Astra J Boş Paketlere Kol Dayama(kolçak) Önerisi

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Aracım 2016 edition plus. Baştan söyliyim 15 yıllık Japoncuydum(Corolla, Honda Accord) Japonlar malzemeden donanımdan fazlasıyla kısar ama bu Almanları anlamak gerçekten güç, donanım paketini düşüreceğim diye bir araçta kol dayama, arka kapıya hoparlör, bluetooth bağlantısı ne diye olmaz. Arkadaş yıl olmuş 2016 hangi devirde yaşıyoruz illa donanımdan kısacaksan lastik basınç sensörü, tek tuşla açılıp kapanan cam koyma sis farı koyma. Kolçağın sana maaliyeti ne olacak ki bunu ayrı bir kalıp olarak çıkartıyorsun. Soketine varana kadar kabloları çekmişsin 100 liralık hoparlör koymamışsın :) Tuşu bile var ama bluetoothla bağlantı yapamıyorsun garip bir millet.

Neyse konuya dönecek olursam aracım için uygun kolçak arıyorum, piyasada vidasız delmeden yapılan kolçaklar var onlar hiç hoşuma gitmiyor daha orijinal bir şey olsun istiyorum. Var mıdır bu konuda bilgisi tavsiyesi olan?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Arka okuma lambasını saymamışsınız🙂 O da yok...

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Araçlarımız aynı ve ben bu eksiklerin hepsini kendim tamamladım.

1-Kolçak olarak https://urun.n11.com/kolcak/opel-as...VCsKyCh0TRgQuEAQYAiABEgIgB_D_BwE&gclsrc=aw.ds
Bunun gibi aradaki göze oturanlardan tavsiye etmem ses yapıyor gacır gucur.

Koltuğun iskeletinde yeri var
Ben mevcut aracımda bu tarz kullanıyorum. Başka araçlarda da bu tarz kolçak çok uzun süreler kullandım ve sorun yaşamadım.

2-Bluetooth
Bi tane CD400plus alın ikinci el ama bluetooth'unun olduğundan kesin emin olduktan sonra. Bi teypçide şifresini kırdırın orjinal bir şekilde direksiyon kontrolleriniz dahil bluetooth'unuzu kullanabilirsiniz. Ben aux'e bluetooth bağlayarak kullandığım için direksiyondan şarkı geçişi tlf cevaplama tuşlarım çalışmıyor.

3-Hoparlör
Ebatını bilmiyorum ama kapı kartonunu kırmadan söker ya da söktürüseniz uygun hoparlör ölçüsünü görür ona göre seçersiniz. Bu arada bizim araçlarda tesisat olmaz. Teypten kapıya hat da çektirmeniz gerekli, kapıya matkapla bir delik açmaktan bahsetmişti bir usta o yüzden ben hoparlörleri arka pandizota taktırdım.

4- Arka aydınlatma
Yokluğunu hissediyorsanız. https://www.opelforum.net/threads/a...ayan-arka-ic-aydinlatma-ve-okuma-lambasi.512/ burada bahsetmiştik. Çok aradığınız bir özellik değilse hiç uğraşmayın.

Bu arada anahtardan ve cam tuşlarından tek dokunuşla cam açma-kapama benim olmazsa olmazlarımdır.

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arka okuma lambası ve ışıksız makyaj aynaları yapımı zor olduğu için onları belirtmek istemedim :)

Bende eksiklikleri yavaş yavaş tamamlıyorum. :)

Aynen bahsettiğim kolçak bu ve bunun tipini beğenmiyorum, sizin kullandığınızda bir seçenek olarak alımda bulunsun. Ben youtubede birini izlemiştim aliexpressten almış fena durmuyordu şuan en aklıma yatanı o.

