Astra J ateşleme sorunu

ozaslans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrblar aracım 2010 Astra J 1.6 LPG'li 78000km. Aracında bir ateşleme sorunu var. Önce ekranda zayıf akü dedi takviye yapıp ustaya götürdüm aküden yapıyor deyip aküyü değiştirdi. Bir gün öncesinde hiç böyle bir sorun yoktu birden bire nasıl oldu anlamadım. Benim aklıma ilk ateşleme bobini ve yakıt pompası geldi. Ustanın dediğine göre eğer bunlarda sorun olsaydı araba hiç çalışmazdı dedi. Dün aküyü değiştirdim bugün tekrar bir ateşleme sorunu çıktı. Kontağı çevirince ateşlemeyi yapıp 1 saniye sonra geri stop ediyor. Aracım bu sorundan önce zon dönemlerde vira çekişten düştü gibi geldi bana. Acaba benzin filtresi tıkanmış olabilir mi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Benzin filtresi astralarda yok direk pompanın içerisinde

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Herhangi bir ariza kodu yakıyormu bunu soğukta yapıyormu yoksa her zamanmı var

ozaslans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herhangi bir ariza kodu yakıyormu bunu soğukta yapıyormu yoksa her zamanmı var
Servis esp uyarısı çıkardı, araştırdığım kadarıyla lpg kaynaklı bir sorun. Pek emin olmasamda sorunu bulmuş olabilirim. gaz gösterge kumandasını sökünce araç çalışıyor. kumandayı takınca araba tekrar ateşleme yapmıyor çok zorlanıyor. Bu kumandadan kanaklı bir sorun olabilirmi acaba

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arabada benzin rölesi varmı pompası kesmek için

ozaslans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabada benzin rölesi varmı pompası kesmek için
Ben araçtaki teknik bilgilerinden pek anlamam, dediğim gibi lpg göstergesini sökünce araç rahatlıkla çalışıyor takınca ateşleme yapmasıyla stop etmesi bir oluyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Şimdi şöyle arabada lpg olunca benzin pompası bozulmasın diye benzin deposuna röle takılıyor çalışmasın dursun diye lpgye geçince şimdi o röle genelde kış aylarında bozuluyor ve araba çalışmıyor boş mars yapıyor egerki sizin söyleme nize göre konuşuyorum arka koltuğu söküp bakmanız lazım roleyi sokup pompayı direk baglayin çalışırsa pompa dır