astra j çamurluk sinyali

bunyasg1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün fark ettim sağ çamurluk sinyalim yerinden çıkmış kablosu ile dışarıya sarkmış sallanıyordu elimle tuttum baktım içten tırnağı kırılmış şimdilik patafix ile tutturdum idareten. servise götüreceğim bir sıkıntı çıkmaz değil mi?

ASTRA0724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: astra j çamurluk sinyali

sinyal kendiliğinden çıkmaz biri sökmeye çalışmış olabilir.
Sorun olmaz servislik bir durum olduğunu düşünmüyorum.

bunyasg1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

baktım sinyalin etrafında çizik zorlama iz herhangi bir şey yok.sinyal çıkmıştı baktım sinyalin uç kısmında sivri kısmında içten tırnaklı içten tutmalı yani anladığım ama şimdi şu an tutmuyor boşta duruyor.yani sıkıntı dediğim  servis garanti kapsamında değiştirir mi? yok kasko yu filan deldirmeyeyim diyorum.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sinyal lambasının önce tırnak kısmını diğer taraf yukarıda kalacak şekilde yerleştir sonra diğer tarafı iterek yerleştirerek dene o tırnaklar çok güçlüdür kırılması zor ihtimal bir zorlama var gibi.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bunyasg link' Alıntı:
baktım sinyalin etrafında çizik zorlama iz herhangi bir şey yok.sinyal çıkmıştı baktım sinyalin uç kısmında sivri kısmında içten tırnaklı içten tutmalı yani anladığım ama şimdi şu an tutmuyor boşta duruyor.yani sıkıntı dediğim  servis garanti kapsamında değiştirir mi? yok kasko yu filan deldirmeyeyim diyorum.

Servis kesinlikle garantiden değiştirmez çünkü herhangi bir müdahale olmadıktan sonra siyali tutan dişlerden birinin kırılması belkide milyonda bir ihtimal.
Ama kasko deldirme gibi bir derdinizde olmaz.  :)
İnsignia sinyallerinin tanesi 25 TL. Astra J sinyallerinin biraz daha büyük olduğunu da hesaba katarsak ya aynı ücrettedir yada en fazla 30-35 TL gibi bir fiyatı vardır. Servise gittiğinizde yenisini alıp taktırabilirsiniz.  :)

bunyasg1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Servis kesinlikle garantiden değiştirmez çünkü herhangi bir müdahale olmadıktan sonra siyali tutan dişlerden birinin kırılması belkide milyonda bir ihtimal.
Ama kasko deldirme gibi bir derdinizde olmaz.  :)
İnsignia sinyallerinin tanesi 25 TL. Astra J sinyallerinin biraz daha büyük olduğunu da hesaba katarsak ya aynı ücrettedir yada en fazla 30-35 TL gibi bir fiyatı vardır. Servise gittiğinizde yenisini alıp taktırabilirsiniz.  :)

teşekkürler 1.yıl bakımı(15000) de geldi zaten artık yaptıracaz.ya erzurumda ya van da yaptıracağım arayıp fiyat alacağım.

faruk_1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı problem geçen sene benim de başıma geldi .
Araç daha iki aylık sinyalde darbe yok ama başta Gedizler garanti kapsamına almadı.
Yapılırken İzmir Torbalıyı aradım ,şikayet ettim sonrasında garanti kapsamına alındı.
Ayrıca belirteyim sinyal düşme olayı astralarda sıkça görülen kusur gibi neden diye soracak olursanız; geçen sene bulunduğum showoomdaki astranın düşen sinyalini satış görevlisi yerine takıvermişti idareten.