Bluetooth olayını sizinki gibi bir aparat alarak onu bende hallettim. Ben bu aparatı aldım telefondaki şarkı geçişlerini cihaz üzerinden yapabiliyorum. Ben 82 liraya almıştım zamlanmış :) https://urun.n11.com/bluetooth-arac...luetooth-ses-alicisi-arac-kit-seti-P368629860

Arka kapıya hoparlör olayını youtubede biri paylaşmış kapının direklerine kadar hat olduğunu ve oradan hat çektiğini biliyorum. Bazı araçlarda kapıya kadar hatta çekiliymiş.

Arka aydınlatma olsaymış iyiymiş ama olmazsa olmazlarımdan değil. Hatta olmaması daha iyi, diğer araçta çocuklar habire oynayıp duruyordu :)

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz tesisatı çekili araçlar bizimkiler değil malesef. Yanılmıyorsam 2014 ve öncesinde varmış. Bir de ilk çıkan astra j'lerde vites altı led olayı vardır ve bu tuhaf satış politikasının en can alıcı örneklerindendir. Boş ya da dolu paket tüm araçlarda led monteli vaziyette fakat boş araçlarda soketini boşta bırakmışlar. sadece fişini takıyorsunuz ve çalışıyor.

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arka kapıya hoparlör işine daha var o yüzden şimdilik oraya ellemeyeceğim. El attığımda sonucu buradan paylaşırım zaten. :)

Bu bahsettiğiniz vites altı led olayını kendim montajını yapacaktım, bir iki video izledim montajı basit. Ama bahsettiğiniz gibi tak fişi bitir işi ise hemen takayım. Nerede bulunur bu bahsettiğiniz soket

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Arka kapıya hoparlör işine daha var o yüzden şimdilik oraya ellemeyeceğim. El attığımda sonucu buradan paylaşırım zaten. :)

Bu bahsettiğiniz vites altı led olayını kendim montajını yapacaktım, bir iki video izledim montajı basit. Ama bahsettiğiniz gibi tak fişi bitir işi ise hemen takayım. Nerede bulunur bu bahsettiğiniz soket
Yok o bahsettiğim araçlar 2009-2010 modeller. Bizimkilerde yeri boş malesef...

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Yok o bahsettiğim araçlar 2009-2010 modeller. Bizimkilerde yeri boş malesef...
Pardon dikkatli okumamışım :) Neyse sorun değil uygulama videolarını izledim kolay iş o. Zaten vites altı aydınlatmayı ben kırmızı değil mavi yapmayı düşünüyorum, birde ayak altı aydınlatma projesi var aklımda. Bu arada bizim araçlar için çok uygun bir kolçak buldum. Satıcı focus, megane ve bizim araçlar için özel üretim yapıyor. En kısa zamanda onu da alacağım.

R.Kayabasli

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Pardon dikkatli okumamışım :) Neyse sorun değil uygulama videolarını izledim kolay iş o. Zaten vites altı aydınlatmayı ben kırmızı değil mavi yapmayı düşünüyorum, birde ayak altı aydınlatma projesi var aklımda. Bu arada bizim araçlar için çok uygun bir kolçak buldum. Satıcı focus, megane ve bizim araçlar için özel üretim yapıyor. En kısa zamanda onu da alacağım.

kolçak aldıysanız fotoğraf ya da bilgi paylaşır mısınız? Memnun musunuz?

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
kolçak aldıysanız fotoğraf ya da bilgi paylaşır mısınız? Memnun musunuz?
Kolçağı hafta sonu aldım, çokta hoşuma gitti açıkçası, 200 lira gittim elden teslim aldım. Kişinin asıl mesleği mühendismiş, kendi aracı için tasarlayıp yapmış gören arkadaşları da talepte bulununca böyle bir işe kalkışmış ama seri üretimi falan yok eğer o işe kalkışırsam asıl işimi yapamam dedi.

0cfc02ea-dc55-497d-a00c-a7d0d7b96ecb.jpg
4ddd9b89-6f0a-4e51-a64c-e02ae0db9b91.jpg