynı mı sorun?

ArOyLi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç hiç çalışmıyor. yarın buyuk ihtimalle istanbula gidecem. aküyü ölçtürdüm bu akü bitmiş dedi inci yetkili servis. korkum serviste garantiye girmiyor deyip 300 500 TL istemesin.

Salla yerinden oynat yok. takviye yaptım 10 dk çalıştırdım stop ettim arabayı bile kitleyemiyor:S

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ganatiden değişirler aküyü değişmeselerde GM akü 140tl gözünüz korkmasın ama önce bir aküyü şarja bıraksaydınız o kadar yol yapana kadar.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
ne zaman bitik akü muhabbeti görsem gizli menü ve çalışan sensör muhabbeti aklıma geliyor:cool:

ArOyLi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıkıntım Elektronik aksamda bir kaçak durumuydu. yeni akü almak sorun değil. aldıktan sonra oda boşalırsa sıkıntı olurdu. servise götürdüm yalovadan istanbula gidecene kadar stop etmedim feribotta 45 dk kendi kendine calıstı. servise gittim ve stop ettim :) adamı oturttum koltuğa dedim abi bas marşa 1,5 senelik araba nasıl çalışıyor gör. adam bastı şaşırdı :) gündüz ledleri flaşör gibi patlıyor. garantiden değişeceğini söylediler.

Peki servisten çıkmadan akü şarjının bedeli 30 TL oldugunu söylediler. bu ücreti ödemek zorundamıyım? sonuçta Şarj ettiler ve Akü ölü Çıktı?

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Sıkıntım Elektronik aksamda bir kaçak durumuydu. yeni akü almak sorun değil. aldıktan sonra oda boşalırsa sıkıntı olurdu. servise götürdüm yalovadan istanbula gidecene kadar stop etmedim feribotta 45 dk kendi kendine calıstı. servise gittim ve stop ettim :) adamı oturttum koltuğa dedim abi bas marşa 1,5 senelik araba nasıl çalışıyor gör. adam bastı şaşırdı :) gündüz ledleri flaşör gibi patlıyor. garantiden değişeceğini söylediler.

Peki servisten çıkmadan akü şarjının bedeli 30 TL oldugunu söylediler. bu ücreti ödemek zorundamıyım? sonuçta Şarj ettiler ve Akü ölü Çıktı?
garanti kapsamındaki araca ne ödeyeceksin ki. özür dileyecekleri yerde para mı istediler utanmadan:mad:

ArOyLi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakalım almaya gittiğimde ne olacak merak ediyorum :)

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç garantili ve şarj bedeli olarak 30 tl mi istiyorlar ?

hadi sonuc olumlu olsa anlarım da , olumsuz cıkan birşey için para istenmez .